Reklama
Solární kolektory
Archiv článků od 11.7.2011 do 7.11.2011

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

7.11.2011
Ing. Michal Bureš, Ing. Antonín Lupíšek, Katedra konstrukcí pozemních staveb, Fakulta stavební, České vysoké učení technické v Praze

V den podzimní rovnodennosti odstartoval v USA již pátý ročník prestižní mezinárodnísoutěže Solar Decathlon 2011, ve které se utkaly univerzitní týmy z celého světa ve stavbě energeticky úsporných domů. V desetidenním klání obsahujícím deset disciplín byl tento rok nejúspěšnější tým Univerzity Maryland.

21.10.2011
Střechy Praha s.r.o.

O přesunu do Letňan, o posunu termínu na 8.-11.2.2012 a rovněž o souběhu s veletrhem dřevostaveb For Wood se již ví. Další informace a jejich detaily Vám přinášíme v následujícím článku. Novinkou, jejíž organizaci zaštiťuje Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, bude Stavební poradenské centrum Střechy Praha.

10.10.2011
doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D.

V České republice je podstatná část spotřeby tepla kryta dodávkami z centrálních zdrojů prostřednictvím soustav centralizovaného zásobování teplem (CZT). Zdrojová základna těchto soustav je tradičně orientována především na fosilní paliva (uhlí, zemní plyn). Jak alespoň část spotřeby paliv pro CZT nahradit jinými, dostupnými a přitom ekologickými (bezemisními) zdroji energie? Jednou z nabízených variant je využití solárního tepla.

7.10.2011
Střechy Praha s.r.o.

Tradiční 14. odborný veletrh Střechy Praha a 8. specializovaná výstava Solar Praha mění termín i místo svého konání. Poprvé jsou návštěvníci obou akcí zváni do pražského veletržního areálu Letňany, jehož brány se jim otevřou v termínu 8. - 11. 2. 2012.

3.10.2011
Ing. Václav Sladký, CSc.

V souvislosti s nynějšími diskuzemi o využití sluneční energie je užitečné připomenout jednu významnou etapu našeho zemědělství - výrobu opravdu kvalitních objemových krmiv. Kromě vývoje metod silážování a senážování se výzkumníci před třiceti lety zabývali i dosoušením píce ve velkokapacitních senících s využitím vzdušných solárních kolektorů.

24.9.2011
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., Ing. Jan Blažíček, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Třetí den veletrhu For Arch patřil seminářům Solární teplo pro bytové domy, Energeticky úsporné domy a nově zaváděná směrnice EPBD a konferenci Inteligentní digitální domácnost 2011. Ocenění výrobci se také na svých stáncích pochlubili diplomy a plaketami soutěže Grand Prix 2011 za nejlepší novinkové exponáty.

23.9.2011
Ing. Petr Bohuslávek, Vlastimil Růžička, Ing. Jan Blažíček, Ing. Bronislav Bechník, Ph.D., redakce

Přinášíme zajímavosti z doprovodného programu druhého dne veletrhu For Arch 2011. Nabízíme např. informace o tom, jak nová ČSN 73 0540-2 definuje nulové domy. Navštívili jsme také konferenci Dřevěné stavění, seminář Obnovitelné zdroje energie a workshop Bezbariérové užívání staveb. Naše postřehy a nejdůležitější prezentace ke stažení jsou k dispozici v následujícím článku.

21.9.2011
REFLEX CZ, s. r. o.

V oblasti solární techniky jsme pro letošní rok připravili pozměněnou řadu solárních paketů, které obsahují všechny potřebné komponenty solárního okruhu za velmi výhodnou cenu jak pro koncového zákazníka, tak i pro montážní firmu.

19.9.2011
doc. Ing. Ladislav Böszörményi, CSc., TU Košice

Míra environmentální zátěže způsobené konvenčním otopným systémem je přímo úměrná spotřebě paliva a nepřímo úměrná měrnému vytápěcímu efektu. Významně ji však ovlivňuje i druh paliva a kvalita spalování.

15.9.2011
REGULUS spol. s r.o.

S železnou pravidelností pořádá firma Regulus každoroční seminář, na kterém představuje odborné veřejnosti nejen novinky ze sortimentu, ale také ucelená řešení z oblasti využití obnovitelných zdrojů energie v tepelné technice. Letošní rok nebyl výjimkou a seminář se uskutečnil v tradičním předjarním termínu v osmi významných městech České republiky.

7.9.2011
redakce

Zveme Vás na seminář, kde zazní informace o právě vycházející revizi tepelnětechnické požadavkové normy 73 0540-2, a to z úst člena normalizační komise Tepelná ochrana budov. Dále zazní přednášky s názornými příklady chyb při zateplování budov, o výzkumu průběhu teplot v inverzní skladbě střechy, principech jejího navrhování a o navrhování solárních kolektorů na bytové domy a jejich montáži na fasády bytových domů.

25.8.2011
STP - Společnost pro techniku prostředí

Společnost pro techniku prostředí Vás zve na kurz Solární tepelné soustavy. Kurz je určen projektantům, technikům a pracovníkům činným ve výstavbě. Proběhne ve dvou termínech - 7. a 8. září a 12. a 13. září 2011.

18.8.2011
Ing. Bronislav Bechník, Ph.D.

Při montáži fotovoltaických panelů nad krytinu vznikají problémy s prostupem střešním pláštěm při instalaci a s opravami krytiny za provozu fotovoltaického systému. Zvyšuje se počet firem nabízejících fotovoltaické krytiny, které mohou tyto problémy zredukovat. Na výstavě Intersolar Europe 2011 byla celá řada dalších novinek i ze solární tepelné techniky.

16.8.2011
BRILON a.s.

Společnost Brilon CZ a. s. dodává na trh tři typy solárních systémů. Všechny jsou založeny na použití vakuových trubic s plochým absorbérem. Tyto systémy představují absolutní špičku v solárních technologiích.

2.8.2011
Bosch Termotechnika s.r.o. - obchodní divize Bosch Junkers

Představujeme Topný systém se solární podporou vytápění. Solární teplo je dodáváno do akumulační části kombinovaného solárního zásobníku. Horká voda v akumulační části kombinovaného zásobníku ohřívá obsah uvnitř se nacházející nádoby s pitnou vodou, kterou lze v případě potřeby též dohřívat pomocí topného zařízení.

22.7.2011
Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus, Ing. Václav Švorčík

Tímto článkem navazujeme na předchozí články týkající se úspěšných instalací s tepelnými čerpadly, nástěnnými či stacionárními kotli Buderus. V tomto článku se zaměříme na solární techniku. Na třech vybraných referencích bychom vám rádi ukázali úsporné solární systémy, které jsou nedílnou součástí systémové techniky nabízené značkou Buderus.

11.7.2011
Ing. Robert Wawerka, VUT v Brně, Fakulta stavební

V dnešní době roste zájem o kvalitní a energeticky co nejúspornější bydlení. V následujícím příspěvku představím a přiblížím neobvyklou rekonstrukci koncového řadového domu v Dánsku. Předpokládá se, že po rekonstrukci by se daná stavba měla stát CO2 neutrální stavbou.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama