logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vytápíme plynem
Archiv článků od 29.3.2015 do 25.5.2015

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

25.5.2015
Tomáš Buchta

V Evropě jsou za energetiku zodpovědné jednotlivé členské státy. Různé země zaujímají odlišné přístupy. Úplný zákaz těžby existuje například v Bulharsku, ve Francii a regionální moratoria jsou i v Německu. Naopak třeba Polsko nebo Ukrajina na těžbu plynu z břidlic a omezení závislosti na dovozu z Ruska vsází.

25.5.2015
redakce

Historie žárovek se nyní opakuje u zdrojů tepla. Rozšíření evropských směrnic o ekodesignu a ErP směrnice zásadně ovlivní nabídku zdrojů tepla. Od září půjdou na trh např. jen kondenzační plynové kotle. Kdo má starý kotel a chce jej ještě vyměnit za nekondenzační, měl by si pospíšit.

23.5.2015
A-Z výstavba fotovoltaických elektráren
na klíč od PRE

Již více než rok Pražská energetika (PRE) poskytuje širokou nabídku nadstavbových energetických služeb. Snažíme se, abychom pro vás byli nejen zajímavým dodavatelem energií, ale i společností, na kterou se můžete obrátit také v jiných energetických oblastech.

Gazprom
22.5.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Gazprom zveřejnil výsledky za rok 2014. Ve zprávě jsou uvedena čísla, která hovoří o prodeji plynu do různých oblastí. Prodejní množství a ceny plynu se ale značně liší podle regionu, kam Gazprom dodává. Kolik plynu a za kolik Gazprom prodává? Jaké byly prodejní ceny v Rusku, v zemích bývalého Sovětského svazu nebo v Evropě? Jak se liší množství prodaného plynu a ceny v porovnání s rokem 2013?

18.5.2015
Tomáš Buchta

Hydraulické frakování vyvolává obavy z možné kontaminace zdrojů podzemní vody, nepříznivého ovlivnění kvality ovzduší, možných úniky plynů a jiných látek, zacházení s odpadními materiály a různých přímých i nepřímých zdravotních dopadů. Do kapaliny používané při hydraulickém štěpení se přidává asi 0,5 % chemikálií – mimo jiné látky pro snižování tření, látky zamezující korozi, látky likvidující mikroorganismy, gely a lubrikanty k chlazení vrtné hlavice atd. Napříč Evropou v současné době probíhá živá diskuse týkající se potenciálních rizik těžby břidlicového plynu v komerčním měřítku.

17.5.2015
Hoval spol. s r.o.

V souladu se zákony jako je Zákon o teple z obnovitelných zdrojů energie (EEWärmeG) nebo Směrnice o úsporách energie (EnEV) začínají být stále více populární kombinované systémy složené z několika různých zdrojů tepla, např. plynový kondenzační kotel v kombinaci se solárním systémem. Tato varianta přináší úspory při vytápění, představuje však zmatek, pokud jde o energetické štítkování.

17.5.2015
Hoval SK spol. s r.o.

V súlade so zákonmi ako je Zákon o teple z obnoviteľných zdrojov energie (EEWärmeG) alebo Smernica o úsporách energie (EnEV) začínajú byť stále viac populárne kombinované systémy zložené z niekoľkých rôznych zdrojov tepla. Napríklad kombinácia plynového kondenzačného kotla so solárnym systémom prináša úspory na vykurovanie, predstavuje však zmätok, pokiaľ ide o energetické štítkovanie.

16.5.2015
Ing. Dana Česká, redakce

Poskytneme Vám aktuální databázi informací o cenách většiny dodavatelů elektřiny a plynu na českém trhu. Analyzujeme nejen ceny, ale také obchodní podmínky všech dodavatelů. Je možno objednat různé varianty exportů ceníků a změn.

16.5.2015
Drekoma

Zařízení GENO®-Neutra FNH-420-R slouží k neutralizaci - zvýšení pH hodnoty více než 6,5 - u kondenzační vody ze zdrojů tepla, kondenzačního kotle, na spalování topného oleje a plynu a odtahových systémů zplodin z hliníku, nerezového materiálu, umělé hmoty, grafitu, skla a keramiky.

13.5.2015
Bosch Termotechnika s.r.o. - Průmyslové kotle

Firma Bosch Industriekessel, dlouholetý výrobce průmyslových parních, teplovodních a horkovodních kotlů v posledních letech rozšířila své portfolio o další komponenty pro efektivnější využívání energie, jako je kombinovaná výroba tepla a elektrické energie a další efektivní využití odpadního tepla spalin k výrobě páry a procesního tepla.

6.5.2015
Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus

Co nového přineslo ISH 2015? Tento mezinárodní veletrh letos v březnu navštívilo přes 198.000 lidí a rozhodně se měli na co dívat. Ve všech oborech jako jsou vytápění, větrání a sanita byl vidět neustálý vývoj kupředu. Velký důraz byl kladen na efektivní využívání energií a možnost ovládání zařízení přes internet.

1.5.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Rozvoj obchodu se zkapalněným zemním plynem se postaral o to, že se ceny plynu snižují a že se zemní plyn stává celosvětovou komoditou, podobně jako ropa. Jaké výhody má LNG v porovnání se zemním plynem dopravovaným plynovody? Kdo je největším odběratelem a kdo největším spotřebitelem? Jaká je situace v Evropě a který kontinent bude hrát ve spotřebě rozhodující roli?

29.4.2015
Vips Gas, s.r.o., Jaroslav Kukla

V roce 2015 dochází k dalším změnám nejen v oblasti „energetického štítkování“, ale celkově v oblasti posuzování energetické efektivity tepelných zdrojů a systémů vytápění jako celku. Důvodem je další implementace předpisů Evropské unie do našeho legislativního prostředí.

27.4.2015
Tomáš Buchta

Břidlice jsou usazené horniny. Jsou uloženy v ploše spíše rovnoběžně. U těžby plynu z břidlic je proto nutné, aby těžaři v blízkosti vrstvy břidlice stočili hlavu vrtáku do úhlu a vrtali horizontálně. Je rovněž nutné v hornině vytvořit velké množství malých trhlin, které plynu umožní uniknout.

13.4.2015
Tomáš Buchta

Celkové odhadované vytěžitelné zásoby v Číně jsou v současnosti odhadovány na 31,5 bilionů m3 plynu, což z ní činí po USA zemi s druhými největšími zásobami břidlicového plynu na světě. V Asii se další využitelné zdroje břidlicového plynu nachází rovněž v Indii a Pákistánu, v Indonésii, Austrálii a Rusku. Poteciál k těžbě existuje rovněž v severní Africe, Jižní Africe, na Blízkém východě a napříč Evropou.

1.4.2015
Ing. Jan Schindler, redakce

Německý a český energetický trh mají jedno společné, jednotnou startovní čáru. Liberalizovaný trh pro konečné spotřebitele začal platit v obou zemích v roce 2006. Obě země musely zavést v průběhu téměř deseti let stejná pravidla Evropské unie. Přesto se při detailnějším pohledu zdá, že obě země šly jinam.

30.3.2015
THERMONA, spol. s r.o., Milan Kubíček, obchodní ředitel, THERMONA, spol. s r.o., Ing. Josef Hodboď

V současné době již není na trhu s plynovými kotli a elektrokotli jiná firma s ryze českou kapitálovou účastí. Takřka všechny ostatní z tohoto segmentu trhu změnily majitele a patří zahraničním firmám. Jaký to má praktický důsledek? Především ten, že výroba plynových a elektrických kotlů téměř zmizela z ČR.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.