Největší zájem byl o univerzální jednoduchý kotel bez elektroniky ROJEK KTP, který spaluje dřevo a hnědé uhlí a suché dřevo není podmínkou. Spaluje rovněž čerstvé piliny, vlhčí štěpky i ostatní vlhčí biomasu, dřevěné nebo hnědouhelné brikety.
O tom, že je vytápění pevnými palivy trvale výhodné, není pochyb. Někoho však může odrazovat manuální přikládání kusového dřeva. Víte, že si od přikládání můžete na čas úplně odpočinout a spolehnout se na automatický provoz? Takové řešení zajistí kombinovaný kotel na dřevo a pelety od českého výrobce OPOP.
Nové modely kotlů na dřevo s výkonem až do 55 kilowatt najdete pod označením H4EKO-D MAX. Tento výkonový rozsah umožňuje vytápět rodinné domy a jiné středně velké objekty. Kotle se pyšní prostornou palivovou šachtou o objemu až 201 litrů a můžete přikládat i půlmetrová polena. Vysoká účinnost navíc zajistí nižší spotřebu paliva.
Recenzovaný Porovnání výpočtu objemu akumulačního zásobníku ke kotlům s ručním přikládáním dřeva v rodinném domě podle kritérií dotačních programů a normy ČSN EN 303-5 ukazuje na poměrnou shodu, respektive přijatelnost použití obou způsobů. Norma poskytuje minimální hodnotu. V praxi se výsledný objem zpravidla skládá ze dvou zásobníků.
Po vynucené „covidové pauze“ vyhlásila společnost Schiedel, s.r.o. soutěž určenou pro studenty středních škol v České republice, kteří se připravují na budoucí povolání projektanta nebo architekta. Zadáním soutěže bylo zpracovat projekt rodinného domu pod názvem „Jak by měl vypadat můj ideální dům“ s použitím 3D/BIM softwarových nástrojů.