logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Stínicí systémy
Archiv článků od 8.10.2009 do 5.12.2011

Archiv recenzovaných článků

zpět

5.12.2011
Ing. Kateřina Sojková, Stavební fakulta, České vysoké učení technické v Praze

Energetická náročnost budovy je zásadně ovlivňována její obálkou. Prosklené i neprůsvitné části obvodového pláště ovlivňují obě strany tepelné bilance – tepelné zisky i ztráty. Záleží však na spoustě dalších faktorů, jaký konkrétně bude jejich vliv. Nelze tedy obecně a jednoznačně říci, jak jednotlivé prvky obvodového pláště navrhnout pro dosažení optimálního poměru zisků a ztrát. Příspěvek se zaměřuje na rodinné domy a sleduje, jak se pro různé varianty domů s různými parametry obvodového pláště mění vliv prosklení a stínění a jejich případné optimum z hlediska tepelné bilance v zimním a letním období.

7.11.2011

Integrované meziskelní žaluzie přestavují optimální řešení pro odcházející slunné dny i nadcházející zimní období. Kromě světla totiž dokáží odstínit a regulovat i teplo. Vhodným použitím nahrazují i klimatizaci. Na rozdíl od venkovních žaluzií fungují i v silném větru, nevyžadují žádnou údržbu a nelze je ani poškodit. Zároveň vylepšují tepelné vlastnosti skel.

18.7.2011
Ing. Daniela Hroššová, DEKPROJEKT s.r.o.

V lednu letošního roku vyšla Změna Z1 normy ČSN 73 0580-1 Denní osvětlení budov – Část 1: Základní požadavky, která je v platnosti od června 2007. Změna Z1 nepřináší zásadní změny, zpřesňuje však znění některých článků, zvláště metodiku posuzování zastínění s ohledem na stínění předsazenými konstrukcemi vlastního objektu.

22.6.2011

Nový systém slunečního stínění je tvořen skleněnými lamelami s reflexní vrstvou, které slouží pro regulaci slunečního záření. Reflexní vrstva umožňuje účinně redukovat sluneční zisky přes fasádou budovy a zároveň přesměrovat část slunečního záření do zadní části místnosti, kde je najvíc potřebné.

4.4.2011
Radim Bařinka, Aleš Poruba

Barevné fotovoltaické články jsou občas používány v architektonických aplikacích. Jejich většímu rozšíření brání mimo jiné výrazně nižší účinnost ve srovnání s články s optimální antireflexní vrstvou. Výzkum je zaměřen na návrh a realizaci antireflexních vrstev, které při požadovaném barevném vjemu budou mít minimalizovánu reflexi v infračervené oblasti.

9.3.2011
HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Nosný roletový a žaluziový překlad získal Zlatou cenu v soutěži Stavební výrobek - technologie roku. Prestižní ocenění bylo uděleno především díky jedinečnému řešení se zabudovanou tepelnou izolací, snadnou montáží a možností osadit venkovní stínicí systém až po úplném dokončení stavby kdykoli během jejího užívání.

4.11.2010
Izolační skla a.s.

Žaluzie už nejsou tím, čím bývaly. Kromě zatemňování a zachování soukromí mají ještě důležitější roli, a sice regulaci solární zisků podle okamžitých klimatických podmínek. V kombinaci s kvalitním izolačním zasklením s meziskelní tepelnou fólií HEAT MIRROR se jedná o revoluční systém, který vám poslouží v každém ročním období.

22.9.2010
Internorm-okno, s.r.o.

Okna a domovní dveře, ztělesnění světla a života, jsou specializací rakouské skupiny Internorm se sídlem v Traunu v Horním Rakousku. Od svého založení v roce 1931 vyrobila tato rodinná firma více jak 18 miliónů okenních jednotek a v současné době je s 1.800 zaměstnanci největší značkou v oboru oken s mezinárodní působností v Evropě.

17.8.2010
SOFTLINK s.r.o., Ján Vlček

Pod pojmem "inteligentní dům" si obvykle představíme moderní kancelářskou budovu vybavenou sofistikovanými klimatizačními systémy, s kamerami, senzory a čtečkami čipových karet na každém rohu, u každých dveří, případně jako moderní vilu s bazénem a garáží, prošpikovanou elektronickými systémy. Ale málokdo si jako inteligentní dům představí obyčejný panelák.

19.6.2010
Izolační skla a.s.

Tato budova má celkem 102 pater, je vysoká přibližně 381 m a sluneční paprsky do ní vnikají celkem 6500 okny. Jen jejich umytí by trvalo zhruba 45 dní. Rozhodně zde není řeč o ničem jiném než o newyorském mrakodrapu Empire State Building, kde co nevidět započne rekonstrukce všech oken. V hlavní roli izolační skla a technologie Heat Mirror.

17.6.2010

V Domě pro život je kladen důraz na vytvoření zdravého vnitřního klima, na komfort, maximální využití potenciálu denního světla, výhledu a přirozeného větrání. V rámci testování provozu tohoto aktivního domu se do něj nastěhovala běžná rodina - dva dospělí a tři děti.

14.6.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Dosažení energeticky úsporné bilance stavby si vyžaduje dokonalý projekt a použití nejkvalitnějších stavebních technologií. V případě podkroví nabízí společnost VELUX řešení v podobě komplexního systému.

11.6.2010
VELUX Česká republika, s.r.o.

Projekt VELUX Model Home 2020 - Aktivní dům zahrnuje výstavbu a následné zkoumání 6 experimentálních aktivních domů v různých částech Evropy. Cílem je energetická úspornost a vytváření kvalitního a zdravého vnitřního prostředí budov. Projekt VELUX Model Home 2020 patří mezi hlavní výzvy současného stavebnictví.

18.3.2010
VOÏVO - dřevěné okenice, žaluzie, rolety

S prvními jarními paprsky začíná mnoho lidí řešit otázku zastínění. V závislosti na podnebí, klimatických podmínkách, ve kterých se budova nachází a její orientace vůči světovým stranám, lze navrhnou důmyslný systém stínicí techniky, tak aby splňoval nejen nároky na vhodné zastínění celého interiéru, ale i termoregulaci budovy.

25.1.2010
Ing. Marek Ženka, ČVUT, Fakulta stavební

Parametrické studie a citlivostní analýzy, aplikované na výpočet potřeby tepla na vytápění, ukazují, že se pasivní solární zisky u dobře zateplených budov projevují jako velmi významný, ale zároveň poměrně nevyzpytatelný a obtížně definovatelný zdroj. Jde o hodnotu proměnlivou a do značné míry nespolehlivou.

8.10.2009
Stavokonzult

Seznámení s novinkami a vývojem v konstrukcích otvorových výplní, stav přípravy normových dokumentů souvisejících se zabudováním oken do stavby a povinné značení CE jsou hlavními tématy letošního IV. ročníku celostátní odborné konference Otvorové výplně stavebních konstrukcí, která se uskuteční 20. - 21. října v Hradci Králové.


zpět
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2023, všechna práva vyhrazena.