logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Podlahové vytápění
Archiv článků od 8.8.2005 do 3.7.2006

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

3.7.2006
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, FS, Ústav techniky prostředí

Třetí díl seriálu o velkoplošném vytápění - teorie se věnuje stropním otopným plochám. Základní rozdělení dle provedení s průvodními obrázky a výpočtovým postupem návrhu otopné plochy u konkrétního příkladu.

28.6.2006
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, FS, Ústav techniky prostředí

V dalším pokračování se budeme věnovat stěnovému vytápění. U stěnového vytápění jde o uložení otopného hadu na stěnu pod omítku. Na rozdíl od podlahového vytápění má stěnové vytápění svá specifika, ale i mnoho společného. Teplotní spád na okruhu, tedy i vychlazení zpátečky může být podstatně větší než u podlahové otopné plochy.

4.5.2006
NIBE ENERGY SYSTEMS CZ
Družstevní závody Dražice - strojírna s.r.o., Mgr. Jana Vozková

Švédská firma Nibe má ve výrobě tepelných čerpadel dlouholetou tradici a vlastní výzkum a vývoj umožňuje firmě držet se na špici nejvýznamnějších evropských výrobců.

2.5.2006
Hungarian Copper Promotion Centre - HCPC, Ing. Mojmír Kelča, partner HCPC

Ke zvýšenému zájmu o měděné potrubí pro rozvody plynu v budovách přispěl rovněž nástup lisovaných spojů do této oblasti. Jejich použití se vyznačuje mimo jiné vysokou požární bezpečností při provádění montážních prací.

21.4.2006
Vladimír Říha

Praktická ukázka aplikace automatického systému SIVART, který v popisovaném případě řeší propojení krbových kamen s teplovodním výměníkem a olejového kotle. Lze jej ale použít prakticky ve všech stavebnicových kombinacích u nových, nebo stávajících rekonstruovaných otopných soustav.

22.3.2006
IVAR CS spol. s r.o.

Společnost IVAR CS v duchu své firemní strategie zařazuje průběžně do své nabídky nové produkty a inovativní řešení v oblasti topenářských systémů, které dodává na český trh od roku 1992. V letošním roce představujeme odborné veřejnosti mimo jiné i ucelený systém modulárního a flexibilního řešení regulačních uzlů topných systémů pod obvyklým označením KOTLOVÉ SESTAVY.

27.2.2006
Ing. Antonín Žeravík

Základní pravidla údržby a provozní náklady otopných soustav na bázi OZE jsou tématem série následujících několika článků. Jejich orientace je zaměřena nejen na laickou veřejnost a soustavy rodinných domů. Dnešní první část je věnována přehledu pravidel údržby tepelných čerpadel.

10.2.2006
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, Ústav techniky prostředí

Cílem tohoto seriálu je zpřístupnění ucelené informace o otopných plochách především pro studenty středních a vysokých škol nebo pro praktiky, kteří si chtějí osvěžit teoretické znalosti. Úvodní článek se věnuje teplotechnickému chování otopných ploch a pohodě prostředí.

26.1.2006
REHAU, s.r.o.

Společnosti REHAU, s.r.o. a PZP KOMPLET a.s. si Vás dovolují pozvat na seminář, který je určen zejména projektantům a montážním firmám, které se zajímají o velkoplošné systémy vytápění a vytápění pomocí tepelných čerpadel systémů vzduch-voda, země-voda nebo voda-voda.

23.1.2006
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, Ústav techniky prostředí

Efektivita vytápění kondenzačními kotli je dána teplotou jádra spalin v oblasti přívodu vratné vody. Pro různé teplotní režimy kondenzačních kotlů tak lze, na základě znalosti teploty vratné vody, stanovit tři charakteristické fáze: bez kondenzace, s částečnou kondenzací a s úplnou kondenzací s odpovídajícím podílem získaného tepla.

5.12.2005
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí

Druhý díl je věnován stěnovému a stropnímu vytápění. Je uvedena teorie součinitele přestupu tepla dle druhu vytápění a dílčí specifika pro stanovení podílu sálavé a konvekční složky.

28.11.2005
Doc. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí

Seriál článků věnovaný převážně sálavému elektrickému vytápění shrnuje veškeré důležité skutečnosti, které jsou klíčové jak při rozhodování o volbě druhu vytápění, tak i při návrhu elektrického vytápění. První díl je věnován elektrickému podlahovému vytápění a to všem jeho variantám - přímotopné, akumulační i poloakumulační.

22.9.2005
HENNLICH s.r.o., David Brychta, Ing. Petr Šubrt

Článek seznamuje s novým systémem velkoplošného systému chlazení a vytápění kapilárními rohožemi. Po informacích o výhodách oproti klasickým systémům, základních vlastnostech rohoží a způsobech navrhování systému popisují autoři výpočtové vztahy a příklad výpočtu potrubní sítě systému.

20.9.2005
GIACOMINI CZECH, s.r.o.

Vedoucí evropský výrobce systémů velkoplošného vytápění a chlazení GIACOMINI, zastoupený na českém trhu společností Arnema s.r.o., má dlouholeté zkušenosti s jejich uplatněním v prostorech pro bydlení, průmysl, sport, kulturu aj. Nově jsou plastové trubky GIACOTHERM použity v multifunkčním objektu Tipsport areny v Liberci.

13.9.2005
FENIX Trading s.r.o.

Firma FENIX Trading spol. s r.o. od 1.8.2005 rozšiřuje svou nabídku o nové výrobky - v sortimentu ECOFLEX se jedná o elektrický konvektor CH2000B-Turbo s termostatem a ventilátorem za velmi výhodných cenových podmínek a v sortimentu topných kabelů o samoregulační kabely ELSR - speciální topné kabely, které díky své konstrukci dokáží v závislosti na okolní teplotě automaticky regulovat svůj topný výkon.

9.8.2005
LIPOVICA trade s.r.o.

IntegraCAD 2005 je nejnovější verze specializovaného výpočetního programu pro projektanty TZB. Tento velice komfortní a zautomatizovaný program umožňuje každému projektantovi TZB pracovat s digitálními nákresy a to velice rychle a efektně. Přitom není potřeba kupovat program CAD.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.