Jak navrhnout zásobník teplé vody, kritická místa návrhu, důležité souvislosti se zdrojem tepla a vhodné časy dohřevu zásobníků vysvětluje Ing. Václav Dědič z Brilonu v rozhovoru ze studia ESTAV.tv
Každý nový výrobní proces musí být v dnešní době extrémně ohleduplný k životnímu prostředí. Bez toho by nemohl v podstatě začít existovat, což si stát velmi pečlivě hlídá. Firmy proto hledají optimální cestu ke snižování energetické náročnosti výroby a současně se snaží využívat ekologických zdrojů energie.
Odborný Prach nasátý do plynového kotle se spalovacím vzduchem z venkovního prostředí nepředstavuje s ohledem na svou velikost a vypočtené množství významný problém pro zanesení teplovodního výměníku. Měřeno bez znečištění prachem z vnitřního prostředí, například částečkami z látek, chlupy, vlasy apod.
I instalační firma, která nainstalovala desítky kotelen a zařadila si je do svých referencí, se může mýlit. Zvláště tehdy, pokud zanedbává pravidelná školení a nevěnuje dostatečnou pozornost vzdělávání. Jeden z příkladů chyb komentuje Ing. Václav Švorčík v instruktážním videu značky Buderus zaměřeném na kotelny s hranicí výkonu do 100 kW.
Ceny elektřiny a plynu jsou nyní extrémně vysoké. Někteří dodavatelé bez ohledu na to ceny ještě zvyšují nad rámec současných tržních cen. Standardní ceníky mohou obsahovat i ceny kolem 10 000 Kč/MWh u silové elektřiny a téměř 4 000 u plynu za megawatthodinu bez DPH. Tyto ceny můžete mít i vy a nemusíte o tom vědět.