Zásobníky na zemní plyn jsou téměř plné a budoucnost je kryta smlouvami na 5 let i více. Mezi perspektivní způsoby využití plynu nepatří jen kotle, ale i plynové kogenerační jednotky a plynová tepelná čerpadla. Prosazují se i bez dotací.
V rozhovoru na veletrhu For Arch představil Vlastimil Sova, technický konzultant společnosti KM Beta, technologii cihelných stěn. Systém urychluje a zlevňuje výstavbu a je určen zejména pro pravoúhlé půdorysy. V hodonínském závodě společnosti se cihelné stěny strojně připravují ze systému Profiblok a Sendwix.
Měření veličin, jako je proud, napětí, výkon, kapacita, teplota, bylo od samotných počátků tohoto oboru postaveno na použití více jednoúčelových zařízení s potřebou následného dopočítávání. Tato praxe je již nenávratně pryč. Jedním z klíčových inovátorů v možnostech měření je německý výrobce měřicích přístrojů celosvětově známých pod značkou Testo.
S příchodem podzimu a klesajícími teplotami nastává ideální čas připravit váš kotel na nadcházející topnou sezónu. Správná údržba kotle zajistí efektivní a bezpečné vytápění vašeho domova. Zde přinášíme 10 kroků, které vám pomohou zajistit, že váš kotel bude připraven na první zatopení po letní pauze.
Hmoždinka ThermoDrive-V2 08 představuje novou generaci upevňovacích prvků pro ETICS, které jsou navrženy tak, aby splňovaly nejvyšší požadavky na spolehlivost, univerzálnost a přesnost instalace. Tento článek se zaměřuje na technické aspekty hmoždinky ThermoDrive-V2 08, její konstrukční výhody a aplikace v praxi.
Přirozené větrání okny zvyšuje náklady na vytápění a v chladném období může být pro osoby v místnosti značně nekomfortní. WOLF nabízí praktické a účinné řešení v podobě kompaktní větrací jednotky CGL 2 edu druhé generace. Výkonná a robustní decentrální větrací jednotka pro zpětné získávání tepla je skutečně univerzálním řešením pro řízené větrání nebytových prostor. Uplatní se hlavně v openspace kancelářích, školách nebo školkách a jiných vzdělávacích institucích. Využijete ji pro rychlou modernizaci tam, kde není vhodné centrální řešení s rozvody vzduchu po budově.
Použití OSB desek nebo jiných podlahových desek (např. sádrovláknitých, sádrokartonových či MDF) při rekonstrukci nebo realizaci nové podlahy je výhodné z mnoha důvodů. Na rozdíl od betonových podlah je realizace s nimi velmi rychlá, snadno se s nimi pracuje, jsou cenově dostupné a při správné instalaci poskytují rovný a pevný základ pro finální podlahovou krytinu. Co ale dát pod ně, aby podlaha sloužila dobře dlouhá léta?
Na první pohled se mohou různé typy zasklení jevit jako prakticky totožné, nenechte se ale mýlit – rozdíly mezi jednotlivými typy zasklení mohou být obrovské, aniž by byly pouhým okem vidět. „Zdánlivé detaily rozhodují nejen o komfortu užívání, ale rovněž o energetické a tím i ekonomické náročnosti provozu celé budovy,“ vysvětluje Petr Stejskal, obchodní ředitel společnosti HELUZ IZOS, největšího výrobce izolačních a dalších opracovaných skel pro stavebnictví na tuzemském trhu.