Veletrh FOR ARCH je za dveřmi a redakce TZB-info bude opět u toho. Zveme vás jak na náš stánek, tak i naše doprovodné programy.
Společnost VEKA 21. června v showroomu obchodního partnera OKNOTHERM představila novou technologii povrchové úpravy okenních profilů VEKA SPECTRAL. Díky ní získá plastový povrch zvýšenou odolnost vůči poškrábání i vlivům počasí, schopnost odpuzovat nečistoty, a především elegantní matný vzhled. Novou technologií společnost VEKA reaguje na preference zákazníků, kteří dlouhodobě volají po větší barevné rozmanitosti u plastových okenních profilů.
Na detailech záleží. To bude možná první, na co pomyslíte, až v ruce budete držet nový dálkový ovladač Nina IO pro centrální ovládaní až 60 zařízení (stínění, světla, vjezdové brány, garážová vrata ad.). Jeho dotyková obrazovka a ergonomie vás okouzlí, nové funkce zase dost možná zpříjemní každý váš den.
Již podevatenácté se v květnu na Štrbském Plese uskuteční konference Tepelná ochrana budov, tentokrát s podtitulem Quo Vadis tepelná ochrana budov. Tradiční vrcholné setkání odborníků z oboru tepelné ochrany proběhne 25. a 26. května. Odborné garance a moderování konference se jako vždy ujímají prof. Ing. Zuzana Sternová, PhD., a Ing. Jiří Šála, CSc.
Přemýšlíte, čím zpříjemnit interiér, abyste se v něm cítili komfortněji, elegantněji, zkrátka v pohodě? Odpovědí mohou být motorizované záclony a závěsy, díky kterým můžete navodit příjemnou atmosféru kdykoli během dne i noci, a to jediným stisknutím tlačítka ovladače, mobilu nebo zatažením za látku.
Recenzovaný Denní světlo je nenahraditelným faktorem prostředí a je nutnou podmínkou zdravého pobytu v budovách. Zajištění přístupu denního světla do interiéru je trvalým úkolem při návrhu budov. Platné požadavky na denní osvětlení byly stanoveny před padesáti lety. Cílem je alespoň pro část dne zajistit dostatečné množství denního světla pro zrakovou práci, kterou uživatelé budov v interiérech vykonávají.
Keramobetonové překlady Porotherm KP Vario, uvedené na trh v roce 2009, se dosud používaly ve spojení s tepelně izolačním dílem Porotherm Vario. Tento díl má vybrání pro zabudování rolet v hliníkové schránce velikosti 165×165 mm, přičemž výška tohoto prostoru neumožňuje zabudovat žaluzie stínící francouzské okno bez speciálního systému ovládání žaluzií.
Okna a dveře, kterým se technicky říká výplně stavebních otvorů, mají v budovách řadu funkcí. Asi není třeba zmiňovat, že slouží zejména pro osvětlení místností, ale v pasivním domě mají navíc ještě jednu roli. Zabezpečují dostatek slunečních zisků a působí jako solární radiátor. Proto musíte umět správně vybrat.
Ve dnech 16. -19. 3 2016 se v Norimberku uskuteční veletrhy FENSTERBAU FRONTALE a HOLZ-HANDWERK. Každé 2 roky se zde sejdou nejnovější informace o profilových systémech, stavebních prvcích, skle v architektuře, upevňovací technice, bezpečnostní technice, strojích, zařízeních a o dalších tématech. Část veletrhu je věnována zabezpečení oken a dveří.
Při výběru oken zpravidla zohledňujeme kvalitu, úsporu energie nebo nenáročnou péči. Ovšem co s dalšími požadavky, jako je zamezení hluku z venkovního prostředí, regulace světla a teploty v místnosti, izolace u starších oken nebo ochrana před zloději? Těm lze vyhovět instalováním předokenních rolet.
Kontrola teploty nemusí být důležitá jen v zimním období kvůli promrznutí – neméně důležitou může být i příliš vysoká teplota. Ta může být způsobena nefunkční klimatizací nebo stínicí technikou. Řešením je bezdrátový teplotní detektor od Jablotronu, který teplotu měří, upozorní na anomálie a prostřednictvím webové aplikace MyJABLOTRON umožňuje nahlédnout do historie.
Velkorysá architektura, funkční dispozice a technické řešení zaměřené na udržitelnost, to je Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích. Budovou v pasivním standardu, která je již rok v provozu, nás provedl její spoluautor Dalibor Borák. Stavba se umístila na prvním místě v kategorii Obec soutěže Energy Globe Award.
V souvislosti s bezpečností stínicích prvků (zejména s bezpečností dětí) byly schváleny 3 normy: EN 16 433, EN 16 434 a EN 13120+A1, kde všechny interiérové stínicí prvky se šňůrovým a řetízkovým ovládáním musí být dodávány s příslušným bezpečnostním zařízením nebo se zřetelnými varovnými informacemi.
Rolety a screenové clony bývají v českém prostředí vnímány spíše jako nadstandardní doplňky a málokdo myslí na jejich začlenění do projektu již při stavbě či rekonstrukci domu. Přitom nosné roletové a žaluziové překlady, do kterých lze následně osadit různé venkovní stínicí systémy, přinášejí budoucím uživatelům řadu výhod spočívající ve zvýšeném komfortu, úspoře i zabezpečení majetku.