Představujeme vám jednoho z průkopníků decentrálního větrání se zpětným ziskem tepla, systém inVENTer s více než 20-ti letou tradicí německé výroby.
Vědci Švýcarského federálního technologického institutu v Lausanne (EPFL) sledovali, jak je to s teplem v tunelech metra. Vytvořili počítačový model, s jehož pomocí mohou přesně určit tepelné poměry v prostředí daného tunelu. Jeho použitím pak spočítali, kolik energie by mohlo Lausanne ušetřit tím, že by budoucí linku metra M3 vybavilo geotermálním systémem rekuperace tepla.
Rostoucí ceny energií a obava z ubývajících zdrojů nutí projektanty a investory k zamyšlení nad neustálým snižováním energetické náročnosti objektů. Do popředí zájmu se tak dostaly systémy kontrolovaného větrání a rekuperační jednotky, které zajistí pravidelnou výměnu vzduchu uvnitř objektu a současně odvedou nejen škodliviny, ale i případnou vlhkost.
V minulém díle našeho miniseriálu jsme vám přiblížili, jak při rekonstrukci bytu vyřešit problém s jeho vnitřním klimatem a zajistit pravidelnou výměnu čerstvého vzduchu bez energetických ztrát. Hlavní roli hrála skladná rekuperační jednotka umístěná v kuchyňské lince. V této části nabídneme jiný přístup: využití decentrálních jednotek.
Asi největší satisfakcí pro tvůrčí duše, které zasvětily mnoho času a úsilí vzniku nového výrobku, je pozitivní reakce od spokojených uživatelů. A přesně toto nyní prožívají všichni v týmu JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ, kteří se podíleli na stvoření doplňkového modulu CoolBreeze pro rekuperační jednotku Futura.