logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Beton, malty, omítky
Archiv článků od 7.12.2014 do 18.5.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

18.5.2015
Ing. Václav Ráček, doc. Ing. Jan Vodička, CSc., ČVUT v Praze, Fakulta stavební Katedra betonových a zděných konstrukcí

Příspěvek uvádí základní charakteristiky vláknobetonů, které ovlivňují jeho trvanlivost a umožňují zvyšovat návrhovou provozní životnost nosných vláknobetonových konstrukcí. Na výsledcích zkoušek, tj. pevnostních charakteristikách, dosažené homogenitě a karbonataci je tento efekt podrobněji prokázán. Příspěvek se především zaměřuje na drátkobetony, tj. vláknobetony při užití kovových vláken.

15.5.2015
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER

S materiálem weber.pas topDry vyvinula firma Weber první hydrofilní fasádní omítku, která nevyužívá k ochraně fasády proti nevzhledným řasám biocidní prostředky. V posledních letech s ní bylo v České republice omítnuto již více než 400 tisíc čtverečních metrů fasády.

13.5.2015
CEMEX Czech Republic, s.r.o.

Rostoucí požadavky na úsporu nákladů a efektivitu stavebních procesů ze strany investorů posouvají vývoj stavebních materiálů a stavebních konstrukcí stále kupředu. Výsledkem jsou materiály, které přinášejí uživatelům nadstandardní přidanou hodnotu, ať již z hlediska funkce nebo zpracování. Takovým příkladem je i litá vyrovnávací izolační směs na bázi pěnobetonu POROFLOW.

8.5.2015
LB Cemix, s.r.o.

Společnost LB Cemix, s.r.o., právě přichází s novým barevným vzorníkem šlechtěných omítek a fasádních nátěrů. Motto nového vzorníku je inspirováno přírodou: Duhově krásný. Řazení barevných odstínů ve vzorníku totiž vychází z přirozeného snoubení barev v duze, která je obecně pokládána za dokonalé ztělesnění barevné harmonie.

27.4.2015
Ing. Jindřich Sobotka, prof. Ing. Miloslav Novotný, CSc., Ing. Karel Šuhajda, Ph.D., VUT v Brně, Fakulta stavební, Mgr. Zdeněk Jiroušek, S.P.UNI, s.r.o

Nové technologie vysoušení nosných konstrukcí pomocí vysokofrekvenčního elektromagnetického záření (EMW) značně urychují proces odstranění přebytečné vlhkosti. Tento článek popisuje známé fyzikální jevy, které se objevují v průběhu tohoto procesu, a srovnává nečastěji používané způsoby vysoušení budov.

13.4.2015
Ing. Martin Sedlmajer, Ph.D., Ing. Adam Hubáček, Ph.D., prof. RNDr. Pavla Rovnaníková, CSc., Ústav stavebních hmot a dílců a Ústav chemie, Fakulta stavební, Vysoké učení technické v Brně

Zeolity jsou přírodní suroviny, které obsahují vlastní zeolitické minerály, doprovázené řadou dalších složek, jako jsou živce, slídy, křemen a další. Tyto suroviny obsahují složky, které reagují s hydroxidem vápenatým. Mohly by tedy být považovány za vhodné aktivní příměsi do betonů, jako částečná náhrada cementu.

17.3.2015
Skeletsystem Goldbeck

Většina domů postavených na základě železobetonové nosné konstrukční soustavy Skeletsystemu Goldbeck používá konvenční plášť zhotovený z vyzdívky doplněný na vnější straně o kontaktní zateplovací systém. Možnosti montovaného nosného systému jsou ale mnohem širší.

10.3.2015
LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s., Jitka Faktorová

Rekonstrukce podlahy s sebou nese řadu úkonů a zpravidla může kvůli různým technologickým přestávkám trvat i týdny. Hlavně v případě tradičního vyrovnávání podlahy pomocí betonu či cementové stěrky, které s sebou nese relativně vysoké časové nároky na vyschnutí. Tomu se ale lze vyhnout.

7.3.2015
Knauf Praha s.r.o.

Knauf uzavřel smlouvu o vytvoření společného podniku s firmou LB Minerals, a.s. Konkrétně se jedná o kapitálový vstup do společnosti LB Perlit, s.r.o., u které se tímto krokem navýšilo základní jmění na 6 600 750 EUR. V této souvislosti došlo rovněž ke změně názvu firmy na LBK Perlit, s.r.o. Společnost LBK Perlit, s.r.o. bude provozovat těžbu surového perlitu ve dvou lokalitách na Slovensku a jeho následné zpracování.

