logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama

Stavební chemie


Mohlo by vás zajímat


18.5.2024Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER
Odolnost, pevnost a flexibilita. Pro tyto vlastnosti se polyuretanové (PUR) materiály ve stavebnictví dlouhodobě cení. Ovšem tradiční PUR produkty mají jednu nevýhodu – pro ředění a čištění je zapotřebí používat organická rozpouštědla. A právě tady do hry vstupují moderní, vodou ředitelné polyuretanové materiály.
15.5.2024MAPEI, spol. s r.o.
Odolné, trvanlivé a vhodné pro venkovní i vnitřní použití. Akrylátové výrobky pro povrchovou úpravu Mapecoat TNS využijete na sportovištích i v městských prvcích. Vynikají vysokou kvalitou a využitím v mnoha oblastech.
15.5.2024Sto s.r.o.
Šaty a fasády mají mnoho společného. Na rozdíl od módní policie jsme ovšem nehledali poklesky ve vzhledu fasád, ale naopak jsme vybrali zajímavé příklady škol, knihoven a jiných center vzdělání, které i díky fasádě dobře vypadají a slouží potřebám veřejnosti.
Realizace BAUMIT – rodinný dům
4.5.2024Baumit, spol. s r.o.
Obal prostě prodává, říká známá obchodní poučka, která samozřejmě platí i ve stavebnictví. Je to také důvod, proč stavebníci věnují finální podobě fasády rodinného domu velkou péči. A výrobce stavebních materiálů Baumit jim nabídkou svých prémiových omítek volbu značně ulehčuje.
23.4.2024JUB akciová společnost
V dnešní době se při výběru malířské barvy nemusíte rozhodovat pouze podle toho, jaký odstín se vám zrovna líbí nebo co je právě trendy. Barvy můžete vybírat na základě široké škály mnoha dalších vlastností, a to díky moderním technologiím, které umožňují vytvářet speciální receptury pro různé podmínky a priority. Potřebujete zvýšit tepelnou pohodu v místnosti? Máte nově zařízený interiér a jste citliví na formaldehyd? Nebo jste alergici a bojujete s plísněmi, případně preferujete ekologický přístup? Na všechny tyto oblasti existují speciální barvy, jejichž aplikací zvýšíte komfort vašeho bydlení.
Při plánování rekonstrukce nebo výstavby nových budov pro vzdělávání je nejdůležitější myslet na blaho jejich budoucích uživatelů, tj. studentů a zaměstnanců školy, školky nebo univerzity.
22.4.2024Sto s.r.o.
Architekti a projektanti čelí při navrhování moderních vzdělávacích institucí náročnému úkolu. Školy nejsou jen místa pro předávání informací, ale formují budoucnost svých uživatelů. Prozkoumejte 5 klíčových faktorů, které zajistí, že nové či rekonstruované budovy škol splní současné požadavky.
17.4.2024Milan Mrkáček
Plovoucí laminátové podlahy zná dnes každý, a téměř každý s ní má osobní zkušenost. Tento typ podlahy se stal tak všeobecně známým, že pronikl do běžné mezilidské terminologie. Řekne-li zákazník „plovoucí podlaha“, ve většině případů má na mysli podlahu laminátovou nebo vinylovou. Je to tak správně? A musí být laminátová podlaha pokaždé plovoucí?
3.11.2023Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize WEBER
Program Nová zelená úsporám má od září 2023 nové podmínky. Jednou z nich je i použití schválených fasádních odstínů v případě žádosti o příspěvek na zateplení fasády. Odstíny vychází z Natural Colour System a měly by přispět k vyšší estetice zástavby.
28.9.2023JUB akciová společnost
Biotické napadení fasády začíná nenápadně. Nejprve se objeví malá zelená nebo šedá skvrna, která se pomalu zvětšuje. Pokud se nezakročí, skvrna se rozroste a vytvoří tmavou mapu. Biotické napadení je způsobeno mikroorganismy, které jsou součástí přírody již po miliony let. Tyto mikroorganismy mohou napadnout i povrchy stavebních konstrukcí. Nejprve se na fasádě usídlí bakterie, následují řasy a nakonec plísně.
