logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Vytápíme pevnými palivy
Archiv článků od 28.9.2017 do 4.12.2017

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

1.12.2017
redakce

Dnes začíná již pátý ročník hlasovací čtenářské soutěže, tentokrát pod názvem TOP VÝROBKY OD VYSTAVOVATELŮ INFOTHERMY 2018. Každý soutěžící mohl přihlásit do soutěže pouze jeden výrobek nebo službu z oboru nomenklatury výstavy, o které se domnívá, že je jeho nejúspěšnějším, či nejzdařilejším, designově nejhezčím, nejprodávanějším, nebo nejúspornějším produktem. Vyberte i Vy nejlepší exponát.

27.11.2017
BeF Home, s.r.o.

Při výběru krbové vložky či kamen velice záleží na materiálu, ze kterého je vyrobena. A to zejména u topeniště, které je základem procesu celého vytápění. Často je však zrovna tato část krbu podceňována.

21.11.2017
Česká peleta, z.s.p.o.

Spalování uhlí s sebou nese významné dopady na lidské zdraví, ovzduší, zemědělskou produkci, ekosystémy a materiály budov. Česká vláda proto chystá řadu nástrojů, které mají vést ke snížení počtu kotlů na uhlí v domácnostech.

14.11.2017
Česká peleta, z.s.p.o.

Dřevní pelety patří ke komoditám, jejichž ceny se každým rokem hýbou podle toho, kdy začíná a končí topná sezóna. Nejlevnější jsou v létě, naopak nejdražší jsou během zimy. Dlouhodobě jsou však průměrné ceny pelet stabilní a v České republice dokonce levnější než jinde.

Návod na výběr kotle ve 2. vlně kotlíkových dotací v roce 2017
10.11.2017
Ing. Vladimír Stupavský, videoreportáž: Ing. Petr Bohuslávek

Druhá vlna kotlíkových dotací právě probíhá a mezi všechny kraje ČR je rozděleno 3,4 miliardy korun na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nové nízkoemisní tepelné zdroje. Cíl pro druhou vlnu kotlíkových dotací je výměna dalších 35 tisíc starých kotlů do konce roku 2019.

8.11.2017
Česká peleta, z.s.p.o.

Ve všech krajích jsou průběžně vyhlašovány příjmy žádostí o kotlíkové dotace. Kolik domácnosti z dotace získají a jak rychle se jim investice vrátí, záleží na volbě nového zdroje vytápění. K nejvýhodnějším patří kotel na dřevěné pelety, z dotace pak mohou žadatelé získat až 127 500 Kč a financovat nejen kotel, ale také další zařízení, jako je peletové silo, komín nebo dálkové ovládání kotelny.

6.11.2017
Ing. Petr Kubesa, Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Ing. František Hopan, Ph.D., Břetislav Holešínský, Časopis Vytápění, větrání, instalace

Recenzovaný Cílem článku je rozšířit poznatky o chování různých typů lokálních topidel spalujících dřevo z pohledu časového průběhu předávání tepelného výkonu do místnosti. Článek přináší porovnání průběhu výkonu vybraného topeniště – krbové vložky, která byla postupně přestavěna a testována ve formě krbových kamen s/bez akumulačního spalinového výměníku a akumulačního uzavřeného krbu při různém režimu přikládání. V závěru článku jsou naměřené výsledky srovnány s dříve získaným průběhem tepelného výkonu individuálně stavěných kamen.

3.11.2017
Česká peleta, z.s.p.o.

Rok 2016 se stal pro český trh s peletami významným milníkem - výroba dřevěných pelet překročila laťku 300 tisíc tun a letos se očekává překročení hranice 350 tisíc tun. Přestože počet peletových kotlů v českých domácnostech už vzrostl na 27 000, dvě třetiny zde vyrobených pelet jsou stále určeny na vývoz, zejména do Itálie, Rakouska a Německa. Situaci ale mění kotlíkové dotace.

3.11.2017
TEPLÁRENSKÉ SDRUŽENÍ České republiky

Emise do ovzduší z tepláren díky masivním investicím do modernizačních opatření za poslední dva roky významně klesly. K největšímu poklesu došlo u emisí prachu, které byly loni oproti roku 2014 nižší o více než třetinu. Podíl energetiky na celkových emisích suspendovaných prachových částic je již nevýznamný a bude dál klesat. Jejich rozhodujícím zdrojem jsou domácí topeniště a doprava.

30.10.2017
GridServices, s.r.o.

Zájem o kotlíkové dotace mezi lidmi neuvadá. Vyřízení dotace však nemusí být pro každého úplně jednoduché. Zájemci o příspěvek na nový kotel pak odevzdávají žádosti s chybami a různými nedostatky. Své o tom ví v energetické firmě innogy, která má s přípravou žádostí bohaté zkušenosti.

30.10.2017
Ing. Jiří Novotný, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D.

Recenzovaný Hodnocení energetické náročnosti budovy se provádí také z pohledu potřeby neobnovitelné primární energie. Běžný laik pravděpodobně vůbec netuší, co tento údaj znamená. Přitom potřeba neobnovitelné primární energie zásadně ovlivňuje projekční návrh zdrojů energie pro vytápění, chlazení, přípravu teplé vody apod. pro danou konkrétní budovu. Potřeba neobnovitelné primární energie je jedním ze tří hlavních ukazatelů energetické náročnosti budovy, a pokud je vyhodnocena jako příliš velká, tak budova nemůže být zkolaudována.

16.10.2017
Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Ing. Petr Kubesa, Ing. Jiří Dvořák, Milan Holomek, Ing. Stanislav Buchta

Recenzovaný Protože při spalování tuhých paliv v lokálních topidlech pro vytápění domácností dochází k emitování znečišťujících látek, jsou v zemích EU přijímány zpřísňující požadavky na emise a účinnost. Tyto požadavky jsou cíleny hlavně na výrobce či dovozce spalovacího zařízení, kteří musí prokázat jejich splnění při uvedení na trh. Článek přináší přehled platných a plánovaných požadavků a porovnává je.

6.10.2017
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Dakon

Blížící se podzim avizuje nastávající topnou sezónu a je tedy nejvyšší čas přemýšlet o tom, zda si nepořídit nový a hlavně úsporný kotel. Koncem léta přišla značka Dakon s novinkou kotle na spalování hnědého uhlí či pelet. Kotel s označením Dakon DOR 5N Automat má nejen vynikající užitné vlastnosti, ale hlavně je možné na jeho pořízení využít tzv. kotlíkovou dotaci.

28.9.2017
Dům kotlů.cz

Ve Středočeském kraji začíná další kolo kotlíkových dotací 4.10.2017. V tomto kole čeká žadatele řada změn. Hlavní změnou je, že se žádosti o Kotlíkové dotace budou podávat elektronicky.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.