logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vytápíme plynem
Archiv článků od 17.5.2015 do 16.7.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

16.7.2015
Mgr. Jiří Zilvar, Ing. Vladimír Stupavský, redakce

Ministerstvo životního prostředí spravuje celorepublikové Kotlíkové dotace v rámci Operačního programu Životní prostředí – opatření 2.1, kde mohou peníze z evropských fondů využít přímo občané. Dotace jsou určeny na výměnu starých neekologických kotlů na tuhá paliva za moderní nízkoemisní kotle na biomasu, uhlí nebo jejich kombinaci, za tepelné čerpadlo, plynový kotel nebo solární systém.

14.7.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Je spousta lidí, kteří nechtějí měnit dodavatele elektřiny nebo plynu, jsou spokojeni s tím, jak to mají nastaveno. I oni ale mohou narazit na problém, který se týká tohoto oboru. V úvahu přichází stěhování se, koupě bytu, domu, připojení nové přípojky, úmrtí a celá řada jiných událostí.

13.7.2015
Ing. Jan Koloničný, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. David Kupka, Ph.D., VŠB- Technická univerzita Ostrava, Výzkumné energetické centrum

Kondenzační kotle menších výkonů se téměř výhradně uplatňují jen v oblasti spalování plynných a kapalných paliv, jež se vyznačují poměrně vysokou čistotou spalin. V případě biomasy se tento typ kotle nejčastěji používá ke spalování pelet, které mají velmi nízkou vlhkost (zpravidla do 5 % hmotnosti). Kondenzační kotle menších výkonů na spalování biomasy s vyšším podílem vlhkosti, jakou je například štěpka, se dosud na trhu nevyskytují.

Od září 2015 jen kondenzační kotle
11.7.2015
ABF, a.s.

Od konce září si budou muset lidé při nákupu nového plynového kotle sáhnout hlouběji do kapsy. Levnější, nekondenzační varianta kotle bude zakázána evropskou směrnicí a kondenzační kotle jsou dražší, a navíc jsou při jejich instalaci nutné nákladnější stavební úpravy.

7.7.2015
ENBRA, a.s.

ENBRA uvádí na český trh novou řadu kondenzačních plynových kotlů ENBRA CD. Nejvýraznější výhodou je široký rozsah modulace, čímž je ENBRA CD předurčena pro použití jak ve stávajících aplikacích, tak též v nové nízkoenergetické výstavbě. Prakticky nezničitelný nerezový výměník vyrobený z jednoho kusu oceli zaručuje velmi dlouhou životnost.

3.7.2015
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Česká televize v hlavní zpravodajské relaci 2.7.2015 v souboru informací k energetickým průkazům, dotacím SFŽP a úsporám zařadila ve zkratce i informaci k výrazné změně v sortimentu plynových kotlů. Od září budou výrobci na trh EU dodávat jen kondenzační kotle. Při výměně kotle se tak musíme připravit na nutné stavební úpravy a dražší kotle.

2.7.2015
BRILON a.s.

Otázku, zda kotle budou kondenzační nebo nekondenzační, dnes již nikdo, s výjimkou případů především z oblasti průmyslu, neřeší. Automaticky se počítá s tím, že zdroj tepla bude sestaven ze dvou až tří kotlů pracujících v kaskádě kvůli zajištění vysokého rozsahu regulace výkonu a potřebě mít k dispozici alespoň část tepelného výkonu, pokud by jeden z kotlů spadl do poruchy.

1.7.2015
ENBRA, a.s.

Společnost ENBRA zároveň s představením novinek v sortimentu produktů pro rok 2015 chystá příjemnou odměnu pro své zákazníky. Od 1. července do 30. září poběží speciální akce spojená s nákupem tří konkrétních inovativních výrobků, kterými jsou kotel na tuhá paliva ENBRA TP-EKO, plynový kondenzační kotel ENBRA CD a nová řada úsporných tepelných čerpadel ENBRA.

26.6.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Ruská společnost Gazprom byla koncem dubna obviněna ze zneužití dominantního postavení ve státech Evropské unie. Profesor Riley na konferenci CSIS seznámil účastníky s hlavními důvody obvinění a s možnými tresty. Z čeho je Gazprom obviněn? Jaké tresty mohou následovat? Jsou závěry EK vhodně načasovány a jaké otázky kauza vyvolává?

