Rozhodli jsme se hudební nástroje vytvářet doma. Aby výsledek byl neotřelý, volba padla na stavební materiály.
Existuje mnoho způsobů, jak postavit školu v rozvojové oblasti. Autory projektu Střední školy v Kashitu zpočátku zajímalo, jak místní lidé žijí a jak vyrábějí cihly, aby je mohli do stavby zapojit. Realizační tým o tom podal zprávu na přednášce v Městské knihovně v Praze v rámci cyklu Cesty světem, cesty v nás.
Energie ze slunce je využívána čím dál častěji a fotovoltaické elektrárny se stávají běžnou součástí střech. Očekává se, že růst solární energie bude nadále pokračovat a jeho tempo bude ještě rychlejší než doposud. Při montáži fotovoltaických elektráren je nutné myslet nejen na úspory energií, ale i na požární bezpečnost budov.
Z dříve opomíjené varianty se v posledních letech plechové krytiny stala jedním z nejpoužívanějších materiálů pro zastřešení staveb všeho druhu. Stávající technologické postupy pak jejich využití významně rozšiřují. Přinášíme proto třídílný seriál, kde se na jejich současné možnosti podrobně podíváme.
Stavba domu je jako skládačka. Vše musí perfektně zapadnout, aby stavba co nejlépe fungovala, od stability konstrukce až po ekonomiku bydlení. Je důležité neuvažovat nad kroky zvlášť, ale celistvě. Investoři často staví svůj dům pouze jednou v životě, a tak snadno na některé kroky zapomenou či si neuvědomí jejich návaznost. Od toho jsou tu potom služby architektů a projektantů, kteří jim pomohou mít vše pohromadě a vyvarovat se chybám. Významnou roli hraje také výběr stavebního materiálu, který musí korespondovat s typem domu.
Odolnost, pevnost a flexibilita. Pro tyto vlastnosti se polyuretanové (PUR) materiály ve stavebnictví dlouhodobě cení. Ovšem tradiční PUR produkty mají jednu nevýhodu – pro ředění a čištění je zapotřebí používat organická rozpouštědla. A právě tady do hry vstupují moderní, vodou ředitelné polyuretanové materiály.
Jaké řešení zvolit a co dát okolo komína při realizaci prostupu stavební konstrukcí? Tato otázka vzniká, ať už řešíme prostup komína stropem, střechou, obvodovou stěnou nebo interiérovou příčkou. Jedná se o poměrně častou otázku a je kolem ní i mezi odbornou veřejností stále velké množství nejasností. Pojďme si tedy přehledně zrekapitulovat základní informace a parametry, které vám pomohou zvolit vždy to správné řešení.
Zajímají vás všechny výhody a způsob instalace integrovaných fotovoltaických modulů, které zapadají do skladby střešního pláště, a díky tomu nenarušují celkový estetický vzhled domu? Wienerberger Wevolt X-Tile představuje vysoce profesionální řešení čerpání solární energie, která dopadá na váš dům. Šetří náklady na energie a umožňuje se stát částečně, nebo plně nezávislým na energii z distribuční sítě. Chcete vědět více? Přehrajte si rozhovor z veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo 2024 s Mgr. Danielem Frejvaldem, produktovým manažerem společnosti Wienerberger.
Společnost Wienerberger, největší výrobce keramických stavebních materiálů v Česku, pořádá první online konferenci Wienerberger fórum roku 2024. Již 16. května od 9 hodin se ve virtuálním prostoru World of Wienerberger představí experti z oblasti stavebnictví a architektury. Účastníky čeká sedm přednášek doplněných trendy a novinkami ze světa Wienerberger. Workshop je přístupný odkudkoliv, pro účast stačí registrace ve WIP zóně a následné přihlášení ke streamu.
Fotovoltaika si v posledním desetiletí vydobyla své místo na českém trhu a stala se nejen součástí střech domácností, ale i firem, kterým pomáhá s výrobou obnovitelné energie. Wienerberger však přišel s inovativním řešením – fotovoltaickými moduly Wevolt X-Tile, které se instalují přímo mezi střešní krytinu Tondach. Zapadají tak do skladby střešního pláště, a díky tomu nenarušují estetický vzhled budovy.
Společnost Wienerberger, největší výrobce keramických stavebních materiálů v Česku, představí kompletní portfolio svých produktů na Stavebním veletrhu Brno. Ten se uskuteční od 24. do 27. dubna 2024 na výstavišti. Kromě ověřených stavebních materiálů značky Porotherm a Tondach si budou moct návštěvníci prohlédnout fotovoltaické moduly Wevolt X-Tile a WLTRa, zdicího robota od Wienerbergeru.
V oblasti obnovitelných zdrojů energie se neustále hledají inovativní řešení, která by nejen zlepšila účinnost, ale také snížila náklady spojené s instalací a provozem solárních elektráren. Revolučním produktem na trhu jsou nosné zátěžové konstrukce vyrobené z geopolymeru, označované jako konstrukce GPM (Geopolymer Mounting Systems), které jsou navrženy tak, aby splňovaly požadavky každého typu rovné střechy.
V rámci dotačního programu Oprav dům po babičce nově Státní fond životního prostředí nabízí investorům, kteří nemají dostatečně naspořeno na komplexní renovaci bydlení, možnost zvýhodněného úvěru. Plní tak slib, který dal již před startem programu, a pomáhá nastartovat zatím nenaplněný potenciál. Wienerberger se i nadále snaží pomoci investorům k maximálnímu využití dotace, nyní i za pomoci zvýhodněného financování. V rámci unikátní služby nabízí odhad výše podpory, doporučení projektanta a energetického specialisty a výhodné podmínky na pořádný stavební materiál.