Optimální a komplexní řešení způsobu vytápění nabízí bohumínská značka VIADRUS - zajistí vám litinové kotle i radiátory "přesně na míru" a podle vašeho přání.
Tepelná čerpadla nové koncepce "vzduch-voda" TCLM Komplet jsou dodávána jako kompletně smontovaný bivalentní zdroj, jak po stránce strojní, tak po stránce elektrických zařízení a řídicího systému. Jsou dodávána v jediném provedení jak pro práci s velkoplošnými radiátory, tak pro práci s podlahovým vytápěním.
S požadavkem na vytápění se setkáváme u každé stavby, rodinného domu nebo průmyslového objektu. Se vzrůstajícími nároky na komfort bydlení se řeší požadavky na chlazení – klimatizování také u rodinných domů a s ohledem na kvalitu bydlení by se mělo řešit i odpovídající větrání. Každý investor či uživatel objektu má zájem platit co nejméně za provozní náklady a samozřejmě porovnává i vstupní investici do celého systému.
V současné době se při projektování teplovodních plynových kotelen o tepelných výkonech v rozsahu 100 až 400 kW nejčastěji navrhují nízkoteplotní kotle. Příspěvek se týká řešení řízení kotelen, které pracují jednak do vytápěcích soustav s konstantním odporem, jednak do vytápěcích soustav s proměnným odporem. Rovněž je zahrnuta varianta se zásobníkovým ohřevem vody.
Během vytápění v kotlích na pevná paliva může dojít při poruše nebo chybné obsluze k přetopení kotle a následně k poškození otopného systému. Aby k tomu nedocházelo, začali všichni výrobci ke kotlům na tato paliva, vyráběným v roce 2003, nově dodávat tzv. dochlazovací smyčky, které slouží jako pojistný výměník tepla pro odvádění přebytečného tepla a zajišťují nepřekročení teploty topné vody v kotli nad hodnotu 110°C.
Porovnání způsobů akumulace tepelné energie z hlediska rozměrů zásobníku, ceny akumulační látky a ztráty energie v průběhu akumulace. Srovnávány jsou čtyři principy akumulace tepla popsané v předchozím článku. Z hlediska ceny pracovní látky mohou být zajímavé některé hygroskopické materiály. Z hlediska objemu a ceny akumulátoru se jeví perspektivní chemická absorpce vlhkosti. Výzkum v této oblasti je však teprve v počátcích.
Jaké jsou rozdíly v životnosti ocelového a litinového kotle na dřevo? Rozdělení kotlů na spalování dřeva i fosilních paliv do kategorií platných v EU, podmínky zapojení kotlů do topné soustavy a další otázky kolem této problematiky se stále více dostávají do centra pozornosti odborníků i konečných zákazníků.