Obce se už nyní mohou registrovat, aby mohly požádat o příspěvky na výstavbu vodovodů, kanalizací i na opatření zmírňující sucho. Žádosti o dotace MZe se budou přijímat od 19. 3. do 30. 5. 2024 a v dotačním titulu je 700 milionů Kč.
V prostorách stavební fakulty ČVUT můžete do konce února zhlédnout pozoruhodnou výstavu, která mapuje vývoj projektu, jehož cílem je vznik střední školy v Zambii. Nejedná se ovšem o dodávku stavby na klíč, o kterou se po přestřižení pásky všichni přestanou zajímat. Je to přesně naopak. Do stavby školy jsou zapojeni místní obyvatelé, kteří se během celé realizace vzdělávají.
Na výrobních linkách společnosti Heluz Izos vznikají kromě izolačních skel i zakázková skla s digitálním potiskem v libovolných grafických motivech. Trvanlivost keramických barev, které jsou speciální technologií zakaleny do skla, předurčuje jejich použití nejen do interiéru ve formě příček, dveří nebo nábytku, ale také na fasády. Výrobu nám v žatecké továrně ukázala Andrea Stejskalová, designérka Izos studia.
V jihočeském Táboře, nedaleko Sezimova Ústí – sídla české pobočky švýcarské firmy Zehnder, se nachází víceúčelová sportovní hala, která před několika lety prošla celkovou rekonstrukcí, aby vyhověla kritériím pro pořádání mezinárodních sportovních turnajů v basketbalu a volejbalu. Pro vytápění a chlazení byly zvoleny stropní sálavé panely Zehnder ZIP.
Ačkoliv tradiční německý výrobce stále inovuje a rozšiřuje na trhu sanity svoji nabídku, navždy zůstane neodmyslitelně spjatý s jedním konkrétním výrobkem – rohovým ventilem. Můžete si být prakticky jistí, že pokud vám jej domů přijde instalovat odborník, s největší pravděpodobností ponese právě název Schell.
Místo čtyř starých plynových kotlů a dvou zásobníků je v provozu hybridní řešení složené ze dvou nových kondenzačních kotlů a jednoho zásobníku s integrovaným tepelným čerpadlem. V atletické hale v Jablonci na Nisou sníží náklady na polovinu.
Novela energetického zákona lex OZE III. zavádí do české legislativy pojmy akumulace, agregace a flexibilita. Děje se tak v rámci možností co nejpomaleji a jediný důvod, proč se o něco takového vůbec usiluje, je tlak Evropské unie. Co mají tyto služby řešit? Jakým překážkám jejich zprovoznění v ČR čelí? A kdo na zpoždění vydělává? O tom jsme v rozhovoru pro estav.tv hovořili s Janem Fouskem, výkonným ředitelem asociace AKU-BAT.