11.9.2023Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Rigips
Podlahových krytin a podkladů najdeme na trhu bezpočet. Dohromady zvyšují kvalitu bydlení, ať už z estetické nebo funkční stránky. Jaké je ale nejrychlejší a zároveň plnohodnotné řešení při stavbě či rekonstrukci? Jednoznačně suché podlahy.
Aplikace lepicí a stěrkové hmoty Baumit s gelovou technologií při zateplení rodinného domu.
30.8.2023Baumit, spol. s r.o.
Prémiové lepicí a stěrkové hmoty na zateplovací systémy renomovaného výrobce stavebních materiálů Baumit patří dlouhodobě k produktové špičce na trhu. To však neznamená, že by nebyl prostor pro další vylepšení těchto výrobků, a tak i v letošním roce přichází Baumit se zavedením tzv. gelové technologie.
Renovace Okresního soudu v Litoměřicích
30.7.2023Baumit, spol. s r.o.
Vedle developerské výstavby zejména nových bytových domů se v současnosti stále častěji objevují zajímavé stavební realizace spojené s obnovou starších objektů. Nemalá část takových staveb je však registrována jako historické památky, a jejich renovace tak podléhá přísným normám Národního památkového úřadu (NPÚ).
Zateplovací systém Baumit open
10.3.2023Baumit, spol. s r.o.
Odpovědné podnikání z pohledu celkové udržitelnosti je pro život současné i budoucí generace zcela nevyhnutelné. Společnost Baumit dlouhodobě vnímá udržitelnost jako rovnováhu hned v několika parametrech.
Foto ©Región Kysuce - regionkysuce.sk
20.2.2023Ing. Lukáš Húlek, Ing. Michal Bačuvčík, PhD., Ing. Ivan Janotka, DrSc., Ing. Jakub Gašpárek, doc. Ing. Peter Paulík, PhD.
Recenzovaný Vrstva 2–4 mm ochrannej krycej omietky (OKO) sa preukázala ako účinná protikarbonatizačná bariéra na 100 ročnom betóne pevnostnej triedy cca 20–25 MPa na deviatich mostoch na Slovensku. Betón pod OKO, ktorá je charakterizovaná nízkou priepustnosťou, skarbonatizoval do hĺbky pod 2 mm. Predložený článok sa zaoberá výskumom aspektov nízkej hĺbky karbonatizácie betónu s dôrazom na objasnenie funkcionality OKO ako aj inovatívnej alternatívy OKO zhotovenej z dnes dostupných stavebných materiálov.
30.1.2023Ing. Milan Meruňka, prof. Ing. Rudolf Hela, CSc., Ing. Martin Ťažký
Recenzovaný Tento článek se zabývá možnou kombinací vysokoteplotního úletového popílku s popílkem fluidním. Cílem této práce je ověřit vliv kombinace těchto dvou vedlejších energetických produktů nejen na fyzikálně-mechanické parametry betonu, ale zejména na jeho objemové změny. Získané výsledky ukazují, že přídavkem fluidního popílku do betonové směsi je dosaženo vyšších fyzikálně-mechanických parametrů betonové směsi. A to i přes vyšší obsah záměsové vody. Přídavkem fluidního popílku do betonu nastal nepatrný nárůst objemových změn betonu. I přesto lze toto zjištění považovat za velmi cenný přínos pro technickou praxi.
Výrobky Baumit řady Speed nacházejí využití také ve veřejných prostorech, kde je kladen velký důraz na rychlou realizaci nebo renovaci. Příkladem může být hala letištního terminálu.
13.12.2022Baumit, spol. s r.o.
V širokém produktovém spektru společnosti Baumit hrají významnou roli výrobky s označením Speed. Právě toto označení se logicky vztahuje ke zrychleným procesům při jejich zpracování, jejich předností je však mnohem více.
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.