Pořiďte si vybrané tepelné čerpadlo Viessmann a využijte tyto akční výhody: získáte až 24 FVE panelů ZDARMA, ušetříte až 145 527 Kč, ještě více snížíte náklady na energie a výrazně zvýšíte svou energetickou nezávislost.
Oběhové čerpadlo je klíčovým prvkem v otopných soustavách udržující systém v provozu. Uvádí vodu v otopném okruhu do pohybu a zajišťuje tak udržování ideální teploty v místnostech. Nevýhodou zastaralých čerpadel je často omezená regulovatelnost, resp. chybějící elektronická regulace výkonu, což v konečném důsledku způsobuje vyšší náklady na elektrickou energii. Optimálně nastavená čerpadla s vysokou účinností se automaticky přizpůsobují změnám v otopném systému a pracují s přesně takovým výkonem, jaký je v aktuálním momentě potřeba. To má významný vliv na snížení spotřeby energie a prodloužení životnosti čerpadla.
Značka Tondach na začátku letošního roku představila novinku v podobě střešních oken, která u investorů zaznamenávají velký úspěch. Nejen že se hodí pro novostavby, ale lze je využít i při rekonstrukcích. Díky systémovému řešení zateplení po obvodu a výšce okenního rámu nabízí okna Tondach výborné tepelně-izolační vlastnosti, které zajišťují úsporu energií za vytápění i chlazení.
Společnost FENIX, specialista na sálavé vytápění, nabízí řešení na snižování energetické náročnosti celých budov. Spojení výroby energie z obnovitelných zdrojů ve spojení s domovní baterií, elektrickým vytápěním, ventilací a tzv. chytrou sítí přináší výrazné úspory pro domácnosti, středně velké společnosti i výrobní areály.
Kombinace fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla představuje – při optimálně nastavené komunikaci mezi střídačem a řídicí jednotkou – jeden z nejúčinnějších způsobů využití vlastní vyrobené energie k vytápění a ohřevu vody. Tepelná čerpadla navíc disponují funkcí chlazení, kterou domácnost využije především v letní sezóně: tedy v období, kdy vznikají největší přebytky vyrobené elektřiny.
Stále více tepelných čerpadel je dnes instalováno zároveň s domácími fotovoltaickými elektrárnami. Vyvstává tedy zcela relevantní otázka, jak co nejlépe zužitkovat vlastní vyrobenou elektřinu z fotovoltaického systému pro tepelné čerpadlo jakožto významného spotřebiče. Díky energetickému managementu Bosch můžete svým zákazníkům nabídnout efektivní využití elektrické energie z jejich fotovoltaické elektrárny pro vytápění, přípravu teplé vody a využití přebytků (k omezení přetoků do distribuční sítě) např. pro chytré zásuvky a nabíjení elektromobilu.
Majitelé rodinných domů, ale také vlastníci bytových jednotek mají nyní možnost snížit svou závislost na centrálních dodavatelích energií a tím výrazně ovlivnit výši nákladů za teplo. Důvodů k tomu je hned několik: zvyšující se ceny energií, omezování produkce z uhlí, neefektivní spotřeba nebo snaha o udržitelný přístup. Cestou k energetické nezávislosti, a tedy finančním úsporám je teplo vyráběné z nefosilních paliv přímo v místě spotřeby, tedy kotelnách využívajících technologii tepelného čerpadla.
V roce 2022, v době energetické krize a s počátkem války na Ukrajině, skokově narostla cena plynu a panovaly obavy z jeho nedostatku. Zájem o tepelná čerpadla tehdy narostl hned několikanásobně. Vyrojilo se mnoho nezkušených i nekvalitních dodavatelů, kteří instalovali tepelná čerpadla nízké kvality, často i v kombinaci se špatným návrhem čerpadla a nízkou úrovní služeb. Díky příznivějším cenám plynu dnes mnoho domácností opět vidí v tomto fosilním palivu cestu jak ušetřit za vytápění. Co kdyby ale bylo možné oba zdroje nakombinovat? Bylo by to efektivní? Ukážeme si to na dvou modelových situacích (pro dům s tepelnou ztrátou 14 kW).
Společnosti ČEZ Prodej, Vekra a skupina Komerční banky, představily nový web zaměřený na podporu energetických úspor českých domácností. Webové stránky www.energetickeuspory.cz zákazníkům nabízí komplexní řešení pro snižování nákladů na energie zahrnující i pomoc se získáním dotací a výhodné financování.