logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Potrubí a armatury
Archiv článků od 28.11.2011 do 1.8.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

Podlahové vytápění REHAU Raufix
1.8.2012
REHAU, s.r.o.

Systémy plošného vytápění a chlazení REHAU jsou vhodné pro mokrou i suchou pokládku. Deska Varionova je určena pro snadnou mokrou pokládku podlahového vytápění s bezpečnou fixací trubek, deska Vario je vhodná např. kolem sloupů a šikmých stěn a Tacker deska pro menší členité místnosti. REHAU Raufix umožňuje například snadné pokládání dvojitého meandru.

GRUNFOS GO a MAGNA3
16.7.2012
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

MAGNA3 změní způsob vnímání čerpadel, a to díky špičkové účinnosti, inteligentní technologii a známé spolehlivosti značky Grundfos. Mobilní rozhraní Grundfos GO je nejkomplexnější mobilní platformou pro řízení čerpadla. Spojte řízení čerpadla, průběžný monitoring a více v jedné intuitivní mobilní aplikaci.

danfoss
28.5.2012
DANFOSS, s. r. o.

Kulové kohouty jsou nedílnou součástí otopných soustav. Rostou však i požadavky na jejich kvalitu za dobrou cenu. Společnost Danfoss nabízí kompletní sortiment ventilů a jejich pohonů pro aplikace v systémech centralizovaného zásobování teplem, jehož součástí jsou i kulové kohouty.

14.4.2012
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

Hotely jsou mezi pěti největšími spotřebiteli energie v této kategorii budov. Nejvíce energie v hotelech spotřebovávají tyto aplikace: prostorové vytápění, ohřev vody a klimatizace. Jsou to samozřejmě aplikace, které využívají čerpadla. Proto je potenciál úspory u čerpadel vysoký.

14.3.2012
SECESPOL-CZ, s. r. o., Ing. Ivan Zrak

Parní CVS velkých výkonů jsou často osazovány klasickými trubkovými výměníky tepla vyráběnými na zakázku. Takové řešení je finančně i prostorově náročné. Společnost SECESPOL-CZ nabízí řešení CVS s použitím sériově vyráběných spirálových výměníků JAD. Jedním z nich je nově vybudovaná CVS v Ružomberku.

24.2.2012
IVAR CS spol. s r.o.

Jednotlivé moduly bytových stanic IVAR.SAT umožňují uživatelům optimalizovat spotřebu tepelné energie. Bytová stanice IVAR.SAT-H je základní modul bytové stanice IVAR, který kombinuje výhodu nezávislého řízení vytápění a přípravy teplé vody (TV) a vyznačuje se snadnou instalací a kompaktními rozměry.

7.2.2012
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern, Ing. Tomáš Mánek

S mottem "Nahlédněte hluboko dovnitř vašeho čerpadla" uvedla firma KSB na trh inovativní příslušenství ke svým čerpadlům. PumpMeter měří nepřetržitě tlak na sání a výtlaku čerpadla, vypočítává dopravní výšku čerpadla a znázorňuje tyto hodnoty na displeji. Odpadá tedy nutnost instalace manometrů a přitom lze lépe identifikovat případný problém celého zařízení, například otopné soustavy.

2.2.2012
REFLEX CZ, s. r. o.

Tlakové membránové expanzní nádoby reflex slouží k vyrovnávání objemových změn kapaliny vlivem změn teploty v topných a chladicích soustavách. Jsou nejjednodušším řešením expanze kapalin, funkčně spolehlivé, uzavírající celou soustavu, zabraňují ztrátám vody, pro svoji funkci nepotřebují další energii, jsou levné, jejich montáž a údržba je jednoduchá.

30.1.2012
podle podkladů firem Testo AG, CO2 online GmbH upravil Ing. Josef Hodboď

Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.

30.1.2012
Ing. Renata Straková, Ing. Josef Knob, Entech-Group s.r.o.

Pravidelná kontrola řeší stav kotle a kouřovodu, jeho příslušenství, zabezpečení a regulace. Kromě technického stavu a údržby se kontrolují i dokumentace, provozní předpisy, návody a další dokumenty. Vyčísluje se celková účinnost kotle z výsledku měření, stanovuje se referenční resp. minimální účinnost kotle a navrhují se případná opatření.

28.1.2012
Grundfos Sales Czechia and Slovakia s.r.o.

Na základě vládních požadavků, podle kterých mají veřejné budovy snížit spotřebu energie o 4,5 % již v roce 2011 (ve srovnání s rokem 2006), nenechal technický tým Fredericia Hospital kámen na kameni ve svém hledání úspor – což se týkalo i předpojatých představ o tom, jak nemocnice funguje.

10.1.2012
FV - Plast, a.s., Milan Kaňovský, vedoucí zkušební laboratoře

V souvislosti se stále rostoucími nároky na kvalitu produktů začal FV Plast v roce 2011 instalovat do svých výrobních linek nekontaktní měřicí zařízení. Hlavní výhodou je možnost sledovat měřený objekt bez nutnosti kontaktu s ním, čímž dojde k velmi vysoké četnosti měření. Benefit pro zákazníka je jednoznačný – s každým dalším měřením má větší jistotu, že se mu do rukou dostane kvalitní prověřený výrobek.

4.1.2012
KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern, Ing. Tomáš Mánek

Ceny pozemků neustále rostou a tak se ve stavebnictví uplatňuje celosvětový trend stále vyšších budov. Nová konstrukční řada čerpadel KSB tak vyhovuje stoupající poptávce po výkonných oběhových čerpadlech pro oblasti klimatizace a vytápění. Kompaktní konstrukce vyžaduje značně menší plochu než konvenční typy s instalací na základové desce.

1.12.2011
IVAR CS spol. s r.o.

Výrobce DAB představil v minulém roce na veletrhu ISH Frankfurt novou řadu oběhových čerpadel. Jedná se o elektronická oběhová čerpadla s nízkou spotřebou energie v souladu s 2013 a 2015 evropskou směrnicí ErP 2009/125/ES.

1.12.2011
Aalberts Hydronic Flow Control FLAMCO+COMAP, Ing. Josef Pouba, Meibes, Ing. Vratislav Valenta, Hilti ČR

Řada projektů řeší teplotní roztažnost, předepisuje umístnění vlnovcových kompenzátorů teplotní roztažnosti, ale opomíná druhý faktor, který je stejně důležitý jako samotná kompenzace, a tím je správná volba upevnění potrubí v místě kompenzace, aby bylo zajištěno správné osové vedení. Často se zapomíná na efekt „nafouknutí“ kompenzátoru již od přetlaku při tlakové zkoušce.

28.11.2011
Ing. Karel Mayer, Ing. Martin Pexa, Ph.D., Ing. Zdeněk Aleš, Ph.D., Ing. Libor Weinfurtner

Spolehlivá dodávka médií je závislá na provozuschopném výrobním zařízení, které je ovlivněno správně a včas prováděnou údržbou včetně kontroly provozních parametrů. Ke kontrole provozních parametrů lze využít vibrodiagnostiku, tribodiagnostiku, termodiagnostiku, metody nedestruktivní defektoskopie a další. V příspěvku je uvedena možnost stanovení pružného intervalu technické diagnostiky aplikované na vibrodiagnostiku čerpadel. Tímto způsobem lze docílit ekonomických úspor, proti údržbám prováděných v pevně plánovaných termínech.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.