Společnost Knauf uvádí na trh novinku v podobě sádrokartonové desky F 146, která je určena pro suché podlahové konstrukce. Největším přínosem tohoto nového podlahového systému je kombinace velmi jednoduchého zpracování a příznivé ceny.
V posledních letech se čím dál více stavebních firem začíná zabývat projekcí a následnou výstavbou dřevostaveb, a to i vícepodlažních. Již při návrhu dělicích konstrukcí se však nesmí zapomínat na požadavky normy ČSN 73 0532 týkající se vzduchové a kročejové neprůzvučnosti. Problém spočívá v tom, že se v praxi užívají pouze metody sloužící ke zjištění hodnot vážené neprůzvučnosti konstrukcí na silikátové bázi, zatímco u konstrukcí na dřevěné bázi použití těchto metod selhává. V tomto příspěvku je uveden možný výpočtový postup.
Vysoká pevnost bloků VAPIS umožňuje výrazné snížení tloušťky zdiva, přičemž vysoká objemová hmotnost zajišťuje výbornou vzduchovou neprůzvučnost. Vápenopískové zdivo VAPIS se uplatňuje při výstavbě obvodových nebo vnitřních stěn, nosných i nenosných, které se zdí s vysokou přesností na tenkovrstvou maltu v ložné spáře.
Využití dřeva v oblasti stavebnictví je velmi aktuálním tématem, zejména s ohledem na možnost realizace často diskutované nízkoenergetické či pasivní výstavby. Význam při využití stoupá také s ohledem na charakter dřeva jako poměrně bezproblémově dostupného obnovitelného a lehce recyklovatelného stavebního materiálu.Podívejme se na některé možnosti. Článek vznikl za podpory VVZ MSM 0021630511 Progresivní stavební materiály s využitím druhotných surovin a jejich vliv na životnost konstrukcí.
V naprosté většině případů ovlivňuje kvalita a skladba podlahy životnost podlahové krytiny, proto je z pohledu investora velmi důležité se problematikou podlahy pečlivě zabývat. V zásadě se podlahové systémy rozdělují na mokré a suché. Mezi mokré systémy patří betonová podlaha a litý potěr, a mezi suché systémy se řadí sádrokartonová či sádrovláknitá podlaha. Společnost Knauf je dodavatelem všech uvedených podlahových systémů.
Nová protipožární impregnovaná deska DIAMANT vyniká zvýšenou pevností a tvrdostí povrchu při standardním zpracování, ale ve srovnání s běžnými deskami typu DF nabízí navíc vylepšené zvukově izolační vlastnosti. Můžeme dosáhnout snížení hladiny hluku až o 8 dB, a to zejména v pásmech lidské řeči (125-1000 Hz).
Řešíte v rámci rekonstrukce nebo stavby domu i otázku nových oken? Jistě se zabýváte jejich cenou, kvalitou zasklení, materiálem či velikostí a členěním. Po zodpovězení všech těchto otázek a definitivní volbě oken se ale často podceňuje to nejdůležitější - jejich správná montáž. Ta má ale, jak si níže ukážeme, zcela zásadní význam.
Útlumu zvuku ohybem vlnění se využívá při návrhu protihlukových stěn, clon, bariér a valů podél komunikací s intenzivní pozemní dopravou (silniční, tramvajovou i železniční). Do míst za překážkou v cestě šíření zvuku se zvukové vlny šíří ohybem. Při ohybu dochází ke snížení intenzity zvuku oproti stavu, kdy by v cestě šíření překážka nebyla.
Proč zateplovat? Jakou izolaci použít a ušetřit? Jak a kde výhodně nakoupit izolace pro zateplení? Jak využít dotaci z programu Zelená úsporám při zateplení domu? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky získáte na Internetovém portále www.zacnetesetrit.cz
Zvonící telefony, hlučící faxy, hovořící kolegové, a vy se potřebujete soustředit na složitý výpočet. Jde o klasický rozpor ve velkoprostorové kanceláři: komunikace versus koncentrace. Ale mohou za tuto situaci jenom Vaši hluční kolegové a hlučící kancelářské přístroje? Jak docílit akustické pohody?
Stavba musí fungovat jako celek. Stavební dílo je složeno z několika základních elementů, bez kterých objekt není funkčním celkem. Bez těchto vzájemných vazeb bude stavební dílo vykazovat vady a poruchy. Platí to i pro ochranu proti hluku. Proto jednotlivé elementy, které implementujeme do stavebního díla, musí vykazovat charakteristické vlastnosti z hlediska akustiky
Mezi klíčová kritéria ve výběru stavebních systémů pro vícepodlažní bytové stavby patří tepelněizolační schopnosti obvodového pláště a akustické mikroklima jednotlivých bytových jednotek. V bytové výstavbě jde převážně o menší či větší developerské projekty a proto nelze zapomenout na další kritérium, které je současně pomyslnou "metlou" na všechny projektanty: minimální náklady na výstavbu.
Štěpkocementové materiály se používají nejen jako klasický stavební materiál, ale jsou také vhodné pro výstavbu různých protihlukových opatření. Výrobcem je společnost VELOX-WERK s. r. o. Štěpkocementové materiály VELOX obsahují částice - dřevěné štěpky nepravidelného tvaru, díky nimž mají vysokou otevřenou pórovitost a aktivní povrch. Tyto vlastnosti je předurčují k použití v boji proti hluku.
V článku jsou prezentovány různé metodiky pro výpočet laboratorní neprůzvučnosti jednoduchých stavebních konstrukcí i pro výpočet stavební neprůzvučnosti v budovách. Hlavní pozornost je věnována porovnání výsledků výpočtů se změřenými hodnotami, na jehož základě je stanovena přesnost jednotlivých výpočtových postupů.
Neobvyklá konstrukce pro perfektní akustiku s materiály FERMACELL. Vynikající akustické parametry sádrovláknitých desek FERMACELL oceňují investoři v běžné bytové a občanské výstavbě s normálními akustickými požadavky na standardní stěny. Dokladem toho je i akustický katalog konstrukcí FERMACELL, který se podrobně věnuje akustice v suché výstavbě, ve dřevostavbách, požadavky na zvukovou izolaci mezi místnostmi v budovách či požadavky na zvukovou izolaci obvodových plášťů budov.