logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Fasádní okna
Archiv článků od 6.4.2023 do 26.9.2023

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

8.9.2023
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V programu Nová zelená úsporám se otevírá příjem žádostí o dotace 19. září v případě bytových domů a 26. září v případě rodinných domů, a to včetně podprogramu Oprav dům po babičce. Nová zelená úsporám Light, určená pro seniory, invalidní důchodce a osoby pobírající příspěvek na bydlení, běží beze změny kontinuálně od 9. ledna tohoto roku.

Okno vyrobené z profilu třídy A
30.8.2023
VEKA AG

Pokud plánujete instalaci plastových oken či jejich výměnu, určitě při výběru nezapomeňte na důležité kritérium – třídu okenního profilu, ze kterého je plastové okno vyrobeno. Okenní profily se totiž dělí do tří tříd – A, B a C –, přičemž třída profilu má přímý vliv na pevnost, stabilitu i životnost okna. Například testy společnosti VEKA – předního výrobce plastových okenních a dveřních profilů – prokázaly, že mimo jiné v pevnosti rohových svárů předčí profily třídy A profily třídy B až o 20 %.

24.8.2023
redakce

Zateplení rodinného nebo bytového domu může být pro laika velká neznámá. Jak na to? Jaký je postup a jaké dotace lze využít? Jakou dokumentaci je potřeba zpracovat? S těmito otázkami vám poradí následující video, kde vystupuje i Oldřich Rejl, šéfredaktor ESTAV.cz.

23.8.2023
Saint-Gobain Glass

Kalkulátor Calumen Live nahradila jeho vylepšená verze. Ta obsahuje novou funkci, která vás návrhem zasklení provede a doporučí nejvhodnější řešení podle typu budovy a zvolené oblasti. Další novinkou je možnost porovnat až 3 různé skladby zasklení.

30.7.2023
VEKA AG

Okna patří mezi nejkritičtější části domu či bytu nejen z pohledu stavebního, ale i bezpečnostního. Pokud jsou v přízemí nebo snadno dostupná, bývají prvním místem, kterým se zloděj pokouší dostat dovnitř. Bohužel, okna se standardním kováním umí lupič překonat do 3 vteřin! Řešení, které zlodějům výrazně ztíží cestu, představují bezpečnostní okna. Co musí takové okno splňovat a jak ho vybrat?

11.7.2023
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ohlášené změny v programu Nová zelená úsporám se týkají také podpory novostaveb s velmi nízkou energetickou náročností. Je to jedna z mála oblastí, kde se od září v případě rodinných domů podpora zúží, a to tak, že bude podporována jen energeticky nejúspornější varianta ze třech, které se podporovaly do konce června. Řada dílčích změn je ale v detailech.

U kvalitních dekorů dřeva ani nepoznáte, že okna jsou ve skutečnosti plastová.
16.6.2023
OKNA HNED

Spousta lidí si původně chtěla pořídit okna dřevěná. Kvůli vyšší ceně a náročnosti údržby nakonec zvolili plastová okna s dekorem dřeva. A jsou spokojení. Tato plastová okna jsou totiž k nerozeznání od skutečného dřeva. Navíc disponují vlastnostmi, které u dřevěných oken nenajdeme. Jaké to jsou?

14.6.2023
Skladová-okna.cz

Jste řemeslník nebo developer a trápí vás prošvihnuté termíny kvůli zpožděným dodávkám? Okna či dveře jsou jedním ze zboží, na které se poslední dobu čekalo i měsíce. Jak se s tím vypořádat? Zkuste místo složitého vysvětlování, proč chalupa nemá ještě hotová okna nebo proč vázne dostavění horského hotelu, navázat spolupráci s e-shopem. Uvidíte, že ušetříte nejen nervy a čas, ale také peníze.

