logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Rozhovory, komentáře

Větrání s rekuperací Zehnder
30.11.2022Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Nucené větrání s rekuperací se dnes zmiňuje zejména jako nástroj energetických úspor. Jde ale zejména o zařízení pro přísun čerstvého vzduchu do interiéru po celý rok, a to se zajištěním energetických úspor tzv. zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu, čili s rekuperací. Důvody, proč je třeba větrat, co obnáší montáž větrání do bytu nebo rodinného domu a jaké výhody to uživateli přinese, vysvětluje v podcastu Roman Šubrt ze společnosti Zehnder.
Střídače pro domácí fotovoltaiku, foto © TZB-info
30.11.2022Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Jak se pozná kvalitní střídač? Co ovlivňuje jeho životnost, a kdy se dá spolehnout na střídač dovezený z Číny? Jaké jsou nejčastější poruchy střídačů a dá se na čínské střídače u nás sehnat servis? Dozvíte se v třetím dílu rozhovoru s Pavlem Hrzinou z ČVUT.
Bungalov ze systému HELUZ 2v1
23.11.2022Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Doporučené zásady při projektování zděných domů ze systému HELUZ byly předmětem rozhovoru se statičkou společnosti, Ing. Zuzanou Hejlovou. Hovořili jsme o založení soklu obvodového zdiva a zajištění tuhosti bungalovů ve směru vodorovného zatížení. Jaké konstrukční možnosti existují a jaká nutná opatření je třeba dodržet, si můžete poslechnout v záznamu rozhovoru.
15.11.2022redakce
Snižování energetické náročnosti budov vede k využívání zdrojů tepla s nižším výkonem. Vysoká efektivita spalování navíc snižuje teplotu spalin. To umožňuje snižování průměru komínových vložek a zjednodušování konstrukcí komínů. Nový kompletní třívrstvý komínový systém má název Heluz Smart.
Ačkoliv aktuální složitá situace mnohdy možná vyžaduje rychlá řešení, v případě tepelných čerpadel je lepší si počkat na kvalitní zařízení.
7.11.2022ACOND a.s.
Kvůli nejisté energetické situaci a růstu cen energií roste poptávka po úsporných zdrojích tepla, mezi něž patří i tepelná čerpadla. Jaká rizika to s sebou může nést pro majitele či pro výrobce a jak se jim daří vyrovnávat s enormním zájmem? O tom jsme si povídali s Jiřím Hanusem, generálním ředitelem společnosti ACOND.
6.11.2022redakce
Bude dost plynu na letošní zimu? Je správné, aby stát finančně podporoval energetické firmy při obchodování na burze? Jak mohla vláda prakticky bez nákladů zajistit levnější teplo pro odběratele? Tyto otázky pro estav.tv vysvětloval Martin Hájek, ředitel Teplárenského sdružení ČR.
25.10.2022SuperFOIL - THIRD SOLUTION s.r.o.
SuperFOIL je tepelná izolace pro střechy, stěny i stropy. Funguje na principu reflexe, tedy odrážení tepelného záření. Je to vícevrstvá fólie, typů výrobků v technologii SuperFOIL je více dle druhu užití. O tom, jaké možnosti nabízí tato novinka v izolacích, jsme si ve studiu estav.tv povídali s Ing. Markem Prosickým.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2022, všechna práva vyhrazena.