logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Podlahy
Archiv článků od 11.10.2011 do 31.5.2012

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

Keramické kamenivo Liapor, keramzit
31.5.2012
LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

Možností, jak provést rekonstrukci podlahy je jistě několik, ale jedna z nich je velmi rychlá a elegantní. Jedná se o vytvoření nové suché plovoucí podlahy ze sádrokartono- vých, dřevotřískových nebo cementotřískových desek, pod kterými se pro vyrovnání nerovného podkladu položí vrstva vyrovnávacího podsypu z Liaporu, lehkého keramického kameniva pro stavební aplikace, obecně známého pod názvem "keramzit".

27.5.2012

Podnikáte v oblasti gastronomie nebo wellness a hledáte optimální řešení venkovní terasy či předzahrádky? Inovativní konstrukce woodplastic prken Silva Profi má nulovou nasákavost, materiál je tedy vysoce odolný proti ušpinění (víno, káva, tuky, kečup apod.), velmi stabilní proti otěru a zároveň i rezistentní vůči atmosférickým vlivům (UV záření, déšť, sníh).

podlahy Quick-Step
25.5.2012
Quick-Step®

Novinky v parketách i laminátu: stopy po pile, povrchy zčernalé kouřem, návrat slaví kaštan. Přesto jsou nějčastěji stále žádány povrchy v neutrální přírodní barvě, která v interiéru působí vytříbeným a uklidňujícím dojmem a neomrzí.

13.5.2012
BETONCONSULT, s.r.o.

7. ročním odborné konference se bude konat 19. a 20. 9. 2012 v Kulturním centru Novodvorská, Praha 4. První den konference bude věnován sekci Podlahy, druhý den pak sekci Povrchové úpravy.

podlahové lišty
7.5.2012
Detalon, s.r.o.

Podlahové lišty a profily (přechodové, náběhové, schodové, soklové či ukončovací) tvoří důležité detaily každé podlahy. Musí zajišťovat požadovanou funkci a přitom tvořit nenápadný, či naopak výrazný estetický prvek. Estetická funkce přitom podléhá i módním trendům.

lité podlahy
7.5.2012
Profibaustoffe CZ, s.r.o.

Kvalitní podlaha je základem každé budovy, o tom není pochyb. Jak ale rozhodnout o té správné? Jaký materiál použít? Pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího než se obrátit na specialistu – nechejte si poradit od PROFI am BAU CM, spol. s r.o.

23.3.2012
CONDECOR Construction a.s.

Dekorativní ražený beton je povrchová úprava, která spojuje trvanlivost a odolnost betonu s krásou přírodních materiálů. Díky své variabilitě, technickým vlastnostem a nízkým nákladům na pokládku i údržbu je velmi zajímavou alternativou pro úpravu zpevněných ploch kolem domů a v zahradách.

24.2.2012
James Hardie Europe GmbH, o.s.

Po celé Evropě jsou pro veřejné budovy s montovanými konstrukcemi stále častěji vyžadovány obklady ze stavebních materiálů třídy reakce na oheň A1. Důvodem je evropská harmonizace zkoušek, resp. klasifikace protipožární ochrany, která vede ke zpřísnění národních požadavků na stavební materiály a konstrukční prvky.

13.2.2012
Ing. Šárka Keprdová, Ing. Tomáš Melichar, Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební, Ústav technologie stavebních hmot a dílců

Příspěvek pojednává o možnosti zužitkování recyklovaných lepených skel pocházejících z automobilů při výrobě obkladů a dlažeb ze spékaného skla. Tyto nalézají mimo jiné uplatnění jako finální povrchy podlah jak pro běžné užití v interiéru, tak i aplikace v náročných podmínkách (exteriéru, chemické provozy, plavecké bazény atd.). Konkrétně je v článku podrobně analyzován soubor některých základních parametrů těchto deskových materiálů (pevnost v ohybu, nasákavost, pórovitost, délková teplotní roztažnost, povrchové opotřebení aj.).

6.2.2012
Ing. Hana Kotorová, Technický a zkušební ústav stavební v Plzni

V příspěvku, který jsme rozdělili na dvě části, uvádíme nejčastější dotazy, týkající se problematiky keramických obkladů. Ing. Hana Kotorová z Technického a zkušebního ústavu stavebního v Plzni upozorňuje na nejčetnější problémy, kterými může keramický obklad překvapit, pokud se podcení základní pravidla od specifikace až po dokončení práce, a také pokud teorie není v souladu s praxí.

