logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Úspory
Archiv článků od 4.7.2019 do 15.2.2020

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

© AdobeStock
20.1.2020
Ing. Petr Selník, Ing. David Bečkovský, Ph.D., Ing. arch. Tatiana Rebrová

Recenzovaný Článek popisuje provedená měření materiálů zelených střech, které zásadním způsobem ovlivňují výsledné odtokové parametry celé skladby vegetační konstrukce. Výsledky prezentují odtok ze sestav několika běžně užívaných materiálů ve srovnání s materiálem vyvinutým v laboratořích VUT v Brně. Základní principy měření byly použity z německého standardu pro zelené střechy (zkráceně nejčastěji označované jako FLL pro zelené střechy) s využitým zkušeností z dlouhodobých měření zejména se započtením transportu srážkové vody skrze substrátové vrstvy.

16.1.2020
Mgr. Jiří Zilvar, redakce

V devíti areálech ČVUT v Praze startují stavební a energeticky úsporná opatření, která ušetří ročně 20 milionů korun, sníží emise CO2 o 4125 tun a spotřebu vody o 71 500 kubíků.

10.1.2020
RNDr. Tomáš Hrdinka, Ph.D., radní pro životní prostředí a místní Agendu 21, MČ Praha 4

Z 21 základních škol na území MČ Praha 4 má nyní 5 škol retenční nádrže a zachycená srážková voda tak může být využita pro závlahy školních pozemků.

21.12.2019
Vlastimil Růžička, redakce

Řada měst i obcí chce zvýšit svoji odolnosti vůči projevům změn klimatu a hledá způsob, jak zlepšit kvalitu veřejných prostor. Ptáte se, jak zapojit prvky modro-zelené infrastruktury při plánovaných revitalizacích, jak podpořit zadržování dešťové vody? Odpovědi na tyto otázky a mnoho dalších praktických informací přinesl 5. ročník mezinárodní konference Počítáme s vodu.

29.9.2019
RNDr. Svatopluk Šeda, FINGEO Choceň

Odborný V dnešní době, kdy příroda svými „sedmi“ suchými roky ukázala jednu ze svých tváří, není nutno nikoho přesvědčovat, že hydrogeologie a vodárenství k sobě nerozlučně patří, neboť přibližně polovina vody ve vodárenských soustavách pochází ze zdrojů podzemní vody. K mé velké radosti se pomalu rozbíhá renesance vodárenské hydrogeologie.

6.9.2019
PUMPA, a.s.

V létě spadne v ČR v průměru kolem 60 mm srážek měsíčně, tedy 60 litrů vody na metr čtvereční. Při zachycování deště ze střechy můžete tedy získat několik desítek kubíků užitkové vody místo jejího odběru z vodovodu. Stačí na to retenční nádrž pro svod vody ze střechy, kterou můžete následně využívat pro zalévání zahrady nebo i v domácnosti.

1.9.2019
Aliaxis Česká republika s.r.o.

Přijďte si prohlédnout kvalitní podzemní nádrže pro zachytávání a následné celoroční využívání dešťové vody. Navrhneme řešení přímo pro Vás, nakoupíte se slevou a můžete nádrž i vyhrát. Na nádrže na dešťovou vodu můžete také stále získat dotaci a je to velmi snadné. Jak na to, vám poradíme i letos na veletrhu FOR ARCH 2019.

24.7.2019
E.ON Česká republika, s.r.o.

Porota soutěže E.ON Energy Globe nomimovala do finále dva projekty. Prvním z nich je technologie úpravy bioplynu z čistírenských kalů na biometan, jenž následně slouží jako palivo pro vozidla městské hromadné dopravy.

Inteligentní vodoměry a kalorimetry Kamstrup
4.7.2019
redakce

Společnost Kamstrup poskytuje řešení inteligentního měření spotřeby energií a vody. Má řešení pro dodavatele vody a tepla, dodavatele elektrické energie a dílčí měření pro bytová družstva, SVJ správce domů.

4.7.2019
Aliaxis Česká republika s.r.o.

Pořiďte si podzemní nádrž na dešťovou vodu. Třeba i s využitím dotace. Plastové nádrže mají velkou výhodu z hlediska manipulace a rychlosti montáže. Monolitické samonosné nádrže se nemusí obetonovávat a oproti svařovaným nádržím přináší značnou úsporu na armování, bednění a vlastním betonu.

4.7.2019
Taconova Group AG

Srdcem každého topného systému je oběhové čerpadlo, nepostřehnutelně zabudované např. ve sklepě. Udržuje topný systém v chodu tím, že dopravuje ohřátou vodu z kotle ústředního topení k výměníkům tepla, jako jsou např. otopná tělesa.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.