Konstrukce zařazené do třídy BROOF (t3) nešíří požár a brání vznícení hořlavých částí skladby.
Recenzovaný Článek je svým obsahem určen zejména těm, kteří se zabývají zkušebním stanovením koncentračních mezí výbušnosti a těm, kteří budou připravovat revizi normy ČSN EN 1839-ed.2. Text vychází z dlouholeté teoretické a praktické zkušenosti autora a s odkazem na domácí a zahraniční odbornou literaturu. Základní úvahy k potřebnosti koncentračních mezí výbušnosti jsou nahlíženy i z hlediska statistiky, tedy možnosti určení pravděpodobnosti výbuchu při koncentracích dolní meze výbušnosti a horní meze výbušnosti a volby pravděpodobnostní funkce v závislosti na koncentraci hořlavých plynů nebo par hořlavých kapalin.
Recenzovaný Druhá část se zabývá vlastnostmi plastových potrubí a jejich životností, popisuje CVPC trubky, PR-R trubky, ESC mechanismus, chemickou degradaci, mechanickou degradaci, rozteč závěsů, kontroly starých instalací, certifikaci trubek, zalévání do betonu, preventivní opatření proti korozi, kritérium nejnižší ceny a podmínky VdS CEA 4001.
Recenzovaný Stanovení příspěvku k požární odolnosti dřevěných konstrukcí pomocí zkušební normy ČSN EN 13381-7 je pro širší využití dřevěných konstrukcí společně s novou zkušební normou velkým přínosem. Na základě provedené zkoušky lze daleko přesněji stanovit a rozlišit časy počátku zuhelnatění dřevěného prvku pod ochranným pláštěm proti požáru (tch) a porušení pláště ochrany proti požáru (tf) a stanovit změnu rychlosti zuhelnatění pod ochranou v časech tch až tf .
Recenzovaný Cieťom príspevku je zosumarizovať a zhodnotiť jednotlivé diagnostické postupy, ktorými sa diagnostikujú železobetónové konštrukcie poškodené požiarom. Na základe našich skúseností sme sa pokúsili navrhnúť metodiku výberu a používania jednotlivých diagnostických metód a postupov. Poznanie objektívneho stavu konštrukcie po požiari je základom pre stanovenie postupu jej následnej sanácie.
Představujeme dopady změny zákona č. 416/2009 Sb., o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury a infrastruktury elektronických komunikací, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony, a to především zákon č. 500/2004 Sb., správní řád, na vydávání závazných stanovisek v rámci výkonu státního požárního dozoru.
Větrání garáží je komplexní podtlakový systém, jehož úkolem je zajistit kvalitní ovzduší pro pobyt osob. Určující škodlivinou pro návrh provozního větrání je oxid uhelnatý produkovaný při chodu spalovacích motorů. Současně tento systém zajišťuje požární větrání garáže, jehož smyslem je zejména odvod tepla, kouře a toxických zplodin vznikajících při hoření a zajištění bezpečné evakuace osob.
Chcete maximalizovat bezpečnost obyvatel domova a minimalizovat majetkové ztráty v případě požáru? Výkonný systém kontroly šíření kouře a tepla (SHEV) odvádí teplo, kouř a toxické zplodiny hoření z budovy. Takto odstraňuje kouř z záchranných a únikových cest. Účinně chrání majetek. Zachraňuje život a snižuje množství škod v budově.
Recenzovaný Článek představuje stav, ke kterému právě u vnějších rohových požárně otevřených ploch dochází. Součástí článku je geometrická metoda, s jejíž pomocí je možné přesněji vykreslit výsledný tvar požárně nebezpečného prostoru, aniž by došlo k podcenění nebo předimenzování odstupových vzdáleností posuzovaného objektu.
Odborný V porovnání s rokem 2015 se počet požárů způsobených pyrotechnikou zdvojnásobil. Lidé při používání pyrotechniky nedodržují bezpečnou vzdálenost od objektů, pyrotechniku upravují, ale také ji skladují v nepřiměřeném množství ve svých bytech, nebo ji při zapalování nepokládají na zem. Navíc některé pyrotechnické výrobky nesplňují požadované normy, a tak samy o sobě představují významné riziko nejen z hlediska požární bezpečnosti, ale zejména ohrožují život a zdraví svých uživatelů.
Dne 30. června 2020 ve 14.10 hodin byla přijata tísňová zpráva o požáru místnosti s měniči pro solární elektrárnu v Kostelci nad Labem, v objektu společnosti Čemus CZ, spol. s r.o. Podle prvotního oznámení byly slyšet výbuchy a byl viděn hustý dým. Likvidace požáru si vyžádala vyhlášení II. stupně požárního poplachu a celkové škody jsou v desítkách milionů korun.
Vyšetřovatelé požárů disponují přístrojovým vybavením a technologiemi na světové úrovni. Velmi důležitá je pro ně také spolupráce s vysokými školami působícími v oblasti požární ochrany, stavebnictví a architektury. O rozhovor jsme požádali plukovníka Miloše Střelku z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.