Poslanecký návrh zákona, který snižoval a od roku 2017 rušil poplatky za znečišťování ovzduší senátoři vrátili do sněmovny k novému projednání s pozměňovacími návrhy.
Parní CVS velkých výkonů jsou často osazovány klasickými trubkovými výměníky tepla vyráběnými na zakázku. Takové řešení je finančně i prostorově náročné. Společnost SECESPOL-CZ nabízí řešení CVS s použitím sériově vyráběných spirálových výměníků JAD. Jedním z nich je nově vybudovaná CVS v Ružomberku.
V České republice je podstatná část spotřeby tepla kryta dodávkami z centrálních zdrojů prostřednictvím soustav centralizovaného zásobování teplem (CZT). Zdrojová základna těchto soustav je tradičně orientována především na fosilní paliva (uhlí, zemní plyn). Jak alespoň část spotřeby paliv pro CZT nahradit jinými, dostupnými a přitom ekologickými (bezemisními) zdroji energie? Jednou z nabízených variant je využití solárního tepla.
Příspěvek se zabývá určením vhodných oblastí využití malých kogeneračních jednotek do výkonu desítek kW využívajících fosilní paliva i obnovitelné zdroje energie v komunální a průmyslové sféře. Analyzuje výhody a nevýhody kogeneračních jednotek na bázi spalovacích motorů, plynových turbin a parních motorů včetně jejich postavení v elektrizační soustavě.
V pražském Grand Hotelu Bohemia se 13. října 2010 uskutečnilo další společenské setkání Klubu finančních ředitelů (CFO Club), tentokrát na téma energetické politiky státu a vývoje cen elektřiny a plynu v letech 2011 a 2012.
Přednostně tomuto tématu byla věnována diskuse Institutu pro veřejnou diskusi s názvem Těžba uhlí v ČR: alternativy budoucího rozvoje, která proběhla v Prague Marriott Hotel 1. 6. 2010. Přesněji: diskuse byla věnována údajné nutnosti prolomení limitů těžby, kde jediným argumentem je nutnost zabezpečit dodávky uhlí teplárnám.