logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Zelená úsporám na TZB-info
Archiv článků od 22.3.2010 do 5.5.2010

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

30.4.2010
VIADRUS a.s.

Tradiční bohumínský výrobce topenářské techniky VIADRUS neusíná na vavřínech. V rámci sledování aktuálních trendů ve vytápění a přípravě teplé vody uvedl od 1. 4. 2010 na trh solární systémy SPACE ENERGY.

29.4.2010

Kompaktní provedení solárního zásobníku s předem instalovanou čerpadlovou skupinou zjednodušuje montáž. Zkracuje se čas instalace solárního zásobníku, a tím se zlevňuje. V místech s nedostatkem prostoru je výhodou i to, že se čerpadlová skupina nemusí umisťovat na zeď, vedení trubek je jednodušší.

26.4.2010
Helena Kalivodová, Callida, s.r.o.

Stavebnictví zasáhl neúprosný boj o zakázky. V důsledku hledání úspor stavební společnosti přehodnocují svůj přístup k rozpočtování cen staveb. Způsob rozpočtování se mění z ceníkového na kalkulační. Důsledkem nutné individualizace jsou již nyní výrazné odlišnosti dodavatelských cen od tzv. ceníkových cen.

24.4.2010
Marie Báčová, poradkyně předsedy ČKAIT

Komora od vyhlášení programu spolupracuje s Ministerstvem životního prostředí a se Státním fondem životního prostředí na úpravě podmínek programu a metodikách upřesňujících tyto podmínky. Členové ČKAIT, kteří jsou předními odborníky v oblasti tepelné techniky, se podílejí také na kontrolách podaných žádostí o dotace.

21.4.2010
James Hardie Europe GmbH, o.s.

V únoru 2010 na veletrhu Dřevostavby byla poprvé tuzemské veřejnosti představena další výhoda těchto špičkových stavebních materiálů pro suchou výstavbu - možnost ohýbání desek Powerpanel H2O a tím i výroba obloukových stěn.

13.4.2010
Ing. Josef Slováček, Asociace pro využití tepelných čerpadel

Autor se ve svém článku zabývá otázkami, na které by se měl soustředit každý zákazník při výběru tepelného čerpadla. Popisuje rozdíl mezi systémy země-voda a vzduch-voda, vysvětluje význam topné křivky jako klíčového parametru při výběru tepelného čerpadla a zmiňuje se rovněž o frekvenčně řízených tepelných čerpadlech. V závěru upozorňuje, na co při výběru tepelného čerpadla dávat pozor, aby zakoupený výrobek nezklamal zákazníkovo očekávání.

12.4.2010
Prof. Ing. Jiří Vaverka, DrSc.

V posledních letech je stále diskutovaná otázka, jak výrazně je ovlivněn součinitel prostupu tepla transparentního prvku ve vztahu k použitému typu zasklívacího rámečku (profilu). Na trhu jsou k dispozici v zásadě dva typy plastových rámečků a rámečky nerezové (místo hliníkových) se spoustou protichůdných odborných názorů o jejich kvalitě a parametrech.

12.4.2010
Ing. Petr Kotek, Ph.D., Lucie Šancová, Petr Vogel, Jiří Beranovský, František Macholda, EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie

Na základě reakcí čtenářů na příspěvky zabývající se větráním bytových (panelových) domů byl původní článek o rekuperaci tepla rozšířen o variantu nuceného přetlakového větrání s elektrickou topnou spirálou. Jedná se o způsob předehřevu venkovního vzduchu jednotkou s 250 W elektrickou spirálou a ventilátorem, která nasává venkovní vzduch z fasády, předehřeje při určitých podmínkách vzduch topnou spirálou a systémem ventilace distribuuje vzduch do dílčích místností přetlakem.

8.4.2010
FATRA, a.s.

Hydroizolační systém FATRAROOF THERMO řeší komplexně jednoplášťové střešní konstrukce s tepelně izolační a parotěsnou vrstvou o klasickém uspořádání vrstev, v parametru plochých i šikmých střech. Do komplexního sendvičového řešení patří kromě hydroizolační fólie také tepelněizolační vrstva z polystyrenu či minerální vaty.

6.4.2010
STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

Tepelná čerpadla vzduch/voda značky Stiebel Eltron mají pracovní rozsah od -20 °C do + 40 °C. Z hlediska klimatu topné sezóny v ČR je počet dní s extrémně nízkou venkovní teplotou malý a nemá na celkovou spotřebu energie významný vliv. Díky kompaktnímu provedení přístroje je každé tepelné čerpadlo vzduch/voda nenáročné na montáž a jeho pořízení vyjde levněji, než je tomu u jiných systémů.

5.4.2010
BRILON a.s.

Tepelná čerpadla Atlantic Alféa jsou společným projektem firem Atlantic a Fujitsu, ve kterém se zúročily zkušenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a společnosti Fujitsu s chladicí a klimatizační technikou. Výsledkem jsou tepelná čerpadla VZDUCH-VODA s kontinuálním řízením výkonu a vysokou účinností zisku tepelné energie předurčená pro nízkoteplotní systémy moderních novostaveb.

5.4.2010
Ing. R. Matějka, Ing. R. Dlabaja, ITC Zlín

Solární kolektory musí při uvedení na trh splnit požadavky zákona č. 22/1997 Sb. Podmínkou pro poskytnutí dotace Zelená úsporám je navíc dosažení minimálního ročního solárního zisku z jedné instalace 1500 kWh. Instalovaná solární soustava musí splnit i podmínku ročního solárního zisku alespoň 350 kWh/m2 absorpční plochy.

4.4.2010
Prof. Dr. Wolfgang Feist, Bauphysik; Universität Innsbruck und Passivhaus Institut Darmstadt

Vědecky podložené důkazy vyzkoušené v praxi, které vypovídají o tom, že je stavebnictví schopno snížit energetickou spotřebu novostaveb a rekonstrukcí u starších budov na hodnoty nižší než 10 % současné průměrné spotřeby. Důkazem budiž příspěvky k Mezinárodním konferencím o pasivních domech a k 1. Konferenci o pasivních domech a výstavě 2009 ve městě Pécs.

29.3.2010
Energy Benefit Centre a.s.

Diskusní setkání zaměřené na současná pravidla a vývoj v Operačním programu životní prostředí, prioritní ose 2 a 3, programu Eko-energie a Zelená úsporám. Priority podpory, projektový cyklus, čerpání prostředků, plnění parametrů, závěrečný audit projektů, nejpodporovaněší zařízení využívající obnovitelné zdroje energie - solární soustavy, kotle na biomasu a tepelná čerpadla.

24.3.2010
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Broušený cihelný blok HELUZ Family 50 získal ve čtvrtek 18. února 2010 bronzovou medaili v soutěži Stavební výrobek - technologie roku 2009. Jeho výrobce, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s., jej nově nabízí ve dvou dalších rozměrech, 38 a 44 cm.

22.3.2010
Ing. Zdeněk Zikán, ATREA

Vysvětlení principu zpětného získávání tepla (ZZT) a základní rozdělení zařízení pro ZZT ve vzduchotechnických systémech, při větrání. Výhody a nevýhody jednotlivých systémů a jejich použitelnost.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.