logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vytápíme plynem
Archiv článků od 7.9.2004 do 3.10.2005

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

3.10.2005
Ing. Šárka Myšková, Ing. Zdeněk Přibyla

Jednu z dominantních úloh při dodávkách energie, a zde máme na mysli energii získávanou z plynného paliva - zemního plynu obyvatelstvem, právnickými a podnikajícími fyzickými osobami, sehrávají plynovody v budovách. Při projektování a následně při jejich zřizování je potřebné se řídit nejen obecně závaznými právními předpisy, ale využívat i normativní dokumenty.

26.8.2005
ROBUR, s.r.o.

Nová generace lokálních plynových topidel nabízí výrazně vyšší komfort. Běžně jmenované problémy - přepalování prachu, vzhled vyústění na fasádu, zvukové efekty při zahřátí... jsou minulostí. S novou možností týdenní regulace, barevných variant, možností umístění i mimo obvodovou stěnu a malým průměrem potrubí se jedná o moderní způsob vytápění.

24.8.2005
Petr Havelka, Pražská plynárenská, a. s.

Nárazová odorizace slouží k odhalení i nepatrných netěsností na plynárenském zařízení a tím k zajištění bezpečné a spolehlivé dodávky plynu. Odorant nemění vlastnosti zemního plynu a není zdraví nebezpečný. Jedná se o organické sloučeniny síry. Výsledky odorizace uvedené v článku ukazují její velký význam.

24.4.2005
Ing. Dagmar Kopačková

O využívání solární energie, regulaci, trendech v otopných plochách, srovnání našich projektantů se světem, problematice prostředí v průmyslových objektech, chladicích stropech, NED, novém SW, výhodách kompletních dodávek a dalších zajímavostech si s námi povídali zástupci sponzorů konference Vytápění 2005 v Třeboni.

15.2.2005
Ing. Dagmar Kopačková

V areálu Výstaviště v Praze Holešovicích se konal od 9. do 11.2.2005 seriál stavebních výstav Pragotherm, Frigotherm, Pragoregula/Elexpo a nově Coneco Praha. Z vystavených exponátů jsme pro Vás vybrali informace o topných panelech s akumulací společnosti Mirava, novinky o zplynovacích kotlích na dřevo a dotacích na ně společnosti Atmos a novinky v nabídce plynových kotlů Protherm.

23.1.2005
redakce

Kromě souhrnné informace o zákonech, vyhláškách a nařízeních vlády stojí za pozornost autorem zpracované a v článku zařazené základní aspekty mající dopad z vyhlášek (obecně závazných) na bezpečnost provozu kotelen s kotli na plynná paliva. Článek uvádí rovněž základní normativní dokumenty relevantní ke kotelnám s kotli na plynná paliva a to jak ČSN, tak TPG, TDG a TD.

17.1.2005
Ing. Jaroslav Peterka, CSc.

Rychlejšímu rozšíření využívání obnovitelných energií brání několik překážek. Kromě těch "ekonomických nevýhod" záměrně vytvořených zájmovými skupinami dodavatelů a distributorů neobnovitelných energií je jedna závažná. Tou je nestabilita dodávek tepla pro vytápění a přípravu TUV. Kombinace obnovitelných energií se zemním plynem je jedním z možných řešení.

1.11.2004

Plánujete výměnu stávajícího zdroje, nebo Vás rozhodnutí jakým zdrojem vytápět ještě čeká? Nabízíme Vám tipy vystavovatelů na úspory v provozu Vašeho domu a bytu.

22.10.2004
RWE Transgas, a.s.

Otázka zásobování zemním plynem je nesmírně důležité téma pro celou evropskou politiku, neboť v západní Evropě se očekává zvyšování spotřeby zemního plynu. Tato dlouhodobá perspektiva, kterou celosvětově oznamovaný přechod k využívání maximálně ekologicky šetrných energií představuje, znamená pro Transgas, a. s. zásadní výzvu.

21.10.2004
ROBUR, s.r.o.

Teplovzdušné jednotky Robur jsou určeny zejména pro vytápění hal, dílen, autoservisů, skladů, tělocvičen, autosalónů, kulturních domů aj. Nyní je možné díky nové službě pořídit modely F1 a Evoluzione za 50% ceny, novinkou je také uživatelsky velmi příjemné centrální řízení jednotek.

20.10.2004
redakce

Portál TZB-info se i letos podílí na pořádání doprovodného programu veletrhu Aqua-therm. Zajímavé přednášky a diskuse budou probíhat hned od prvního dne, který je věnován vytápění zemním plynem a perspektivě jeho dalšího rozvoje v kontextu aktuálního zvýšení cen, nové legislativě pro plynové kotelny, komíny a energetické audity. Srdečně Vás zveme.

13.10.2004
Ing. Josef Fík

Pokračování přehledu hořáků přináší nejen charakteristiku pro automatické hořáky, ale i pro speciální typy, např. hořáky vířivé, injektorové, impulzní, rekuperační, regenerační, sálavé trubky, ruční hořáky, kahany a přenosné hořáky, ale také plynové lampy a pochodně.

8.10.2004
Progres Partners Advertising, s.r.o., Alexander Lukeš

Doprovodný program doplňuje novou sekci veletrhu Nízkoenergetická výstavba. Pokračováním založené tradice je Konference TZB-2004, která probíhá od úterý 23.11. do pátku 26.11.2004. TZB-info je nejen hlavním mediálním partnerem, ale opět i jedním z pořadatelů. Konference TZB-2004 je letos nově zařazena i do Programu celoživotního vzdělávání ČKAIT.

6.10.2004
Ing. Josef Fík

Nízkotlaké ejekční hořáky, nazývané také atmosférické hořáky, jsou součástí převážné většiny domácích plynových spotřebičů, ale používají se i pro nejrůznější ohřevy v průmyslu. Vařidlové hořáky moderních plynových sporáků jsou vybaveny zapalovacími elektrodami a případně i pojistkami plamene.

24.9.2004
Ing. Zdeněk Přibyla

Plynná paliva, a zde máme na mysli především zemní plyn, ale též i propan-butan (LPG), jsou v současné době nejčastěji používaným palivem k otopu kotlů, zejména pak v nízkotlakých kotelnách. Plynné palivo má oproti např. pevným palivům řadu výhod, např. snadná dopravitelnost ke kotlům, vysoká účinnost spalování a příznivý dopad na ochranu ovzduší.

23.9.2004
Ing. Josef Fík

Rozdělení hořáků pro zemní plyn,vysvětlení jejich funkce, základy teorie jejich výpočtu a konstrukčního návrhu doplněné o praktické příklady.

7.9.2004
Ing. Josef Fík

Ze základních tepelně technických parametrů plynových spotřebičů jako je příkon, výkon a spotřeba plynu lze sestavit výkonovou bilanci a stanovit účinnost spotřebiče. Bilance a účinnost pak jsou základním podkladem k návrhu opatření na snížení ztrát a zvýšení hospodárnosti provozu plynových spotřebičů, především pak kotlů.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.