Různé směry tepla, krása domova i výhled do řešení požadavků budoucích a navíc velmi přesná a efektivní regulace. To vše je současnost elektrického podlahového topení značky Raychem.
Zdroje energie, které poskytuje příroda, jsou lidmi využívány od dávných dob. Dnes energii z přímého slunečního záření nebo její přeměnu do formy biomasy dokážeme využít daleko efektivněji než dříve. Přesto se i v dnešní době učíme využívat tyto přírodní zdroje energie hospodárněji a vhodně je kombinovat při pokrývání energetických potřeb budov. S tím také mohou pomoci aktuálně probíhající dotace. Pro pořízení nového ekologického kotle a solárního termického systému je možno získat dotaci v celkové výši až 182 500 Kč.
Recenzovaný Článek popisuje požadavky na přípravu teplé vody v bytových domech. Zabývá se jednak určením potřeby teplé vody v závislosti na typu objektu, profilem odběru teplé vody v bytových domech a třemi základními metodami pro navrhování zásobníku teplé vody a tepelného výkonu zařízení na přípravu teplé vody.
Recenzovaný Závazek ČR, do roku 2020 zvýšit energetickou účinnost vytápění o 20 %, znamená ve stejném poměru zvýšit úspory tepla bez poklesu vnitřní teploty. Poprvé se tím požaduje dosáhnout skutečných úspor tepla, nikoliv jen snížení úrovně vytápění uživateli bytů ve smyslu jejich ekonomického chování. Uživatelé soustav mohou vnitřní teploty místností snižovat, ale zvýšení energetické účinnosti vytápění se tím nedosahuje. Článek informuje o řešení pro všechny zateplené i nezateplené budovy.
Přestavbou kotle se rozumí úprava a inovace jakéhokoliv stávajícího kotle s ručním přikládáním na kotel automatický za pomocí univerzálního hořáku na uhlí, pelety a další materiály. U kotle navíc dojde ke zvýšení účinnosti v automatickém režimu. Podle typu je zároveň možné zvýšit emisní třídu kotle tak, aby kotel vyhovoval i po roce 2022, kdy je nutné u zdrojů tepla nad 10 kW splňovat minimálně 3. emisní třídu.
Recenzovaný Článek shrnuje výsledky spalovacích zkoušek dvou odlišných typů lokálních spotřebičů, ve kterých se spaluje dřevo. Prvním spotřebičem jsou individuálně stavěná kamna těžké konstrukce, která byla provozována při 12 a 24hod. periodě přikládání a při přetížení. Pro možnost názorného porovnání z pohledu předávání tepelného výkonu byla rovněž testována kamna lehké konstrukce (krbová kamna). Zkoušky byly realizovány v kalorimetrické komoře Výzkumného energetického centra v Ostravě.
Pokud bereme v potaz požadavky na energii, horkou vodu a vytápění, jsou hotely velmi specifickou skupinou budov. Vytápění a příprava horké vody jsou jedněmi z nejvyšších nákladů na spotřebu energie proměnlivé v závislosti na obsazenosti hotelu. Majitelé a správci hotelových komplexů často tvrdí, že v i tomto sektoru je těžké cokoli předpokládat.
Kamenná vlna významně přispívá k dlouhodobému snižování tepelných ztrát v různých oblastech stavebnictví. Její vynikající tepelněizolační vlastnosti ji předurčují i pro využití v oblasti technického zařízení budov v podobě potrubních pouzder. A takovým je nehořlavé pouzdro ROCKWOOL 800, které pořídíte v hobby marketu Hornbach již od jednoho kusu.
Každý obyvatel bytového domu je zvyklý na komfort užívání teplé užitkové vody. Otočením kohoutku začne téměř vždy téci teplá voda. Jak to ale bude, když teplou vodu bude zajišťovat lokální zdroj s tepelným čerpadlem a ne teplárna? Nebudeme mít studenou vodu? A co když vyčerpáme zásobu v nově instalovaných zásobnících? To se budeme koupat ve studené?
Recenzovaný Kombinovaná výkonová regulace ústředního vytápění obsahuje dvě složky. Porozumění jejich významu je podmínkou úspěšného řešení a správného provozování dynamických soustav. Článek přináší běžně nedostupné informace a komplexní pohled na tuto problematiku, z báze TTV (think-tank vytápění).
Už v první dotační výzvě v roce 2014 směřoval zájem do oblasti automatických kotlů. U kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním jsme už tenkrát zaznamenali úbytek poptávky. Ještě více se tento trend projevuje v nové kotlíkové dotaci, řekl pro E15 generální ředitel společnosti Viadrus Ing. Roman Sikora, MBA.