12.6.2023
Saint-Gobain Glass

Okenní skla mohou plnit celou řadu různých funkcí. Na trhu dnes pořídíte taková, která budou zadarmo přitápět, zajistí ochranu před hlukem z ulice nebo zamezí přehřívání interiéru v horkých dnech. Jednotlivé funkce můžete navíc kombinovat.

logo Nová zelená úsporám
29.5.2023
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Ministerstvo životního prostředí zveřejnilo detaily zářijových změn v programu Nová zelená úsporám a její varianty Light. Podpora bytových domů bude rozdělena na tři výzvy podle vlastníka domu. V programu budou zvýhodněny nízkopříjmové domácnosti. Zavede se podpora výměny starých plynových kotlů za tepelná čerpadla. Veškeré dotace Nová zelená úsporám budou nabízet bonifikaci 10 % pro znevýhodněné obce s rozšířenou působností (ORP). Pro získání dotace nebude třeba dokládat faktury.

Při výběru nových oken hrozí riziko nákupu nekvalitních výrobků.
11.5.2023
OKNA HNED

Koupě oken je dlouhodobou investicí. Většina lidí při ní však chybuje. Jediné, co při výběru řeší, je velikost oken a jejich cena. Okna, která podle těchto měřítek koupí, mají v drtivé většině případů mizernou kvalitu. Peníze, které na první pohled sice ušetřili, však záhy utratí především na výdajích za vytápění, protože koupená okna nemají dostatečně kvalitní izolační vlastnosti. Taková okna však rychle ztrácí svoji už tak nízkou kvalitu. Koupě dalších nových oken proto může přijít velmi brzy.

BAU 2023 München © ESTAV.tv
2.5.2023
Ing. Petr Bohuslávek, Ivan Holko

Společným znakem vystavovatelů na největším evropském stavebním veletrhu BAU 2023 v Mnichově byl kromě prvotřídního zpracování sortimentu a příkladné prezentace na výstavní ploše důraz na kvalitní vnitřní prostředí při použití jejich produktů a u velkých korporátů snižování uhlíkové stopy. Na výstavišti jsme s kamerou strávili téměř dva dny. Podívejte se na naši videoreportáž.

1.5.2023
HELUZ IZOS s.r.o.

Izolační trojskla a dvojskla IZOS prošla sérií náročných zkoušek provedených nezávislými akreditovanými zkušebnami z České republiky a Německa. Na základě splnění všech kvalitativních požadavků jednotlivých zkoušek a celkového posouzení vhodnosti výrobku pro stavbu získala společnost HELUZ IZOS jako jediný výrobce izolačních skel licenci pro použití značky OSVĚDČENO PRO STAVBU. Licenci propůjčil Svaz zkušeben pro výstavbu koncem roku 2022.

13.4.2023
REHAU s.r.o.

Stavebníci, dodavatelé oken, investoři, ale i laická a odborná veřejnost jsou bohužel stále konfrontováni se zavádějícími informacemi, které se týkají kvality okna a jeho volby. Stále totiž v řadě případů dochází k nesprávné interpretaci technických vlastností oken v jejímž důsledku mohou být z výběrového řízení, respektive z veřejných zakázek, na dodavatele oken předem vyčleněny některé firmy.

Energetiku domu výrazně ovlivní zasklení oken, foto Heluz IZOS
11.4.2023
HELUZ IZOS s.r.o.

Rostou nároky na energetickou soběstačnost rodinných domů, nesou s sebou ale logicky zvýšení nákladů na stavbu samotnou. Efektivním návrhem a volbou zasklení můžeme vícenáklady významně snížit.

6.4.2023
Ing. Petr Bohuslávek, redakce

V dotačních programech Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám Light nastanou v roce 2023 změny. Zjednoduší se administrace, přibydou podporovaná opatření. Jak se vyznat ve změnách, jež byly avizovány na konci března, jsme se v exkluzivním rozhovoru zeptali Petra Valdmana, ředitele Státního fondu životního prostředí.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.