logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vytápíme plynem
Archiv článků od 25.2.2015 do 16.5.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

16.5.2015
Ing. Dana Česká, redakce

Poskytneme Vám aktuální databázi informací o cenách většiny dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu. Analyzujeme nejen ceny, ale také obchodní podmínky všech dodavatelů. Je možno objednat různé varianty exportů ceníků a změn.

16.5.2015
Drekoma

Zařízení GENO®-Neutra FNH-420-R slouží k neutralizaci - zvýšení pH hodnoty více než 6,5 - u kondenzační vody ze zdrojů tepla, kondenzačního kotle, na spalování topného oleje a plynu a odtahových systémů zplodin z hliníku, nerezového materiálu, umělé hmoty, grafitu, skla a keramiky.

13.5.2015
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

Firma Bosch Industriekessel, dlouholetý výrobce průmyslových parních, teplovodních a horkovodních kotlů v posledních letech rozšířila své portfolio o další komponenty pro efektivnější využívání energie, jako je kombinovaná výroba tepla a elektrické energie a další efektivní využití odpadního tepla spalin k výrobě páry a procesního tepla.

6.5.2015
Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus

Co nového přineslo ISH 2015? Tento mezinárodní veletrh letos v březnu navštívilo přes 198.000 lidí a rozhodně se měli na co dívat. Ve všech oborech jako jsou vytápění, větrání a sanita byl vidět neustálý vývoj kupředu. Velký důraz byl kladen na efektivní využívání energií a možnost ovládání zařízení přes internet.

1.5.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Rozvoj obchodu se zkapalněným zemním plynem se postaral o to, že se ceny plynu snižují a že se zemní plyn stává celosvětovou komoditou, podobně jako ropa. Jaké výhody má LNG v porovnání se zemním plynem dopravovaným plynovody? Kdo je největším odběratelem a kdo největším spotřebitelem? Jaká je situace v Evropě a který kontinent bude hrát ve spotřebě rozhodující roli?

29.4.2015
Vips Gas, s.r.o., Jaroslav Kukla

V roce 2015 dochází k dalším změnám nejen v oblasti „energetického štítkování“, ale celkově v oblasti posuzování energetické efektivity tepelných zdrojů a systémů vytápění jako celku. Důvodem je další implementace předpisů Evropské unie do našeho legislativního prostředí.

27.4.2015
Tomáš Buchta

Břidlice jsou usazené horniny. Jsou uloženy v ploše spíše rovnoběžně. U těžby plynu z břidlic je proto nutné, aby těžaři v blízkosti vrstvy břidlice stočili hlavu vrtáku do úhlu a vrtali horizontálně. Je rovněž nutné v hornině vytvořit velké množství malých trhlin, které plynu umožní uniknout.

13.4.2015
Tomáš Buchta

Celkové odhadované vytěžitelné zásoby v Číně jsou v současnosti odhadovány na 31,5 bilionů m3 plynu, což z ní činí po USA zemi s druhými největšími zásobami břidlicového plynu na světě. V Asii se další využitelné zdroje břidlicového plynu nachází rovněž v Indii a Pákistánu, v Indonésii, Austrálii a Rusku. Poteciál k těžbě existuje rovněž v severní Africe, Jižní Africe, na Blízkém východě a napříč Evropou.

1.4.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Německý a český energetický trh mají jedno společné, jednotnou startovní čáru. Liberalizovaný trh pro konečné spotřebitele začal platit v obou zemích v roce 2006. Obě země musely zavést v průběhu téměř deseti let stejná pravidla Evropské unie. Přesto se při detailnějším pohledu zdá, že obě země šly jinam.

30.3.2015
THERMONA, spol. s r.o., Milan Kubíček, obchodní ředitel, THERMONA, spol. s r.o., Ing. Josef Hodboď

V současné době již není na trhu s plynovými kotli a elektrokotli jiná firma s ryze českou kapitálovou účastí. Takřka všechny ostatní z tohoto segmentu trhu změnily majitele a patří zahraničním firmám. Jaký to má praktický důsledek? Především ten, že výroba plynových a elektrických kotlů téměř zmizela z ČR.

26.3.2015
Ing. Petr Stoklasa, jednatel Vaillant Group Czech s.r.o.

Energetické štítky na chladničkách, myčkách a dalších elektrospotřebičích jsou dnes již samozřejmostí. Od září letošního roku budou povinnou výbavou také pro kotle, topné systémy a systémy pro ohřev teplé vody. Zařízení, které bude uvedeno na trh před 26. září 2015, může být do vyčerpání zásob prodáváno.

24.3.2015
Ing. Luboš Morávek, Vedoucí divize Junkers a Dakon Bosch Termotechnika s.r.o.

Rok 2015 přinese zásadní změny v prodeji zdrojů tepla pro vytápění budov a ohřev vody. Nařízení se dotýká plynových, olejových a elektrických kotlů, tepelných čerpadel, kogeneračních jednotek, ohřívačů a zásobníků teplé vody a nepřímo též regulátorů teploty a solárních zařízení.

16.3.2015
Tomáš Buchta

První těžba plynu z břidlic byla zahájena ve Spojených státech amerických v Appalačském pohoří již v roce 1821. Od počátku 21. století se břidlicový plyn stává v USA stále významnějším zdrojem energie. Zájem o tyto zdroje se postupně rozšiřuje i v ostatních částech světa.

9.3.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Klesající prodej a padající ceny energií oslabují nejen příjmy ruského státního dodavatele plynu, společnost Gazprom, ale tím Gazprom také nedává rozpočtu Ruska tolik potřebné finanční prostředky. Oslabení rozpočtu přitom přichází v nejméně vhodnou dobu. V době, kdy by krizí zmítané Rusko nutně potřebovalo prostředky na její překonání a i na překonání hospodářských sankcí Západu.

2.3.2015
Tomáš Buchta

Břidlicový plyn je zemní plyn nacházející se v břidlicových formacích. Hlavním zdrojem organické hmoty pro vznik ropy a zemního plynu byl mořský plankton. Postupný a zdlouhavý proces vzniku ropy probíhal v minulých geologických periodách a trval miliony let. Přechod vznikající ropy a zemního plynu ze zdrojové do jiných vrstev se nazývá migrace. Migraci dále rozdělujeme na primární a sekundární. Ložiska uhlovodíků se nejčastěji dělí na konvenční a nekonvenční.

27.2.2015
VIADRUS a.s.

Leon Ligocki pracuje ve společnosti VIADRUS od roku 1989, kdy nastoupil na oddělení Výzkumu a vývoje. V roce 2002 se stal jeho vedoucím a od roku 2012 působí na pozici technického ředitele VIADRUS a.s. Zeptali jsme se jej na aktuální trendy i největší úspěchy ve vývoji topných zařízení.

25.2.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Ceny plynu dodávaného na základě dlouhodobých kontraktů klesají díky levné ropě, klesají ceny derivátů na burzách i ceny na spotovém trhu. Proč tedy ceny plynu našich dodavatelů, lépe řečeno, ceny pro většinu spotřebitelů zůstávají delší dobu stejné? Dočkáme se také zlevnění?


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.