V polovině měsíce května byla slavnostně otevřena nová budova Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT v Buštěhradu u Kladna (UCEEB). Zveme vás na malou prohlídku od hrubé stavby až po definitivní, současnou podobu.
Česko-německá obchodní a průmyslová komora v Praze (ČNOPK) se na svých seminářích a konferencích zabývá kromě jiného také energeticky úspornými budovami. Zprostředkovává výměnu znalostí a zkušeností mezi českými a německými odborníky a pomáhá při navázání obchodních kontaktů mezi společnostmi z obou zemí.
Myšlenka spravedlivého rozdělování nákladů na vytápění objektu mezi konečné spotřebitele není zdaleka nová. K její realizaci je nezbytné technické zařízení, kterým by bylo možno stanovit s dostatečnou přesností množství dodané tepelné energie (měřič) nebo alespoň podíl dodané energie na celkové spotřebě (tzv. poměrové měřiče, indikátor).
Na portálu TZB-info najdete v části Přehledy trhu nový Přehled větracích jednotek s rekuperaci tepla. Je určen především projektantům, ale i těm, kteří se o problematiku řízeného větrání pouze zajímají.
České stavebnictví se již dlouhou dobu jeví jako problematický obor. Obtížná ekonomická situace spojená s poklesem stavební produkce vedla řadu firem k razantním úsporným opatřením. Prezentace na veletrzích a výstavách patřila mezi nejčastěji škrtané položky. Nicméně stálí vystavovatelé na IBF jakoby i nadále rostli.
Tisková konference byla pořádána před zahájením konference Nuclear Energy Conference 2014. Své názory přednesli Stephen Thomas z University of Greenwich Business School, nezávislý konzultant Mycle Schneider, Claudia Kemfert z Německého ústavu pro ekonomický výzkum a Jan Ondřich ze společnosti Candole Partners.
V městečku Balatonboglar, které patří k oblíbeným destinacím u jezera Balaton, si maďarská rodina splnila svůj sen o vlastním domě. Balatonboglar přitom patří k největrnějším místům Maďarska, kde může síla větru dosahovat až 100 km/h. Proto bylo obzvlášť důležité věnovat pozornost výběru vhodné fasády.