logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Vytápíme kapalnými palivy


Mohlo by vás zajímat


5.12.2022Ing. Jiří Vrba, TNK 105 Komíny
Růst zájmu o vytápění extra lehkým topným olejem (topnou naftou) je spojen s nutností prověřit stav komína (odvodu spalin), případně jej upravit nebo instalovat nový. Přitom se musí zohlednit teploty, tlaky a chemické složení spalin. Lze použít vhodnou ušlechtilou ocel i keramiku.
15.11.2022redakce
Snižování energetické náročnosti budov vede k využívání zdrojů tepla s nižším výkonem. Vysoká efektivita spalování navíc snižuje teplotu spalin. To umožňuje snižování průměru komínových vložek a zjednodušování konstrukcí komínů. Nový kompletní třívrstvý komínový systém má název Heluz Smart.
2.8.2022Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Z Česka se Německo s politikou Energiewende jeví jako premiant. Poměr prodaných plynových kotlů k tepelným čerpadlům však máme lepší. Německá čísla poukazují na rozpory mezi oficiálními názory a jednáním Němců, kteří si pořizují nový zdroj tepla.
25.7.2022Ing. Zdeněk Lyčka, redakce TZB-info, soudní znalec, Ing. Miloslav Modlík, Ministerstvo průmyslu a obchodu
Na základě známé potřeby tepla na vytápění a přípravu teplé vody Kalkulátor vypočte spotřebu paliva (elektrické energie) a vyprodukované emise včetně uhlíkové stopy pro konkrétní zdroj tepla pro vytápění domácností.
30.6.2022redakce
Podíl nákladů na vytápění v rozpočtech domácností a podniků roste rychleji než jejich příjmy. O to významnější je každé opatření, které tyto náklady zafixuje, aby se s nimi dalo dopředu počítat. Jednou možností je uzavřít smlouvu na dodávku elektrické energie s fixací její ceny na jeden až tři roky.
18.6.2022NRG Group a.s., Ing. Kateřina Červenková
Teplárna, která dodávky tepla pro město zajišťuje, je nucena oproti loňským fixovaným cenám platit částky, které jsou šest až devětkrát dražší. Chrastava proto začala hledat alternativní řešení pro centrální vytápění města.
Ještěd je zásoben topným olejem na celý rok, Zdroj: NRG GROUP
5.6.2022NRG Group a.s., Ing. Kateřina Červenková
Celoroční provoz s sebou nese i nutnost vytápění celého objektu a ohřevu teplé vody nejen pro hosty hotelu a restaurace, ale i pro kompletní zázemí budovy. Dlouhodobě se pro vytápění i ohřev využívá topný olej dodávaný skupinou NRG, který splňuje náročné požadavky na bezpečnou, čistou a spolehlivou energii.
12.5.2022TOMEGAS s.r.o.
Každý nový výrobní proces potřebuje energii. Co ale dělat, když je v místě nedostupná nebo lokace nabízí pouze jedno řešení, které je příliš drahé? Je třeba se porozhlédnout po jiné alternativě. A tou je kapalný plyn.
5.4.2022SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
Jaké jsou hlavní požadavky a dotčené kategorie zdrojů tepla pro uvádění energetických štítků? Jak vypadají energetické štítky pro kotle, kamna, tepelná čerpadla a ohřívače vody? Na konci článku naleznete také odkaz na bezplatný e-learning kurz k tématu energetických štítků pro zdroje tepla.
18.3.2022Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Budoucnost vytápění nebude založena jen na jedné technologii. Očekáváme rychlý růst elektrifikace. Souběžně se však budou prosazovat řešení kombinující více technologií a respektující individuální aspekty stávajících obytných budov i možnosti jejich majitelů, říkají experti Bosch Termotechnika.
10.3.2022Ing. Zdeněk Lyčka
Dne 1. března 2022 nabyla platnosti Vyhláška o kontrole provozovaného systému vytápění a kombinovaného systému vytápění a větrání, která je prováděcí vyhláškou k § 6a odst. 6 zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií a čekali na ní energetičtí specialisté.
Podzemní zásobníky pro kapalný plyn TOMEGAS
4.3.2022TOMEGAS s.r.o.
Každý nový výrobní proces musí být v dnešní době extrémně ohleduplný k životnímu prostředí. Bez toho by nemohl v podstatě začít existovat, což si stát velmi pečlivě hlídá. Firmy proto hledají optimální cestu ke snižování energetické náročnosti výroby a současně se snaží využívat ekologických zdrojů energie.
14.12.2021Ing. Vladimír Jirout, Ing. Jiří Vrba, TNK 105 Komíny
Ověření komína pro nový nebo měněný spotřebič paliv vyžaduje do výpočtů zadávat správné údaje. Pro výpočty lze využít velmi dokonalé výpočetní programy, a k tomu je uveden přehled zadávaných údajů. Stále však záleží na znalostech a zkušenostech, aby výpočet nebyl proveden chybně.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.