23.1.2012
Ing. Hana Kotorová, Technický a zkušební ústav stavební v Plzni

V příspěvku, který jsme rozdělili na dvě části, uvádíme nejčastější dotazy, týkající se problematiky keramických obkladů. Ing. Hana Kotorová z Technického a zkušebního ústavu stavebního v Plzni upozorňuje na nejčetnější problémy, kterými může keramický obklad překvapit, pokud se podcení základní pravidla od specifikace až po dokončení práce, a také pokud teorie není v souladu s praxí.

4.1.2012
PPG Architectural Coatings Eastern Europe a.s.

Jedním z běžných degradačních efektů je tzv. karbonatace, neboli degradace betonu způsobená kyselými plyny v atmosféře. Vyhnout se jí lze buď volbou speciálních složek betonu již při stavbě, a to výběrem speciálního cementu, kvalitní vody a kameniva, a nebo pomocí tzv. sekundární ochrany. Tou jsou především speciální nátěry na beton, například BALAKRYL BETON.

12.12.2011
Ing. Michael Balík, CSc

Mezi nejstarší sanační opatření patří izolace pomocí vzduchových dutin. Nejúčinnějším řešením je vytvoření celoplošných dutin pod podlahami konstruovaných tak, aby byl zajištěn pohyb vzduchu. Tím dochází k difuzi vodní páry z konstrukcí a tím ke snižování vlhkosti. Tato opatření nemohou být prováděna samostatně, jsou vždy součástí kombinace sanačních zásahů. Příklad takového řešení je uveden na komplikovaném historickém objektu uprostřed Prahy – v paláci, který je situován v prudkém terénním zářezu pod Pražským hradem.

22.11.2011
James Hardie Europe GmbH, o.s., Dipl. Ing. Jaroslav Benák

V hamburském předměstí byl nástavbami domů na sídlišti téměř zdvojnásoben obytný prostor a současně realizován udržitelný energetický koncept. Ze statických důvodů byla stavební nástavba provedena metodou dřevěných panelů, sádrovláknitými deskami FERMACELL mohl být přitom realizován individuální koncept požární ochrany.

21.11.2011
Ing. Petra Pochmanová, Ing. Ivan Misar, Ph.D.

Podkladní vrstva podlahy, ať už z betonové mazaniny či na bázi anhydritů, sice není na první pohled vidět, ale může významným způsobem ovlivnit konečný estetický dojem i funkčnost a životnost nášlapné vrstvy podlahy. V dnešní uspěchané době se technologické přestávky zkracují na minimum, často dochází k pokládce nášlapné vrstvy, ačkoliv podklad ještě není připraven. Je proto důležité zkontrolovat jeho připravenost (tj. vlhkost) před pokládkou finální vrstvy vhodným způsobem. Příspěvek představuje metody používané u nás i v zahraničí ke zjištění vlhkostního stavu podkladní vrstvy podlahy. U každé metody jsou představeny jak jejich výhody, tak i nevýhody a omezení.

7.11.2011
Ing. Jiří Zach, Ph.D., Ing. Bc. Jitka Hroudová, VUT Brno

Zajistit ekologickou likvidaci a případnou recyklaci starého a poškozeného oblečení je v praxi poměrně problematické. Problémem při likvidaci textilního odpadu je skutečnost, že oděvní odpad je směsicí přírodních a syntetických vláken. Příspěvek se věnuje možnostem vývoje a výroby izolačních materiálů na bázi odpadních textilních vláken a jejich následného uplatnění v novodobých podlahových konstrukcích.

17.10.2011
HENKEL ČR - divize THOMSIT

Centrum operativní medicíny ve Würzburgu se řadí mezi nejmodernější zařízení v zemi. Při realizaci podlah spolupracovala firma Straehuber AG se specialistou na podlahové systémy pro profesionály – Thomsit. Odborníci na podlahy řešili dva klíčové problémy: extrémní rozdíly ve výškách a vlhkost. V rámci své absolutní délky vykazovaly povrchy místností zřetelné výškové odchylky.

11.10.2011
UPONOR, s.r.o. (CZ)

Uponor Vám nabízí revoluční novinku - systém pokládky podlahového vytápění využívající funkci suchého zipu. Pro vytápění se využívá potrubí ze síťovaného polyetylenu PE-Xa s kyslíkovou bariérou, které je přímo z výroby spirálovitě ovinuto první částí suchého zipu s háčky. Druhá část suchého zipu s chlupy je nalaminovaná na tepelné izolaci.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.