Společnost Solarity představila v rámci svého vzdělávacího programu Solarity Academy sérii školení a webinářů na květen a červen 2024, určených pro své zákazníky a odbornou veřejnost z oboru fotovoltaiky. Registrace na webináře je zdarma.
Stavba domu je jako skládačka. Vše musí perfektně zapadnout, aby stavba co nejlépe fungovala, od stability konstrukce až po ekonomiku bydlení. Je důležité neuvažovat nad kroky zvlášť, ale celistvě. Investoři často staví svůj dům pouze jednou v životě, a tak snadno na některé kroky zapomenou či si neuvědomí jejich návaznost. Od toho jsou tu potom služby architektů a projektantů, kteří jim pomohou mít vše pohromadě a vyvarovat se chybám. Významnou roli hraje také výběr stavebního materiálu, který musí korespondovat s typem domu.
Jakou roli hraje fotovoltaika ve státní energetické koncepci? Nastal znovu čas pro velké solární elektrárny, tentokrát ve spojení s akumulací? Jsou obnovitelné zdroje schopny včas nahradit končící uhlí? A jak hodnotí investoři podmínky pro výstavbu solárních elektráren v Česku? To jsou jen některé z klíčových otázek současné české energetiky.
Podobně jako každá nemovitost vyžaduje pravidelnou údržbu i fotovoltaická elektrárna na ni instalovaná. Především samotné fotovoltaické panely je vhodné kontrolovat a čistit minimálně jednou ročně. Pomáhá to udržet celý systém v optimálním stavu a prodlužuje to jeho životnost. Konkrétně v ČR teď navíc začíná období, kdy z fotovoltaické elektrárny můžeme získat maximum energie.
Představte si na chvíli technickou místnost. Co vidíte? Pravděpodobně volně stojící zařízení, potrubí na stěnách a stropě a rozhodně málo místa pro cokoliv jiného. Proto jsme technickou místnost promysleli nově. Jako kompaktní systém „vše v jednom“, který má velikost přibližně jako nástěnná skříň a dá se harmonicky integrovat například do chodby, technické místnosti nebo hobby místnosti. Otevírají se tak nové možnosti využití prostoru.
Stále více firem a dalších právnických osob začíná preferovat energetickou nezávislost a investuje do budování vlastních fotovoltaických elektráren přinášejících kromě bezemisní výroby elektrické energie také celkovou nezávislost na proměnlivosti cen dodávek elektřiny. Firmy, ale také například zemědělská družstva, školy a další instituce díky tomu šetří nejen přírodu, ale také vlastní náklady.
V době, kdy stále více lidí přechází na obnovitelné zdroje energie, probíhá pokročilý technologický vývoj nejen na straně jednotlivých fotovoltaických komponentů, ale také systémů jejich správy a řízení. Ty představují efektivní a spolehlivý nástroj, jak mít o solární elektrárně kompletní přehled a nepřetržitý dohled nad jejím správným chodem. SolidSun pro tyto účely vytvořil jednotný smart systém Klientské zóny, který slouží jako centrální místo pro kontakt mezi zákazníkem, společností a fotovoltaikou, a který všem svým klientům nabízí v rámci pořízení fotovoltaické elektrárny zdarma.
Jednou z nejdostupnějších a nejekonomičtějších variant ukládání přebytků energie z fotovoltaické elektrárny je jejich akumulace do vody prostřednictvím moderních zásobníků a ohřívačů teplé vody. Společnost DZ Dražice nyní uvádí na trh dva modely nové řady OKF: stacionární zásobník OKF NTR/S a závěsný zásobník OKF 1 m2. Na oba produkty lze čerpat státní podporu ve formě dotačních titulů Nová zelená úsporám a Nová zelená úsporám Light.
Povolení výstavby větrných farem a solárních parků včetně akumulátorů bude snazší a rychlejší. Vláda schválila usnesení, které MPO předložilo spolu s MŽP a MMR. Umožní vznik oblastí vhodných pro jednodušší povolování výstavby obnovitelných zdrojů energie, tzv. akcelerační zóny. Nyní resorty určí, které konkrétní oblasti budou pro tato opatření nejvhodnější.
Před 70 lety, 25. dubna 1954, představily americké Bellovy laboratoře první moderní fotovoltaický článek na bázi křemíku. Postupem let se z této původně okrajové technologie určené zejména pro kosmický výzkum nebo zásobování odlehlých míst elektřinou stal klíčový prvek pro snižování závislosti lidstva na fosilních palivech, snižování cen elektřiny a pro boj s klimatickými změnami.
Zajímají vás všechny výhody a způsob instalace integrovaných fotovoltaických modulů, které zapadají do skladby střešního pláště, a díky tomu nenarušují celkový estetický vzhled domu? Wienerberger Wevolt X-Tile představuje vysoce profesionální řešení čerpání solární energie, která dopadá na váš dům. Šetří náklady na energie a umožňuje se stát částečně, nebo plně nezávislým na energii z distribuční sítě. Chcete vědět více? Přehrajte si rozhovor z veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo 2024 s Mgr. Danielem Frejvaldem, produktovým manažerem společnosti Wienerberger.
Fotovoltaika si v posledním desetiletí vydobyla své místo na českém trhu a stala se nejen součástí střech domácností, ale i firem, kterým pomáhá s výrobou obnovitelné energie. Wienerberger však přišel s inovativním řešením – fotovoltaickými moduly Wevolt X-Tile, které se instalují přímo mezi střešní krytinu Tondach. Zapadají tak do skladby střešního pláště, a díky tomu nenarušují estetický vzhled budovy.