logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Novinky Schüco pro pasivní i aktivní ochranu budov nejen proti slunci

Interiérová roleta Integralmaster či exteriérové slunolamy a stínicí lamely Schüco ALB

Představujeme plně integrovatelnou interiérovou okenní fóliovou roletu Integralmaster v několika verzích (průhledná x neprůhledná, manuální x elektrická), která poslouží jako protisluneční a antireflexní ochrana v bytové i komerční zástavbě. Dále popisujeme dva typy exteriérových velkoformátových lamel / slunolamů, vhodných pro fasády administrativních i rezidenčních objektů, lze s nimi realizovat vertikální a horizontální instalace před fasádou nebo konzolové provedení.

Tepelný komfort a vhodné světelné podmínky na pracovištích i doma jsou důležité celoročně. Ve snaze maximalizovat tepelné zisky budov však za teplých dnů může - vlivem tepla od lidí, elektrických zařízení a zejména slunečního záření - docházet k přehřívání budovy. K optimalizaci celkové energetické bilance budov přitom nezanedbatelně přispívá stínicí technika. Je-li zvolena a využívána správně, prokazatelně přispívá ke snížení nákladů na chlazení objektu v letních měsících, respektive vytápění budovy v zimě. Sluneční energie je významným obnovitelným zdrojem, proto by s ní v rámci plánování energetické bilance objektu mělo být počítáno. Mnohdy zbytečně dochází k tomu, že náklady na chlazení v létě paradoxně převyšují náklady na vytápění objektu v zimních měsících.

Vhodné stínění chrání před ohříváním prostor, přímým slunečním zářením i oslněním a přispívá k rovnoměrnému rozmístění světla v průběhu dne. Architekti a developeři proto vyžadují flexibilní a variabilní řešení, které je účinné vůči slunečnímu záření, odolné vůči větru a zároveň je designově atraktivní. V textu níže vám představíme tři aktuální novinky na trhu z portfolia společnosti Schüco, specialisty na okna, dveře a fasády.
Stínicí fóliová roleta Integralmaster

U tohoto produktu společnost Schüco navázala spolupráci s německou firmou Sun-Master Sonnenschutz GmbH a společně vyvinuly stínicí a antireflexní ochranu oken s označením Integralmaster. Jedná se o samostatnou jednotku skládající se ze speciální rolovací plisé fólie, skrytě integrované do zasklívací lišty. Z vnitřní strany instalovaná roleta, která může dosahovat maximální šířky 1800 mm a výšky až 3200 mm, je kompatibilní se všemi okenními systémy Schüco, z nichž nejběžnější jsou systémy Schüco AWS 75.SI a Schüco AWS 90.SI.

Lamely Schüco ALB ve tvaru C a Z: ochrana před povětrnostními vlivy pro velkoplošné instalace
Lamely Schüco ALB ve tvaru C a Z: ochrana před povětrnostními vlivy pro velkoplošné instalace

Díky skryté instalaci protisluneční a antireflexní ochrany do zasklívací lišty je roleta vidět pouze v okamžiku, kdy se používá. Je-li stažená, okno nenarušuje clona ani související příslušenství. Roleta Integralmaster je vhodná pro novostavby i modernizace, neboť původní zasklívací lištu lze jednoduše vyměnit za kompletní systém s roletou. K dispozici jsou dvě varianty ovládání. Při elektrickém provedení je roleta integrovaná ve spodní zasklívací liště a roluje se směrem nahoru. Jedná-li se o mechanické provedení, pak je fólie instalovaná naopak nahoře a pohybuje se směrem dolů.

Vnitřní a tudíž na počasí nezávislá roleta se vyrábí z pěti různých polyesterových fólií se speciálním plisováním. Tři z těchto fólií umožňují jasný pohled ven z okna. Konkrétně model SHGS 03 je clona s vysoce reflexní fólií, která skvěle chrání před přímým slunečním zářením. Oslnění redukuje o 97 %, což poskytuje vynikající zastínění kanceláří i dalších pracovišť se ztíženými podmínkami. Další dvě transparentní fólie slouží jako účinná ochrana proti oslnění. Zbývající dvě stínicí fólie - jedna s černou a druhá s bílou vnitřní barvou - jsou neprůhledné.

