logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Úspory
Archiv článků od 29.6.2016 do 19.12.2016

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

foto autor
19.12.2016
Ing. Gabriel Markovič, PhD., Ústav pozemného staviteľstva, SvF, TU v Košiciach

Recenzovaný Příspěvek představuje naměřené údaje a vyhodnocení spotřeby vody v rodinném domě, kde byl zavedený sekundární zdroj vody – voda ze studny. Voda z vodovodu byla na účely splachovaní toalet a praní prádla plně nahrazena vodou ze studny.

7.12.2016
Energy Benefit Centre a.s.

Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo 28.11.2016 druhou výzvu Úspory energie. Rozdíl oproti předchozí výzvě spočívá zejména v mírnějších hodnotících kritériích a v kladení většího důrazu na připravenost žadatele projekt realizovat. Projekt dostane bonusové body za předložení stavebního povolení již při podání žádosti o podporu.

5.12.2016
doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Ing. Roman Vavřička, Ph.D.

Recenzovaný Článek ukazuje výsledky laboratorního testování výměníku a jeho nasazení v reálném provozu v domácnosti. Přestože účinnost sprchového výměníku může dosahovat i přes 40 %, úspora energie na přípravu teplé vody se pohybuje mezi 10 až 15 %.

14.11.2016
Ing. Karel Plotěný, Ing. Jan Vacek

Recenzovaný Stále častěji se v praxi setkáváme s lokalitami, které nejsou napojeny na veřejné sítě a je třeba je řešit individuálně. Zároveň přibývá i technických řešení umožňujících se s tímto úkolem vypořádat co nejefektivněji a s přihlédnutím k individuálním požadavkům. Rozsah řešení pak odpovídá potřebě – od malých úspor ve spotřebě až po totální náhradu pitné vody, od využití šedých vod na splachování až po jejich úplnou recyklaci.

3.11.2016
Hellstein spol. s r.o.

Podporu získají projekty v oblastech, kde není z technického či ekonomického hlediska připojení ke stokové síti. Dotace jsou odstupňovány podle počtu ekvivalentních obyvatel ve výši 100.000 / 170.000 / 240.000 Kč. Maximální výše podpory na jeden projekt činí 80 % z celkových způsobilých výdajů.​

3.11.2016
TopolWater, s.r.o., Ing. Jan Topol, st., TopolWater, s.r.o.

Protože minimálně 90 % DČOV, které jsou v současné době na trhu v ČR certifikovány, požadavky na dotaci nesplňují, bude velký tlak na změkčení požadavků, případně hledání cest, jak je obejít. Bylo by vhodné upřesnění, případně zpřísnění, některých požadavků na kvalitu čistíren tak, aby maximálně omezilo jejich obcházení.

3.11.2016
Ing. Dagmar Kopačková, Ph.D., redakce

Finance ze zcela nového dotačního programu jsou určeny na vybudování domovních čistíren odpadních vod pro občany zejména v malých obcích, ale i v městských částech, kde se výstavba velké ČOV nevyplatí nebo není možné ji postavit z technických důvodů. Na pilotní výzvu putuje 100 milionů Kč. Co na to výrobci?

31.10.2016
Ing. Roman Vavřička, Ph.D., Bc. Matěj Mazur

Recenzovaný Článek popisuje požadavky na přípravu teplé vody v bytových domech. Zabývá se jednak určením potřeby teplé vody v závislosti na typu objektu, profilem odběru teplé vody v bytových domech a třemi základními metodami pro navrhování zásobníku teplé vody a tepelného výkonu zařízení na přípravu teplé vody.

18.10.2016
Ing. Josef Hodboď, TZB-info, redakce

V průmyslových podnicích s velkým množstvím zaměstnanců v dělnických profesích jsou na přípravu teplé vody kladeny značné technické nároky. Po každé směně je nutné mít k dispozici velké množství teplé vody, aby se všichni zaměstnanci mohli umýt.

14.9.2016
Aliaxis Česká republika s.r.o.

Boj se suchem, snaha uspořit pitnou vodu a využívat tu dešťovou jsou hlavní motivy, proč si stále častěji mnoho lidí pořizuje k novostavbám i již postaveným domům nádrže na dešťovou vodu. Podzemní nádrže v nezámrzné hloubce zamezí kazivosti vody a umožní vodu užívat takřka celoročně.

6.9.2016
Raychem topné systémy

Dohřev teplé užitkové vody bez cirkulačního potrubí je chytré, komfortní, ekonomické a ekologické řešení. A nejen to. Revoluční řešení HWAT se kladně promítá do dalších více i méně souvisejících oblastí. Přímý vliv má na oblast projekční, technickou, stavební a ekonomickou.

31.8.2016
ASIO, Ing. Karel Plotěný, ASIO

Využití srážkových vod se v ČR prosadilo především po loňských problémech se suchem, a to i přes to, že nemáme obdobně účinné ekonomické mechanismy jako Němci, kteří z odvádění srážkových vod platí a za využití srážkových vod mají platby snížené. Ekonomický tlak tak u nás nebyl prvotním důvodem pro zvýšení zájmu.

15.8.2016
Waterwise, překlad Martin Svoboda, Oxijet

Recenzovaný Celkem 2000 respondentům byly položeny otázky týkající se spotřeby vody při osobní hygieně a dalších běžných činnostech, znalostí o způsobech úspory vody i jejich vlastní realizaci a také důvodech, proč vlastně vodou šetřit či nikoliv.

12.7.2016
ENBRA, a.s.

Společnost ENBRA uvádí na český trh unikátní průtokový kondenzační ohřívač vody pro místa s vyšší spotřebou teplé vody. Zařízení s označením ENBRA SFK využívá kondenzační technologii ohřevu s účinností 105 %. Díky vysokému rozsahu modulace výkonu v rozsahu až 1:10 zaručuje ohřívač ENBRA SFK velmi úsporný provoz. V produktové řadě jsou tři výkonové varianty – 27, 34 a 50 kW.

Ilustrační obrázek
11.7.2016

MŽP spolu se SFŽP ČR vyhlásili další výzvu zaměřenou na projekty energetických úspor a lepší využití OZE ve veřejných budovách. Dotace v celkovém objemu 3 miliard Kč pomůžou především městům a obcím významně snížit výlohy za energie ve veřejných budovách. Své žádosti mohou podávat od 1.9. do 20.12. 2016.

10.7.2016
PRAVDA O VODĚ, Ing. Radek Novotný, projekt PRAVDA O VODĚ

Výzva pro všechny slušné lidi, kterým není jedno, co se děje s českou vodou. Podívejte se na dokument "Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě". Měl by ho vidět každý občan, poslanec, senátor a člen Vlády ČR, státní zástupce i ombudsman.

29.6.2016
Aliaxis Česká republika s.r.o.

Nejperspektivnější způsob hospodaření s dešťovou vodou je určitě její akumulace s následným využitím. K zachycení vody slouží různé nádrže. Pro celoroční provoz jsou nejvhodnější nádrže podzemní.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2025, všechna práva vyhrazena.