Kompletní sortiment Ytong nabízí ucelený systém pro hrubou stavbu domu a šetří čas i peníze.Není nutné dodatečné zateplení, je Mercedes stavebních látek v oblasti požární odolnosti, má řešení pro akustické stěny.
Změny ve svém sortimentu provedl v průběhu podzimu největší tuzemský výrobce cihelného materiálu, společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. Úpravy v nabídce přinesou především zjednodušení a zpřehlednění výběru a zrychlení dodávek na stavbu. Veškerá kompatibilita jednotlivých cihelných systémů přitom zůstane zachována.
Slavnostní setkání podnikatelů v Senátu ČR bylo místem předávání ocenění vítězům každoroční soutěže Nejlepší výrobce stavebnin. Společnost Wienerberger zopakovala svůj úspěch z předchozích let a získala v pořadí již třetí významný titul Nejlepší výrobce stavebnin, tentokrát pro rok 2012, v kategorii nad 200 zaměstnanců.
Snazší práce, rychlá výstavba a výhody masivních konstrukcí: tiché a klidné bydlení, v létě příjemný chládek, v zimě teplo. Odpadá nadbetonávka s výztužnou sítí KARI. To jsou přednosti systému YTONG Ekonom pro strop a YTONG Komfort pro střechu. Oba se pokládají stejně, střecha má sklon až do 40°. Jsou vhodné i pro „téměř nulové“ nebo pasivní domy podle programu Zelená úsporám II.
Zkušebna CSI ve Zlíně potvrdila vysokou vzduchovou a kročejovou neprůzvučnost nového produktu fermacell Silentio. Laicky to znamená, že s materiály fermacell Silentio jsou stropy dřevostaveb téměř bezhlučné. Výsledky zkoušky jsou pozitivní zprávou pro všechny, kteří uvažují o dřevostavbě, pro výrobce dřevostaveb i pro ty, kteří se chystají rekonstruovat dřevěné trámové stropy.
Hurdis nebo-li hurdisky, ploché tenkostěnné cihelné prvky používané při realizaci stropů, patří ve stavebnictví k nejznámějším pojmům. Koncem minulého století jeden z nejčastěji používaných stropních systémů má i nyní stavebníkovi co nabídnout. Především jde o systém vysoce variabilní, který vyniká jednoduchostí, přesností a velkou únosností.
Keramické stropy v minulosti ovládaly stavební trh a i nyní patří k nejoblíbenějším řešením, především u rodinných domů. Stropy z pálených prvků vynikají vysokou variabilitou, lze je použít i pro nepravidelné půdorysy místností, jejich realizace je jednoduchá. Při dodržení předepsaného postupu jsou zcela bezpečné. Tradiční keramické stropy z Cihelny Hodonín se vrátily na trh pod značkou PROFIDECK.
Prefabrikované stropy LiaStrop z lehkého keramického betonu od Lias Vintířov přináší při výstavbě rodinných a bytových domů, průmyslových staveb i budov občanské vybavenosti celou řadou výhod. Těmi hlavními jsou rychlost a přesnost řešení. Oproti jiným stropním systémům přináší betonové stropy z prefabrikovaných dílců, ale také úsporu finančních nákladů a výborné akustické a statické vlastnosti.
Stropy HELUZ MIAKO jsou od jara 2012 nově dodávány i s KARI sítí. Ta je od dubna 2010 nedílnou součástí monolitické desky nad stropními deskami. Společná dodávka cihelných stropních prvků zároveň s potřebným množstvím KARI sítě ušetří zákazníkům starosti i náklady. HELUZ MIAKO se vyznačuje velkou variabilitou použití a lze jej použít i při členitých a nepravidelných půdorysech místností.
Předmětem této práce je numerická analýza chování dřevobetonové kompozitní stropní konstrukce, tvořené betonovou deskou a dřevěnými nosníky z lepeného lamelového dřeva. Hlavním cílem je posoudit možnost využití betonové desky, která spolupůsobí s dřevěnými trámy a pomocí modelů v programu ANSYS vyšetřit její chování v zatížené stropní konstrukci. Přesnost numerické analýzy dřevobetonových konstrukcí plně závisí na použitých materiálových modelech, proto budou provedené materiálové modely později ověřeny na základě experimentálních výsledků.
Dřevobetonové stropy se používají především při zesilování stávajících stropů s dřevěnými stropními nosníky. Velkou perspektivu však mají i v případě prefabrikovaných dřevobetonových stropů vícepodlažních dřevostaveb. Provedením betonové desky, kterou spřáhneme s dřevěnými nosníky pomocí různých spřahovacích prostředků, výrazně zvýšíme tuhost i únosnost stropní konstrukce. Dřevobetonové stropní konstrukce mají též lepší parametry kročejové a vzduchové neprůzvučnosti a požární odolnosti oproti tradičním dřevěným stropům.
Při snaze maximálně využívat stávající objekty se často setkáváme s nutností rekonstrukce původních dřevěných stropních konstrukcí. V rámci zachovalých historických objektů, zejména v centrech měst, jsou velmi rozšířeny tzv. tradiční trámové stropy, které byly hojně používány zejména v 19. století a na začátku 20. století. Příspěvek se zabývá jednou z „modernějších“ metod zesílení těchto trámových stropů – metodou spřažení s dodatečně nadbetonovanou deskou.
Rodinné domy patří mezi jednoduché stavby, které jsou obvykle prováděny klasickým zděným způsobem s malorozponovými stropy. Ačkoliv jejich technologie výstavby není náročná, je možno při hrubém zanedbání základních technologických postupů a ochrany stavby v průběhu jejího budování způsobit takové škody, které lze jen obtížně odstranit, a to ještě za zvýšených finančních nákladů. Dokladem toho je ukázka jednoho rodinného domku ze zástavby individuálních domků v okolí Prahy na základě znaleckého posudku.
Cílem výzkumu bylo zjištění vlivu chemické degradace povrchových vrstev dřevěných konstrukčních prvků na jejich mechanické vlastnosti a hloubky, do které toto poškození zasahuje. Degradaci povrchových vrstev dřeva konstrukčních prvků způsobily chemické reakce některých sloučenin obsažených v protipožárních nátěrech v minulosti opakovaně aplikovaných na dřevěné konstrukce historických objektů. K takovým chemikáliím patří např. síran amonný a fosforečnan amonný.