Velkoplošné "hi-tech" slunolamy Schüco ALB

Nové obdélníkové slunolamy patří do skupiny velkoplošných hliníkových slunolamů Schüco ALB. Mohou být uspořádány vertikálně i horizontálně před fasádou nebo okny. K dispozici jsou v pevné nebo aktivní konfiguraci. Možnost individuálního nastavení slunolamu v závislosti na poloze slunce přináší vysoce efektivní stínění kdykoli během dne. Vyrábí se široká škála tvarovaných kovových lamel s perforací nebo bez v šířce 250 mm, 300 mm a 400 mm. Lamely jsou namontované na nosné systémové konstrukci Schüco s předvrtanými závitovými otvory, které umožňují snadno připojit mnoho různých typů žaluzií. Tvar, barva, perforace a uspořádání lamel jsou volitelné, což přispívá k atraktivnímu ztvárnění fasády.

Velkoplošné lamely Schüco ALB: vertikální instalace hi-tech slunolamů v aktivní konfiguraci
Velkoplošné lamely Schüco ALB: vertikální instalace "hi-tech" slunolamů v aktivní konfiguraci
Lamely Schüco ALB ve tvaru C a Z: konzolový systém na ochranu před sluncem a oslněním
Lamely Schüco ALB ve tvaru C a Z: konzolový systém na ochranu před sluncem a oslněním

Stínicí lamely Schüco ALB ve tvaru písmen C a Z

Exteriérové lamely ALB v nových tvarech představují špičkovou ochranu proti slunci a povětrnostním vlivům. Určeny jsou pro velkoplošné instalace a fasády a uspořádány mohou být horizontálně nebo jako konzolový systém. Vzdálenosti mezi jednotlivými lamelami se dají jednoduše upravit tak, aby vyhovovaly místním podmínkám, zejména poloze slunce, ale i vizuálním požadavkům architekta. S lamelami tvaru C a Z lze realizovat i rohové konstrukce. Vysoký stupeň prefabrikace a jednoduchý systém jsou zárukou spolehlivé a rychlé instalace.

Lamely se na nosnou profilovou konstrukci, která se na budovu upevňuje přednostně, uchycují pomocí plastových svorek. Ty jsou k dispozici s úhlem 45° a 60° a lze je použít při obložení fasády i jako konzolové řešení. Pro rohové konstrukce žaluzií ve tvaru C a Z jsou k dispozici také otočné svorky a držáky. Žaluzie tvaru C se vyrábějí v šířce 100 mm a 150 mm, lamely ve tvaru Z pak v šířce 100 mm a 120 mm. Aby se zabránilo znečištění budovy, výrobce nabízí dvě žaluzie ve tvaru Z s dodatečnou drážkou pro perforovanou nebo neperforovanou ochranu proti ptactvu. Žaluzie lze dále nakonfigurovat například včetně síťky proti hmyzu.

Kromě výše uvedených novinek zahrnuje sortiment Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Více na www.schueco.cz.

Interiérová, proto na povětrnostních podmínkách nezávislá, roleta Integralmaster je k dispozici v pěti polyesterových fóliích se speciálním plisováním.
Interiérová, proto na povětrnostních podmínkách nezávislá, roleta Integralmaster je k dispozici v pěti polyesterových fóliích se speciálním plisováním.
Lamely Schüco ALB ve tvaru C a Z: široká škála provedení a šířky lamel
Lamely Schüco ALB ve tvaru C a Z: široká škála provedení a šířky lamel
Velkoplošné lamely Schüco ALB: nová řada hi-tech lamel vyrobených z tvarovaného plechu s perforací nebo bez ní
Velkoplošné lamely Schüco ALB: nová řada "hi-tech" lamel vyrobených z tvarovaného plechu s perforací nebo bez ní
Velkoplošné lamely Schüco ALB: nové obdélníkové provedení
Velkoplošné lamely Schüco ALB: nové obdélníkové provedení

Sluneční clona Integralmaster je vhodná pro novostavby, modernizace, rezidenční bydlení i komerční projekty. Model SGHS 03 s vysoce reflexní fólií skvěle ochrání před přímým slunečním zářením. Záři odráží z 97 %, čímž poskytuje kvalitní zastínění na pracovištích, včetně těch se ztíženými podmínkami.
Sluneční clona Integralmaster je vhodná pro novostavby, modernizace, rezidenční bydlení i komerční projekty.
Model SGHS 03 s vysoce reflexní fólií skvěle ochrání před přímým slunečním zářením. Záři odráží z 97 %, čímž poskytuje kvalitní zastínění na pracovištích, včetně těch se ztíženými podmínkami.
Velkoplošné lamely Schüco ALB: vertikální instalace hi-tech slunolamů v aktivní konfiguraci
Velkoplošné lamely Schüco ALB: vertikální instalace "hi-tech" slunolamů v aktivní konfiguraci
Velkoplošné lamely Schüco ALB: horizontální instalace hi-tech lamel v aktivní konfiguraci
Velkoplošné lamely Schüco ALB: horizontální instalace "hi-tech" lamel v aktivní konfiguraci

 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.