Každý z uvedených způsobů splachování může ušetřit určité množství vody, které nemusí být malé. Předpokladem však je, že celé zařízení musí být na 100 % funkční. Je třeba kontrolovat zejména těsnění na výtoku.
Málokdo z nás si dovede představit svůj každodenní život bez pravidelného odběru teplé vody. Jedná se přece o jeden z výdobytků moderní civilizace. Přemýšleli jste však nad tím, kolik litrů vody spotřebujete při koupání ve vaně nebo kolik jí odteče do odpadu při mytí nádobí po vydatném rodinném obědě? A kolik peněz z domácího rozpočtu vám odčerpá její pravidelný ohřev?
Cirkulární ekonomika. Všichni o ní vykládají, ale málokdo ví, co si přesně pod tímto pojmem má představit. Přihlaste se na semináře ASIO a budete vědět víc než ostatní. Představíme principy cirkulární ekonomiky jasně, prakticky a se zaměřením na udržitelné příležitosti na lokální úrovni. Část seminářů bude vyčleněna na novinky v legislativě pro vodní hospodářství.
Recenzovaný Jaký by měl být přístup hygieniků k využití recyklovaných vod? Přístup by měl být bez předsudků, ale kritický, opírající se o princip předběžné opatrnosti. Nelze do budoucna očekávat, že hygienici budou recyklování vody v ČR zvlášť podporovat, zejména v kontaktu s člověkem a potravinami.
Recenzovaný Modely, kdy jediným řešením je buď centrální čištění, nebo jímka na vyvážení (přičemž toalety jsou splachovací), jsou již dávno překonané i v Evropě, a to hned po několika liniích. Například Německo oficiálně ustoupilo od snahy odkanalizovat celou zemi centrálně už v devadesátých letech, kdy si vyhodnotilo, že by takové počínání bylo jak neekonomické, tak i neekologické a „neudržitelné“.
Ministerstvo životního prostředí 29. května spustí dotační program Dešťovka, který je zaměřený především na hospodaření s dešťovou vodou v domácnostech. Cílem je motivace majitelů domů k šetření pitné vody. Třeba tím, že si na zahradu pořídí nádrž na dešťovou vodu či si doma přečistí vodu odtékající z odpadu umyvadla nebo pračky.