Častými požadavky při rekonstrukci podlahy je malá tloušťka nové podlahy, minimalizace bouracích prací, co nejkratší doba provádění a zlepšení kročejového útlumu.
Na zvýšenie komfortu bývania v obytnom priestore či skvalitnenie pracovného prostredia v prevádzkových objektoch má vplyv aj skladba podlahovej konštrukcie, ktorá by okrem tepelnoizolačnej schopnosti mala spĺňať aj príslušné akustické požiadavky. To možno dosiahnuť vhodným výberom stavebných materiálov v súčinnosti so správnou realizáciou podlahy.
Každý pohybující se předmět vytváří hluk, jak vysílá své vibrace - ve formě tlaku či negativních tlakových vln - do okolního vzduchu. Hluk patří k fenoménům doby. Souvisí s technickým pokrokem a ubránit se jeho nekontrolovanému šíření ve velkých městech lze skutečně jen stěží. Posledním útočištěm, kam se můžeme ukrýt před nevlídným prostředím rušných ulic, jsou naše příbytky, ale také všechny ostatní budovy, ve kterých trávíme buď pracovní či volný čas.
Vzhledem k podstatné změně hlukové legislativy k zákonu o veřejném zdraví má kurz za cíl seznámení posluchačů s novým nařízením vlády, které je v platnosti od 1. června 2006. Protože v současné době je připravována i podstatná změna v části zákona týkající se hlukové problematiky, bude část kurzu věnována i předpokládaným úpravám v zákonu.
Kurz je zaměřený na problematiku související bezprostředně s měřením hluku, vibrací, ale i dalších fyzikálních faktorů, a to s ohledem na ustanovení novely zákona č. 258/2000 Sb. o veřejném zdraví. Je určen zejména všem, kteří se zabývají měřením hluku, vibrací, osvětlení a dalších fyzikálních faktorů prostředí.
Nano-technologie čistí domácnost - LG nabízí spotřebitelům technologii budoucnosti, dříve známou jen ze sci-fi, a představuje koncept domácnosti 21. století. Podobná hesla se nesla tiskovou konferencí českého zastoupení koncernu LG. Článek je věnován základním tezím směru dalšího vývoje a zaměřuje se na aktuální nabídku klimatizace se značkou LG.
V druhém pokračování seriálu o dřevostavbách autor reaguje na některé dotazy a připomínky k předchozímu dílu seriálu, porovnává podíl dřevostaveb v celkové stavební produkci v ČR oproti hospodářsky vyspělým zemím Evropy a dalších kontinentů. Zamýšlí se i nad příčinami extrémně nízkého podílu dřevostaveb u nás.