logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vytápíme plynem
Archiv článků od 10.4.2001 do 15.3.2002

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

15.3.2002
, Vlastimil Břečka

Litinový kondenzační kotel s rozsahem výkonu 16 - 31 kW umožňuje díky své speciální konstrukci kondenzační provoz i při teplotním spádu 85/45°C. Je proto určen především pro použití do starších a rozsahem větších otopných systémů.

8.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Při kondenzaci spalin zemního plynu vzniká kondenzát, který musí být odváděn z kotle. Kolik kondenzátu vzniká při provozu kotle a co s ním se dozvíte v dnešním článku.

8.3.2002
VIESSMANN, spol. s r.o., Ing. Pavel Toman, Ing. Eduard Stöhr

Kondenzační kotel VITODENS 200 na sebe poutá pozornost technické veřejnosti již od svého uvedení na trh mimořádně příznivým poměrem kvality a technické úrovně vzhledem k ceně. Díky tomu získal již řadu ocenění, mezi nimiž byla např. německá značka kvality "Sehr gut", nebo Zlatá medaile na Aqua-thermu 2001.

7.3.2002
MANDÍK, a.s., Jiří Haken

Výsledky měření vlivu kvality povrchu odrazného zrcadla u tmavých infrazářičů jsou velmi překvapující. Firma Mandík tyto poznatky dokázala velmi pružně uplatnit u výrobků své nové výkonové řady.

5.3.2002
KÜBLER, spol. s r.o., Ing. Vladislav Ferst

Úspory energie při použití tmavých zářičů jsou u běžných průmyslových staveb 25 - 30%, u starších neizolovaných objektů dosahují až 50%. Tyto úspory jsou i přímým snížením nákladů na vytápění.

1.3.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jaké skutečné úspory dosáhnete při použití kondenzačního kotle? Co je roční provozní účinnost kotle a jak se liší od účinnosti kotle naměřené na zkušebně?

22.2.2002
Ing. Libor Seidl

Jednou z velmi důležitých částí kondenzační techniky je způsob a technické podmínky odvodu spalin z kondenzačních kotlů. Věnujeme mu dnešní díl seriálu.

15.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Obsahem další části seriálu o kondezační technice je popis základních částí kondenzačního kotle a jeho odlišností od standardního plynového kotle.

8.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Jak probíhá spalování a kondenzace spalin i jaké jsou podmínky dokonalejšího využití energetického obsahu plynu se dozvíte v dalším dílu pátečního seriálu.

1.2.2002
Ing. Vladimír Valenta

Šestidílný seriál o kondenzačních kotlích je napsán srozumitelnou formou odpovědí na položené dotazy. Technika Internetu Vám umožňuje položit autorovi další dotazy, doplnit text, nebo si odkazem do výkladového slovníku zobrazit vysvětlení k podtrženým pojmům.

31.1.2002
, Ing. Václav Fišer, CSc.

Významnou předností představovaných kotlů je možnost využití PC. Pohodlně lze všechny stavy a parametry měnit, monitorovat a archivovat. To umožňuje statické a zejména dynamické doladění systému a nastavení optimálních podmínek pro kondenzaci.

12.12.2001

Pro bezpečný provoz plynového spotřebiče je z hlediska projektanta především nutné zajistit dostatečný přívod vzduchu pro spalování i pro větrání. V článku jsou přehledně uvedena nejdůležitější pravidla pro projektování, která jsou platná podle současné legislativy.

15.11.2001
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

Na začátku nového tisíciletí se firma Junkers prezentuje absolutně převratnou inovací způsobu zapalování s názvem HydroPower. Bateriové zapalování je nyní nahrazeno hydrodynamickým generátorem (HDG - Hydrodynamic Generator), kde již není třeba žádné jiné vedlejší pomocné energie, pouze průtoku vody spotřebičem.

24.10.2001
Ing. Milan Bechyně

Cenové regulaci podléhá z paliv jen zemní plyn, z energií pak elektrická a dálkově dodávané teplo. V minulém týdnu přinesly Hospodářské noviny, v článku Ceny paliv a elektřiny se od ledna zvýší, informace o zvýšení regulovaných cen. Na včerejší tiskové konferenci Energetického regulačního úřadu v Jihlavě jsme se dozvěděli, že zvýšení cen bude v příštím roce přece jen mírnější.

23.10.2001
Ing. Jan Bena

Dnešní článek je dalším příspěvkem do série článků o cenách energií v jednotlivých evropských zemích. Najdete zde přehled cen elektrické energie, zemního plynu a topného oleje ve Francii v letech 1985 až 2000 pro domácnosti i firmy. Cílem článku je upozornit na trend vývoje cen energií jako celku a zároveň na změny v relativní výši cen jednotlivých energií.

16.10.2001
Ing. Jan Bena

V dnešním článku uvádíme přehled cen elektrické energie, zemního plynu a topného oleje v Rakouské republice v letech 1996 až 2000 pro domácnosti i firmy. Cílem článku je upozornit na trend vývoje cen energií jako celku a zároveň na změny v relativní výši cen jednotlivých energií. Navazujeme tak na článek o vývoji cen energií v SRN ("Dlouhodobý přehled cen energií v SRN (1985 - 2000)").

10.10.2001
Ing. Jan Bena

V dnešním článku uvádíme přehled cen elektrické energie, zemního plynu a topného oleje ve Spolkové republice Německo v letech 1985 až 2000 pro domácnosti i firmy. Cílem článku je upozornit na trend vývoje cen energií jako celku a zároveň na změny v relativní výši cen jednotlivých energií. Na tento článek příští týden naváže článek podobného typu zaměřený na Rakousko.

8.6.2001
Petr Babiš

Energetický regulační úřad rozhodl v minulých dnech o zdražení zemního plynu od 1.července. Nemilou zprávou pro všechny, kteří používají zemní plyn pro vytápění, je zdražení o téměř třináct procent. Ve srovnání s rokem 2000 jde dokonce o celkové zdražení o více než 42 procent - letos se totiž zdražovalo již v lednu.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.