Ocelové i hliníkové střešní krytiny SATJAM se vyznačují velkou variabilitou, precizním zpracováním a dlouhou životností. Vyberte si tu nejlepší pro svou střechu!
Jako výkonné zdroje tepla bytových domů se obvykle používají kaskády tepelných čerpadel. Mají hned několik výhod. Hlavní předností je plynulá regulace výkonu kaskády v závislosti na aktuální potřebě tepla. Další velikou výhodou je možnost provozu kotelny na částečný výkon v případě poruchy jednoho tepelného čerpadla (výpadku jednoho stupně kaskády).
Modernizační fond přináší investiční podporu pro velké fotovoltaické elektrárny. Po deseti letech, kdy se v ČR stavěly a podporovaly výhradně malé elektrárny na střechách domů, se tak znovu začnou stavět velké solární parky. Ministerstvo životního prostředí na konci května představilo podrobnosti k vyplácení této podpory.
Společnost FN-NANO s.r.o. představuje patentovanou technologii nano nátěrů využívajících fotokatalýzu pro čištění vzduchu, odstraňování pachů, likvidaci virů a bakterií a snadnější údržbu povrchů. Díky obsahu oxidu titaničitého dochází při fotokatalýze k rozkladu molekul organických látek, které se mění na oxid uhličitý a vodu. Na tiskové konferenci to řekl Jan Procházka, vědec, vynálezce a majitel společnosti FN-NANO s.r.o.
Předností vytápění extralehkým topným olejem je zásoba paliva na rok i více ve velmi malém objemu, široká dostupnost vhodné techniky a vysoký komfort. Jeho budoucnost podporuje jak uvádění nových kondenzačních kotlů na trh, tak zvyšování podílu topného oleje, který byl získán s pomocí OZE. Ve videu hovoří Richard Richtermoc za společnost NRG Group.
Jako první ve střední Evropě uskutečnila společnost ČEZ ESCO a Atlantis Management s.r.o. ve spolupráci s americkou firmou Scanifly reálný návrh a 3D vizualizaci střešní fotovoltaické elektrárny na jednom z největších obchodních center v Praze. Pomocí softwaru společnosti Scanifly a snímků z dronu vznikl maximálně reálný 3D model, který umožní co nejpřesnější návrh fotovoltaického systému.
Velké, střední i malé firmy mohou v aktuálních dotačních výzvách Ministerstva průmyslu a obchodu získat dotace na mzdy, inovativní výrobní zařízení či testování svých produktů, pokud prokážou, že projekty přispívají rozvoji cirkulární ekonomiky a snižují negativní dopad činnosti na životní prostředí.
Ing. Zdenko Malík, student Fakulty stavební a zaměstnanec UCEEB ČVUT, hovoří o projektu nástavby studentských kolejí Větrník v Praze 6, který zpracovává studentský tým ČVUT vedený Fakultou stavební. Jde o modelový příklad nástavby domů, který respektuje původní objekt, ale nabízí nový rozměr bydlení pro studenty, adaptovatelný v případě potřeby např. na startovací byty nebo domov pro seniory.