logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Extralehký topný olej ve vytápění budov a průmyslu, část 2/6 – návrh úložišť, druhy nádrží, umístění

Moderní způsob skladování extra lehkých topných olejů je díky systému dvouplášťových nádrží bezpečný a spolehlivý. Nádrže pro vnitřní použití jsou prostorově opravdu nenáročné.

Reklama

Více zajímavých videí na estav.tvOn-line televize pro architekturu, stavbu a bydlení

Moderní plastové dvouplášťové nádrže na TOEL jsou ideálním řešením pro úložiště od nejmenších objemů 750 litrů až po sestavy s objemem 25 000 litrů. Každá nádrž, případně celá sestava je vybavena všemi potřebnými prvky. To je velkou výhodou pro projekt i instalaci.

Rozměry nádrží s objemy 750 nebo 1 000 litrů jsou přizpůsobeny dveřním zárubním šíře 80 cm, speciální typ i pro 70 cm. Vnější plášť nádrže může být jak plastový, tak z pozinkované oceli s vyšší mechanickou a povětrnostní odolností.

Pro výpočet objemu nádrží se vychází z toho, že 1 litr TOEL obsahuje 10 kWh energie. Pro dům s roční potřebou tepla 20 MWh na rok postačí objem 2 000 litrů, tedy 2 nádrže. Obvykle se však objem volí větší pro možnost optimalizace závozů a nejsou výjimky, když zásoba, vzhledem k trvanlivosti TOEL až cca 5 let, postačuje na 2 až 3 roky. Pro hořák o výkonu 500 kW se uvažuje potřeba cca 4 200 litrů na týden, tedy s 20% rezervou s úložištěm o objemu 5 000 litrů. Tedy se sestavou 5 nádrží po 1 000 litrech.

Zajímá Vás využití extra lehkých topných olejů a chcete pomoci při řešení Vašeho projektu?
Obraťte se na odborníky.
Přečtěte si také Vytápíme kapalnými palivy Více k tématu
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.