U skladových areálů, průmyslových a zemědělských objektů je zasakování nyní nejběžnější způsob likvidace dešťové vody také z důvodu ekonomické dostupnosti. Současně odpadají povinnosti placení poplatků za odvod dešťových vod do kanalizace.
Na TZB-info je řada článků, které se zabývají zajištěním hygieny vody ve vnitřním vodovodu. Následující pozvánka je pro všechny, kteří chtějí vidět realizaci úspěšného řešení na vlastní oči a diskutovat s realizátory i uživateli konkrétního vodovodu. Přednášet budou zástupci různých pohledů na problematiku zajištění hygienické nezávadnosti teplé a studené vody.
Zvětšováním zpevněných ploch na úkor zeleně se zabraňuje vsakování dešťové vody a zvyšuje se teplota v okolí zastavěných částí sídel. Drenážní systémy vysušují krajinu, špatně orané brázdy zrychlují odtok vody. Zkusme se zamyslet nad tím, co může udělat stavebník pro snížení odtoku vody z území, aby přitom zabránil ohrožení vlastní stavby vodou.
Pri návrhu je treba rešpektovať schválenú STN EN 806 – 2 Vnútorný vodovod pre rozvod pitnej vody. Časť 2 - Navrhovanie a v blízkej budúcnosti aj Technickú správu TC 164 WI 164353 - Recommendations for prevention of Legionella growth for installations inside buildings conveying water for human consumption, ktorá upresňuje normu s ohľadom na výskyt Legionelly.
Náklady na provoz a údržbu jakékoliv budovy neustále rostou. Jejich výši přitom vedle rostoucích cen energií ovlivňují i takové pro někoho možná zdánlivé maličkosti, jako je způsob využití prostor, optimální využívání všech technologií v budově či zajištění kvalitních služeb v objektu. Dosáhnout optimální výše provozních nákladů a přitom zajistit kvalitu poskytovaných služeb je úkolem facility managera.
Řada českých domácností v minulých letech využila nabídky bankovních institucí a pořídila si úvěr na vlastní bydlení či na rekonstrukci toho stávajícího. Pro mnohé z nich se jednalo o velký závazek na velmi dlouhou dobu. Co ale dělat, když se svým stávajícím úvěrem klienti nejsou spokojeni? HYPO stavební spořitelna nabízí úvěr NADSTANDARD pro REFINCOVÁNÍ, který umožňuje vzniklou situaci jednoduše řešit.
Pri stále rastúcich nákladoch na prvotné energie (plyn, elektrinu) a vodu je racionalizácia výroby, transportu a spotreby tepla prvoradou podmienkou na udržanie konkurencieschopnosti systémov CZT. Za ostatné roky sa v tomto zmysle urobilo vo vykurovacích systémoch mnoho - či už zo strany dodávateľa tepla, alebo jeho odberateľov, problematika týkajúca sa teplej vody však zostala nedotknutá.
V súčasnosti je už technológia čerpadiel využívajúcich plynulú zmenu otáčok dostatočne známa a pomerne rozšírená aj v našich prevádzkach. Je to aj vďaka čoraz menšej investičnej náročnosti na frekvenčné meniče, ktoré sa stávajú najmä pri menších čerpadlách ich integrovanou súčasťou. Hlavným motívom na využívanie takýchto čerpadiel je úspora energie a pružná reakcia na zmenené podmienky v danej sústave. Čerpadlá so zmenou otáčok sa úspešne využívajú v oblasti chladenia, vykurovania a prípravy teplej vody.
Požadavek na zásobování pitnou i užitkovou vodou u dálničních čerpacích stanic PHM vychází obvykle ze specifických podmínek těchto objektů, přičemž největším problémem bývá poměrně velká vzdálenost od obydlených aglomerací a tedy i velmi vysoká finanční náročnost na výstavbu propojení se stávajícími rozvody pitné vody od některé z nejbližších obcí.