logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Jak naplánovat dobrou akustiku?

Vyzkoušejte Knauf Kalkulátor prostorové akustiky, perfektní plánovací pomůcku prostorové akustiky. Pomocí tohoto užitečného online nástroje snadno vypočítáte dobu dozvuku a naplánujete to nejlepší akustické řešení pro danou místnost.

Nejdříve je nutné vložit základní informace o prostoru:

  • typ prostoru a jeho způsob využití (sál, učebna, kancelář – výběr z více než 50 volitelných možností.)
  • tvar, rozměry a půdorys prostoru (jednoduchý/členitý)
  • konstrukce a vybavení místnosti (nábytek, krytina, obklady, závěsy apod.)
  • požadovaný absorbér hluku Knauf Cleaneo (výběr z 55 typů desek)

Po každé změně vstupních polí se všechny výsledky výpočtů automaticky aktualizují. Z údajů o tvaru, objemu prostoru a zamýšleného použití vyplývá toleranční rozsah, ve kterém by se měly pohybovat doby dozvuku (šedé křivky).

Výsledná data je možné si vytisknout ve formátu pdf.

Knauf kalkulátor slouží především jako pomůcka pro orientační navržení doby dozvuku. Pro přesný výpočet doby dozvuku by měl být osloven zpracovatel projektu. Jako odborník je schopen při konečném výpočtu objektivně zohlednit všechny konkrétní údaje o daném prostoru a jeho plánovaném využití, které jsou v danou chvíli k dispozici.

Více o akustických deskách Knauf na www zesilteticho.cz

Na webových stránkách www. Knauf.cz najdete i další praktické kalkulátory Knauf, které orientačně spočítají materiál pro vaše projekty, spotřebu spárovacích hmot, nebo tmelů pro perfektní povrchy stěn a stropů.

Knauf Praha s.r.o.
logo Knauf Praha s.r.o.

Společnost KNAUF Praha s.r.o. působí na českém stavebním trhu od roku 1991. Je jedním z nejvýznamnějších výrobců stavebních materiálů v oblasti sádrokartonových produktů a systémů. Značka Knauf je vždy spojována s vysokou kvalitou a nadstandardním ...

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.