7.6.2015
ABF, a.s.

Majitelé nemovitostí při výstavbě či rekonstrukci velmi pečlivě zvažují, jaký zdroj vytápění do svého domu či bytu vyberou. Musí kalkulovat nejen s ekonomickou výhodností nákladů vytápění, ale i se vstupními pořizovacími náklady celé topné soustavy.

5.6.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Již téměř deset let je náš trh s elektřinou a plynem liberalizovaný. V naší republice se často říká, že máme specifické podmínky a že musíme jít svojí vlastní cestou. Svou vlastní cestou se vydal i energetický trh pro domácnosti. Kam došel? Kdo na něm vydělává? Je zákazník vítězem?

25.5.2015
Tomáš Buchta

V Evropě jsou za energetiku zodpovědné jednotlivé členské státy. Různé země zaujímají odlišné přístupy. Úplný zákaz těžby existuje například v Bulharsku, ve Francii a regionální moratoria jsou i v Německu. Naopak třeba Polsko nebo Ukrajina na těžbu plynu z břidlic a omezení závislosti na dovozu z Ruska vsází.

25.5.2015
redakce

Historie žárovek se nyní opakuje u zdrojů tepla. Rozšíření evropských směrnic o ekodesignu a ErP směrnice zásadně ovlivní nabídku zdrojů tepla. Od září půjdou na trh např. jen kondenzační plynové kotle. Kdo má starý kotel a chce jej ještě vyměnit za nekondenzační, měl by si pospíšit.

23.5.2015
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Již více než rok Pražská energetika (PRE) poskytuje širokou nabídku nadstavbových energetických služeb. Snažíme se, abychom pro vás byli nejen zajímavým dodavatelem energií, ale i společností, na kterou se můžete obrátit také v jiných energetických oblastech.

Gazprom
22.5.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Gazprom zveřejnil výsledky za rok 2014. Ve zprávě jsou uvedena čísla, která hovoří o prodeji plynu do různých oblastí. Prodejní množství a ceny plynu se ale značně liší podle regionu, kam Gazprom dodává. Kolik plynu a za kolik Gazprom prodává? Jaké byly prodejní ceny v Rusku, v zemích bývalého Sovětského svazu nebo v Evropě? Jak se liší množství prodaného plynu a ceny v porovnání s rokem 2013?

18.5.2015
Tomáš Buchta

Hydraulické frakování vyvolává obavy z možné kontaminace zdrojů podzemní vody, nepříznivého ovlivnění kvality ovzduší, možných úniky plynů a jiných látek, zacházení s odpadními materiály a různých přímých i nepřímých zdravotních dopadů. Do kapaliny používané při hydraulickém štěpení se přidává asi 0,5 % chemikálií – mimo jiné látky pro snižování tření, látky zamezující korozi, látky likvidující mikroorganismy, gely a lubrikanty k chlazení vrtné hlavice atd. Napříč Evropou v současné době probíhá živá diskuse týkající se potenciálních rizik těžby břidlicového plynu v komerčním měřítku.

17.5.2015
Hoval spol. s r.o.

V souladu se zákony jako je Zákon o teple z obnovitelných zdrojů energie (EEWärmeG) nebo Směrnice o úsporách energie (EnEV) začínají být stále více populární kombinované systémy složené z několika různých zdrojů tepla, např. plynový kondenzační kotel v kombinaci se solárním systémem. Tato varianta přináší úspory při vytápění, představuje však zmatek, pokud jde o energetické štítkování.

17.5.2015
Hoval SK spol. s r.o.

V súlade so zákonmi ako je Zákon o teple z obnoviteľných zdrojov energie (EEWärmeG) alebo Smernica o úsporách energie (EnEV) začínajú byť stále viac populárne kombinované systémy zložené z niekoľkých rôznych zdrojov tepla. Napríklad kombinácia plynového kondenzačného kotla so solárnym systémom prináša úspory na vykurovanie, predstavuje však zmätok, pokiaľ ide o energetické štítkovanie.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.