logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Kotle, kamna, krby
Archiv článků od 13.3.2006 do 10.11.2006

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

8.11.2006
Ing. Jiří Ryška, CSc.

Ve svém třetím pokračování se seriál o tepelných čerpadlech zabývá zdroji tepla pro jejich využití. V následujícím článku je učebnicově propracována grafika jednotlivých systémů využívající nízkopotenciální tepelné energie vody, vzduchu případně zeminy či horniny.

30.10.2006
redakce

Článek je další pozvánkou na doprovodný program veletrhu Aqua-therm. Zajímavé výsledky pětiletého provozu nové kotelny na sídlišti v Harrachově navazují na téma Provoz a údržba TZB v bytových domech, kterému je věnován čtvrtek 23.11.2006 konference TZB-2006.

23.10.2006
Ing. Jiří Ryška, CSc.

Recenzovaný Nový seriál o tepelných čerpadlech přináší ve svém úvodu ucelený pohled na problematiku u nás již obecně známou a popsanou. Ve své druhé části je pak zaměřen na méně publikované dimenzování vrtů do horninového masívu. Tématem prvního dílu je základní otázka - Proč vytápět pomocí tepelných čerpadel?

21.7.2006

Tento ve Švédsku vyvinutý a vyrobený hořák lze připojit k mnoha stávajícím kotlům, ve kterých se topilo dřevem, uhlím, topným olejem atd. Hořák se zásobníkem paliva je vybaven mohutným promíchávačem paliva, který zabezpečuje jeho dodávku do dopravního šneku umístěného ve spodní části zásobníku.

22.6.2006
VIESSMANN, spol. s r.o., Jan Kuchař

Společnost Viessmann vykročila směrem k naplnění myšlenky trvale udržitelného rozvoje a sice intenzivním vývojem a samozřejmě výrobou vysoce pokrokových výrobků. Tradičně vysoce kvalitní vytápěcí technika je nově doplněna špičkovým sortimentem pro solární systémy.

29.5.2006
Ing. Zdeněk Ryšavý

Na základě testovacích výpočtů prováděných pomocí programu Tepelný výkon (TV v.1.0.0), firmy PROTECH spol. s r.o. autor upozorňuje na možné rozdíly a na oblasti, ve kterých dochází k rozdílným výsledkům při hodnocení dle ČSN 06 0210 a ČSN EN 12831 a absenci potřebných hodnot součinitelů prostupů tepla lineárních vazeb.

24.5.2006
Ing. Tibor Roman, doc. Ing. Peter Horbaj, PhD., Strojnícka fakulta, Katedra energetickej techniky

Počiatkom roku 2000 sa firma Raden Košice zapojila do ekonomizácie kotolní a spracovala projekty na znižovanie spotreby zemného plynu v kotolniach v katastri obce Turňa nad Bodvou, ktorá má cca 3100 obyvateľov a leží juhovýchodne od mesta Rožňava v Turnianskej pahorkatine v teplotnom pásme 15 °C s prevládajúcimi severozápadnými vetrami.

16.5.2006
JUDr. Ing. Ing. Mgr. Petr Měchura

Lze vůbec spalovat biomasu v rodinných domcích s vysokou (nejlépe dvojnásobnou) účinností a nízkými emisemi a dokonce levnějšími zařízeními, bez nutnosti sankcí přísných zákonů, vyhlášek a norem? Krbař však na vybranou nemá - pokud totiž chce i po hodině topení ještě vidět skrz sklo na oheň, nezbývá mu, než dobrovolně, bez nějakých nařízení, topit výhradně suchým dřevem, jinak se mu sklo velmi rychle začoudí.

21.4.2006
Vladimír Říha

Praktická ukázka aplikace automatického systému SIVART, který v popisovaném případě řeší propojení krbových kamen s teplovodním výměníkem a olejového kotle. Lze jej ale použít prakticky ve všech stavebnicových kombinacích u nových, nebo stávajících rekonstruovaných otopných soustav.

29.3.2006
Břetislav Koč

Stoupající ceny energií, elektřiny, topných olejů i zemního plynu způsobují návrat k topení pevnými palivy, bohužel v nemálo případech se topí nejen jimi, ale také vším, co hoří, což má negativní dopad na ovzduší v mnohých obcích. Článek pojednává o možnostech využití biopaliv, jako jsou např. topné brikety z obilí, slámy, energetického šťovíku apod.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.