Společnost AGC vyvinula sklo s antikondenzačním povlakem Anti-Fog. Tloušťka nového zasklení je stejná jako u běžného izolačního dvojskla. Lze jej tedy velmi snadno vyměnit v rámu za původní dvojsklo.
Pokud se pustíte do výběru nových dřevěných, hliníkových nebo plastových oken do vašeho obydlí, čeká vás rozhodování podle celé řady různých kritérií. Vše přitom musíte dobře zvážit, protože vyměněná okna mají sloužit několik desetiletí a jedná se také o cenově náročnou investici. Už proto je potřeba vybrat opravdu dobře a samozřejmě si v případě potřeby nechat poradit od odborníků.
Dotace na zateplení se celkově zvýšila až na 60 % způsobilých nákladů. Do renovací lze nově zahrnout i osvětlení, akustiku nebo vnější žaluzie. Dotace jsou pro veřejné budovy města, obce a kraje, jejich příspěvkové organizace a další veřejné subjekty, organizační složky státu, příspěvkové organizace a veřejné výzkumné instituce.
Plastová okna získávají na oblibě a není se čemu divit – přinášejí domácnostem celou řadu výhod. Mají výborné tepelně-technické vlastnosti, spoří energii, vyznačují se dlouhodobou životností a nároky na jejich údržbu jsou přitom zanedbatelné. Přesto si alespoň minimální péči zaslouží a jaro, které následuje po (pro okna) náročnějších zimních měsících, poskytuje ideální příležitost!
Dům plný světla a bezprostřední kontakt se zahradou je často jedním z požadavků architektonického řešení současných domů. Souvisejícím aspektem tohoto trendu jsou velkoformátové posuvné systémy, které se uplatňují nejen v nové výstavbě rodinných domů, ale čím dál více také u bytových domů a rekonstrukcí.
Úzké pohledové šířky profilů a integrované funkce zapůsobily pozitivně na mezinárodní odbornou porotu prestižní soutěže iF Design Award 2019, která ocenila hned tři produkty Schüco: Posuvné systémy Schüco ASE 60/80 s mechatronickým kováním TipTronic, panoramatický posuvný systém Schüco ASE 67 PD a panoramatický design tepelněizolačních oken Schüco AWS 75 PD.SI.
Asi každý majitel staršího domu či bytu to dobře zná: stávající okna vypadají na první pohled stále pěkně. Při bližším pohledu si ale můžeme všimnout vizuálních opotřebení, která vedou k narušení mechanické funkčnosti, těsnosti, povrchových úprav atd. Všechna tato okna však spojuje jeden neviditelný nedostatek a tím je špatná zvuková, a především tepelná izolace.
Neobvyklý přístup přivedl architektku a klientku v jedné osobě Eriku Werresovou k holistickému pojetí renovace rodinné vily v německém Bergisch Gladbachu. Začala pečlivým výběrem povrchu profilů typově rozmanitých oken ze systému Schüco a na jejich základě pak rozpracovala barevné i materiálové návrhy pro téměř všechny viditelné povrchy v objektu i v jeho bezprostředním okolí. Výsledkem je mimořádně ucelená a elegantní estetika.
Recenzovaný Při výstavbě i rekonstrukci se velmi často setkáváme z tepelnětechnického hlediska s problematickými detaily. Při řešení těchto detailů jsme velmi často limitováni maximální možnou tloušťkou tepelné izolace. V těchto detailech se nabízí využití tzv. superizolačních materiálů, tedy materiálů, které dosahují velmi nízkých hodnot součinitele tepelné vodivosti. Příspěvek je zaměřen na využití těchto superizolačních materiálů při sanaci tepelných mostů vznikajících v oblasti ostění výplní otvorů.
Když v roce 2008 přišla společnost REHAU na trh s unikátním kompozitním materiálem RAU-FIPRO® na bázi PVC a skelných vláken s produktovým názvem GENEO, rozšířily se možnosti výroby plastových oken do dříve nemyslitelných dimenzí. Najednou bylo možné vyrábět plastová okna v mnohem větších rozměrech, a dokonce bez ocelové výztuhy, což přineslo další zajímavé možnosti
Okna už dávno nejsou jen pouhou výplní stavebních otvorů, která plní řadu technických funkcí. Na jejich vzhledu stále více záleží, protože utvářejí celkový vzhled našeho domu či bytu. Stejně, jako se neustále zvyšují požadavky na design ostatních komponentů, které nás obklopují, rostou také požadavky na stylový vzhled okenních rámů a výplní, které jsou k dostání v řadě nejrůznějších provedení.
Lednový veletrh BAU v Mnichově, lídr mezi světovými stavebními veletrhy, se vyznačoval šířkou sortimentu v ČR nevídanou, řešeními na přání klienta, nápady v detailech i celku a inovacemi. Hlavním sdělením již nebyly úspory energie. Ty jsou samozřejmé. Nešlo přehlédnout zaměření výrobců na co nejmenší zatížení odpady a důraz na recyklaci.
Společnost VELUX vyhlásila vítěze mezinárodní soutěže studentů architektury Active House Award 2018. Do soutěže se přihlásilo celkem 78 studentů z pěti vysokých škol z České republiky a Slovenska, kteří představili své návrhy na téma Future living. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 10. prosince 2018 v prostorách Impact Hub Brno.