logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Videa

Koncertní síň Janáčkovy filharmonie v Ostravě, Steven Holl Architects a Architecture Acts
10.6.2024Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Město Ostrava se již brzy zařadí mezi evropská a světová kulturní centra. V moravskoslezské metropoli totiž roste nová koncertní hala s parametry srovnatelnými s těmi nejprestižnějšími světovými stavbami, jako je Labská filharmonie, Koncertní hala Walta Disneyho v Los Angeles, Pařížská filharmonie či Harpa v Reykjavíku. Nová budova se sálem pro 1 300 diváků bude originálně propojena se stávajícím Domem kultury, který navrhl architekt Jaroslav Fragner. Autory návrhu jsou přední americký architekt Steven Holl a jeho studio Steven Holl Architects z New Yorku spolu s českým studiem Architecture Acts.
Josef Jáchim, IMI Hydronic Engineering. Zdroj: estav.tv
5.6.2024redakce
Společnost IMI Hydronic Engineering na Aquathermu 2024 představila chytré termostaty a ventil TA Smart, určené pro moderní regulaci otopných soustav v bytových domech. Tyto novinky umožňují přesné měření a řízení teploty pomocí mobilní aplikace a jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce. IMI se zaměřuje na efektivní vytápění a spolupracuje s bytovými družstvy na zlepšení energetické účinnosti budov.
Vít Mrkvička, Wavin Czechia. Zdroj: estav.tv
4.6.2024redakce
Již více než tři desítky let se v ČR vyrábí plastové potrubní systémy, které prosluly po celém světě. Původně česká firma, která za jejich produkcí stojí, se v průběhu času stala součástí mezinárodní skupiny s mnohem větším záběrem. Kromě rozvodů vody, kanalizace či topení se dnes firma věnuje i inteligentním řešením pro hospodaření s dešťovou vodou, konceptům chytrých měst či obnově vodovodní infrastruktury. O tom všem jsme si povídali s obchodním ředitelem firmy Wavin Czechia, panem Vítem Mrkvičkou.
4.6.2024Crossin
Jedním z klíčových požadavků na moderní výstavbu je vysoká energetická účinnost. Podle technických podmínek WT2021 bude nejen u nových, ale i u stávajících budov potřeba neobnovitelné energie nižší než 70 kWh (m/rok). V praxi to znamená dosažení energetické třídy A nebo A+ u budov.
29.5.2024LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.
Opravy starého domu přináší různá úskalí. S jeho rekonstrukcí se ale vždy vyplatí začít doslova od podlahy. I když se při její kompletní výměně pravděpodobně setkáte s komplikacemi, jako jsou dřevěné stropy, často neurčitelná skladba původní podlahy nebo omezená únosnost konstrukce stavby, lze si s nimi snadno poradit. Řešením je suchá plovoucí podlaha.
29.5.2024Martin Kubín, redakce
Existuje mnoho způsobů, jak postavit školu v rozvojové oblasti. Autory projektu Střední školy v Kashitu zpočátku zajímalo, jak místní lidé žijí a jak vyrábějí cihly, aby je mohli do stavby zapojit. Realizační tým o tom podal zprávu na přednášce v Městské knihovně v Praze v rámci cyklu Cesty světem, cesty v nás.
Mojmír Böhm, jednatel společnosti REMS Česká republika. Zdroj: estav.tv
23.5.2024redakce
Společnost REMS nám na veletrhu Aquatherm Praha ukázala praktický mobilní kamerový inspekční systém pro analýzu poškozených trubek, kanálů, komínů a jiných dutých prostor. Zařízení nám předvedl Mojmír Böhm, jednatel společnosti REMS Česká republika.
23.5.2024Drekoma
Patentovaná novinka Orbit Wing® využívá velmi krátké dráhy pro odpaření vodního aerosolu do stavu vzdušné vlhkosti a tedy je i významným milníkem na cestě k vyšší efektivnosti vysokotlakého systému zvlhčování v potrubních systémech vzduchotechniky. Je jednoznačně vhodný do každého vzduchotechnického systému nebo klimatizačního zařízení.
Ing. Daniel Adamovský, Ph.D. Vedoucí výzkumného oddělení Kvalita vnitřního prostředí a vedoucí výzkumného týmu Vnitřní prostředí budov
22.5.2024redakce
S Ing. Danielem Adamovským, Ph.D., vedoucím laboratoře vnitřního prostředí, jsme se sešli v Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB) v Buštěhradu a povídali jsme si, jak hodnotit vnitřní prostředí v pobytových místnostech a jak a čím měřit.
Sauna © TZB-info ESZAV.tv
13.5.2024Martin Kubín, redakce
Víte, že u saunování pro někoho existuje i jeho čtvrtý i pátý rozměr? Které druhy dřeva jsou v saunách zákazníky nejčastěji preferovány a proč? Jak se světlo do sauny liší od běžného osvětlení? Jak se liší skla do sauny od těch běžných? Podívejte se na druhý díl našeho povídání o saunách.
13.5.2024Mgr. Jiří Zilvar, redakce
TZB-info doporučuje S fosilními palivy se dají dělat náročnější věci, než je vytápění domácností,“ říká Tomáš Caha ze společnosti Exergie Česká republika. Dekarbonizace výroby tepla je pro český průmysl obrovská příležitost. Zatím si ji však v tuzemsku málokdo uvědomuje a vlak inovací se pomalu rozjíždí. Stihneme včas naskočit?
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.