Na veletrhu BAU 2019 v Mnichově společnost Schüco prezentovala řešení pro opláštění budov, která mohou snížit hladinu hluku nejen uvnitř budov, ale i zamezovat šíření zvuku v exteriéru.
Recenzovaný V případě správy budov se využívají inovace zejména ke zlepšení kvality vnitřního prostředí a komfortu obyvatel budov. Role energetického managementu budov se dostává do zcela nové pozice, kdy každé opatření je zvažováno nejen pohledem peněz a finanční úspory, nýbrž také výkonností a především zdravím lidí.
Nová administrativní budova TRIMARAN PRAHA skýtá mnoho zajímavého pro milovníky umění i moderního funkčního vzhledu, jakož i příznivce udržitelného stavění. Její součástí je i moderní multifunkční CUBEX CENTRUM PRAHA, které služby objektu vhodně rozšiřuje a doplňuje. I když interiér CUBEX CENTRA PRAHA navrhl jiný architekt než projekt TRIMARAN PRAHA, vytvářejí spolu jedinečný harmonický a funkční celek.
Recenzovaný Příspěvek seznamuje se změnami v zákoně o ochraně veřejného zdraví a s novelou nařízení vlády o ochraně zdraví před nepříznivými účinky hluku a vibrací ve vztahu ke stacionárním zdrojům hluku. Dále přibližuje způsob měření a hodnocení hluku v komunální sféře. Za pozornost stojí m.j. i problematika hluku souvisejícího s provozem tepelných čerpadel.
Na českém trhu najdete mnoho difuzorů, od stropních, stěnových až po průmyslové. Bohužel ne každý splňuje přísná kritéria a role, ke kterým je určen. Jak zajistit proudění vzduchu mezi jednotlivými prostory a zároveň nepřenášet hluk? S efektivním řešením přichází společnost Lindab s.r.o., dceřinná společnost švédského koncernu Lindab.
Knauf Cleaneo RE doslova rozhýbává své děrování v podobě nestejně velkých obdélníků, které jsou nepravidelně, ale akusticky nesmírně účinně rozmístěny. Nový design byl vyvinut samotnými architekty. Díky nepravidelnému děrování s podílem otvorů 13,6 % je nový design nejen zajímavý, ale i velmi dobře akusticky pohltivý.
Akustika vnitřních konstrukcí patří mezí nejčastěji reklamované skutečnosti nových bytů. Je to také důsledkem skutečnosti, že navrhování akustiky příček na minimální normové hodnoty je standardním nešvarem dnešních projektů, přestože za podobné peníze je možno navrhnout a zrealizovat výrazně výkonnější konstrukci. Podobně jako u tepelných izolací došlo v souvislosti se zavedením energetického průkazu budovy k výraznému zlepšení její tepelné ochrany, dojde zcela analogicky se zavedením akustického štítku budovy k navrhování akustický účinnějších konstrukcí, protože standardní „C“ již nikdo nebude chtít.
Recenzovaný Útlum zvuku při ohybu přes překážku je možno stanovit pomocí teorie ohybu vlnění, kterou před dvěma sty lety navrhl francouzský fyzik Augustin-Jean Fresnel. Autor článku s použitím této teorie sestavil program FOKNO. Článek umožňuje jeho volné stažení a obsahuje několik praktických příkladů řešených tímto programem.