3.3.2015
Beton University

Beton University, dlouhodobý vzdělávací projekt zaměřený na problematiku betonu a betonových konstrukcí, letos poběží již šestým rokem. Organizuje jej skupina Českomoravský beton spolu se svými dceřinými společnostmi. S novým ročníkem jsou pro zájemce připravena jako obvykle nová zajímavá témata.

2.3.2015
Ing. Eva Caldová, Ing. Petr Vymlátil, Ph.D., Designtec Brno, Ing. Anna Kuklíková, Ph.D., ČVUT Praha, Fakulta stavební, UCEEB

Předmětem tohoto příspěvku je numerická analýza chování dřevobetonové kompozitní stropní konstrukce, tvořené vláknobetonovou deskou a dřevěnými nosníky z lepeného lamelového dřeva. Hlavním cílem je posoudit možnost využití vláknobetonové desky, která spolupůsobí s dřevěnými nosníky a pomocí modelů v programu Ansys vyšetřit její chování v zatížené stropní konstrukci.

23.2.2015
Ing. Ivana Chromková, VUSTAH Brno

Tento článek popisuje výsledky projektu, který ověřoval možnost použití rychlé orientační zkoušky umožňující rychlé prvotní zařazení testovaného betonu s ohledem na jeho mrazuvzdornost. Použitá orientační zkouška vychází z ČSN 73 7325 Stanovení mrazuvzdornosti betonu zkrácenými zkouškami, která byla bez náhrady zrušena.

9.2.2015
LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s., Ivan Sklenář

Cesta většiny rodin k vlastnímu domku je velmi podobná. Obvykle začíná návštěvou výstav, čtením časopisů, recenzí a posloucháním rad známých nebo sousedů. V zásadě se nejprve řeší, z čeho bude dům postaven a samozřejmě za kolik.

9.2.2015
Českomoravský beton, a.s., Ing. Oldřich Žalud, BETOTECH, Ing. Jan Veselý, Českomoravský beton

Brněnská vila architekta Petra Skrušného působí dojmem, že stojí na některé z exotických pláží jiskřících bílým pískem a oblévaných azurově modrou vodou. Vizi architekta o hře světla a exkluzivním vzhledu zde splnil speciální architektonický beton v zářivě bílém odstínu. Ten podle speciální receptury na míru dodala jedna z betonáren skupiny Českomoravský beton.

2.2.2015
prof. Ing. Rudolf Hela, CSc., FAST VUT Brno

U betonů vzhledem k možnému vzniku vad v daném provozním zatížení a klimatických podmínkách je nutné navrhovat, testovat a během užívání sledovat rozsáhlý soubor fyzikálních, mechanických či deformačních vlastnosti. Mimo základní pevnostní charakteristiky jsou to také vodotěsnost, vzlínavost, nasákavost, mrazuvzdornost, objemové změny teplotní roztažnost atd.

19.12.2014
LB Cemix, s.r.o., Ing. Martin Bureš

V posledních dvou letech Cemix obohatil sortiment určený především pro obnovu památkové péče i speciální omítkový systém vápenných omítek bez obsahu cementu, Památkářský program Cemix a systém hliněných omítek. Ty naleznou použití nejen při rekonstrukcích starších objektů z plných pálených či nepálených cihel, ale také při omítání novostaveb.

8.12.2014
Ing. Jan Ficenec, Ph.D., Ing. Roman Cupal, Dr. Ing. Leoš Červenka

Lodžie a balkony jsou polohově součástí obvodového pláště domu. Právě tyto stavební prvky jsou zřejmě nejexponovanějšími součástmi obvodového pláště a patří mezi nejvíce degradované součásti staveb. Oprava předsazených konstrukcí by proto rozhodně měla být součástí každé komplexní rekonstrukce, a to i přesto, že nepřináší přímý finanční efekt.

7.12.2014
Vlastimil Růžička, redakce

Tradiční konference na půdě brněnské stavební fakulty, zabývající se problematikou sanace a rekonstrukce staveb, vstoupila již do svého šestatřicátého ročníku. Také v letošním roce spojila své síly s mezinárodní konferencí CRRB, která se tematicky týkala stejné problematiky, avšak byla vedena v anglickém jazyce.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.