Nerezové vlnovcové trubky - ohebné IVAR.SITE-TR jsou určeny pro instalace vody, vytápění i systémů s obnovitelnými zdroji energie, zejména pro dopojení kotlů, tepelných čerpadel, výměníků, solárních sestav a panelů. Článek uvádé postup montáže.
Uhlíková a nerezová ocel se stále častěji prosazuje v instalacích. V poslední době se staly velmi poptávaným materiálem pro rozvody vytápění, požární vody a průmyslové rozvody trubky a tvarovky z uhlíkové a nerezové oceli spojované lisováním. Společnost IVAR CS, spol. s r. o. je významným distributorem uvedeného materiálu, dodávaného pod označením IVAR.PRESS FITTING SYSTEM.
Společnost FV Plast, a.s., zpracovává polypropyleny a polyetyleny již 24 let převážně na trubky a tvarovky určené pro rozvody teplé a studené vody, teplovodního vytápění a chladící a klimatizační okruhy. Nový materiál – PP-RCT vnáší zcela novou kvalitu do výrobků určených pro tuto oblast použití a posunuje teplotní i tlakové hranice o značný kus dále.
Polyetylénové potrubí našlo své uplatnění nejen v zásobování plynem, pitnou vodou či tlakovém odvodnění, ale také v průmyslu, podtlakové a gravitační kanalizaci a u odpadních vod. Elektrotvarovky FRIALEN® jsou jediné elektrotvarovky na trhu s odkrytou topnou spirálou, která umožňuje stejnoměrné prohřátí materiálu tvarovky i trubky a tím nejkvalitnější svar.
Trend dnešní doby je zajištění vyššího komfortu u moderních systémů rozvodů sanitární vody. Ve stále větší míře se proto používá rozdělovačů pro oddělení jednotlivých větví kvůli možnosti snadného a přístupného ovládání jednotlivých vývodů z jednoho místa. Rozdělovač se stává základním prvkem systému rozvodů sanitární vody.
Komplexní řešení pro vnější rozvody studené, teplé užitkové a otopné vody do teploty 95 °C, obsahující předizolované potrubí z PE-Xa v rozměrech d 25–110 mm, tvarovky a ostatní příslušenství. Primárně je systém určen pro pokládku do země, lze však kotvit v případě potřeby jako klasické potrubní vedení.
Základním kriteriem pro nejnovější verzi in-line čerpadel řady Etaline bylo zlepšení energetické účinnosti za použití techniky CFD (Computational Fluid Dynamics), tedy s počítačově podporovanou simulací proudění. Tím jsme optimalizovali hydraulický tvar sacího kolena a také spirálního tělesa a oběžných kol.