V letošním roce však nakročila Infotherma i směrem k budoucnosti, když velkou část doprovodného programu věnovala fotovoltaice, chytrým domům, sítím, ukládání energie a obnovitelným zdrojům.
Vytápění interiéru pomocí klimatizace je v poslední době poměrně atraktivní. Má však i své nevýhody. Klimatizační zařízení způsobuje nevhodný teplotní profil v místnosti, kdy je u stropu značně vyšší teplota než u podlahy. Tepelný komfort rovněž snižuje i proudění vzduchu z vnitřní jednotky. Máme pro vás tedy několik tipů, na co si dát při vytápění interiéru pomocí klimatizace pozor.
ALTON je řada sestavných jednosměrných a obousměrných větracích jednotek nové generace, vyvinutá v souladu se směrnicí Energy-related Product (Nařízení Komise EU č.1253/2014). Při jejím vývoji bylo dbáno nejen na kvalitu a spolehlivost jednotlivých funkčních prvků, ale také na vnější design, který je vnímán uživateli pozitivně ať už vědomě či podvědomě.
Nová budova v St. Georgenu je zajímavá nejen na pohled. Pod parkovištěm bije její studené srdce. Lidé, kteří parkují své automobily na parkovišti nového závodu na výrobu elektroniky, otevřeného v březnu 2016 společností ebm-papst v St. Georgenu-Hagenmoosu, nejspíš ani netuší, že pod jejich nohama se nachází nádrž naplněná 500 m3 ledové vody. Tato 4 metry hluboká nádrž o průměru 16 metrů slouží k zásobování celé budovy teplem.
Ziehl-Abegg představuje novinky v oblasti EC ventilátorů vyvinutých primárně pro použití v chladírenských aplikacích. Systém ZAplus vyvinutý pro maximální účinnost, minimální hlučnost a jednoduchou instalaci. Konkrétní příklad záměny AC ventilátorů za EC technologii lze doložit analýzou úspor provozních nákladů.
Vzduchotechnická jednotka 39CP nabízí široký výběr rekuperačních jednotek pro optimalizaci spotřeby tepla v administrativní budově, stejně jako filtry, které jsou dimenzovány tak, aby omezily pokles tlaku a zaručily tak minimální spotřebu elektrické energie. Řešení společnosti Carrier vychází z praxe a ze zkušeností.
Sálavé chladicí systémy si u projektantů i uživatelů získávají stále větší oblibu: mají nízkou spotřebu energie, zanedbatelnou hlučnost a menší nároky na údržbu, než např. systémy s fancoily. Při projektování a instalaci chladicích panelů, stropů a trámů je jednou z významných skutečností, které musí projektant i realizační firma řešit, riziko kondenzace vodních par.
Teplovodní stropní panely Zehnder pro sálavé vytápění a chlazení představují komfortní a zároveň energeticky úsporné řešení. Zatímco například u teplovzdušného vytápění stoupá ohřátý vzduch ke stropu, při použití stropních sálavých panelů vzniká teplo tam, kde ho potřebujeme - tam, kam dopadá tepelné záření, tj. na podlahu, povrch lidského tepla, předměty kolem nás.
Na jaře letošního roku představila firma Carrier nejnovější generaci AquaSnap – kompaktní chladiče se vzduchem chlazeným kondenzátorem a tepelná čerpadla typu vzduch/voda pro obytné budovy a malé komerční aplikace s frekvenčně řízeným kompresorem. Nové jednotky nabízejí vysokou energetickou účinnost, propracovaný řídicí systém a široké možnosti uplatnění.
Pokročilé funkce TPE3 umožňují inteligentní řešení. Některé z nich: Režim regulace ΔT vám umožní ovládat vaše čerpadlo na základě naměřeného rozdílu mezi teplotami toku a vratného proudu. Funkce FLOWLIMIT eliminuje potřebu škrticího ventilu čerpadla. A vestavěný měřič tepelné energie sleduje spotřebu tepelné energie a zabraňuje vzniku nadměrných energetických nákladů v důsledku systémových nerovnováh.