logo TZB-info

estav.tv nový videoportál

Reklama
Obvodové pláště dřevostaveb
Archiv článků od 16.1.2013 do 13.9.2013

Archiv recenzovaných článků

zpět na aktuální články

13.9.2013
AGROP NOVA a.s., výrobce systému NOVATOP

S rostoucí popularitou dřevostaveb postupně registrujeme i větší počet článků v médiích, které poukazují na jejich chyby. Většinou jde o výstupy iniciované dobrou snahou poučit čtenáře, ale někdy z textu až moc ční snaha diskreditovat obor jako celek. Ponechme stranou motivace autorů a pojďme se podívat na ty nejčastější chyby a způsoby, jak je můžeme minimalizovat, a to s pomocí masivních dřevěných panelů NOVATOP.

1.8.2013
LB Cemix, s.r.o.

Společnost LB Cemix získala další ocenění pro jeden ze špičkových zateplovacích systémů, zateplovací systém pro dřevostavby Cemix THERM P WOOD. Systém je určen k zateplování objektů pro bydlení, ale i pro průmyslové a administrativní objekty.

24.6.2013
Ing. Jozef Bednár, TU Zvolen, Drevárska fakulta

Príspevok prezentuje metódu laboratórneho merania určeného na meranie vzduchovej priepustnosti veľkoplošných konštrukčných prvkov. Cieľom laboratórnych meraní bolo stanoviť hodnotu vzduchovej priepustnosti pre veľkoplošné konštrukčné prvky. Výsledky merania sú spracované vo forme protokolu, ktorý uvádza hodnotu vzduchovej priepustnosti pri tlakovom rozdiele. Hodnota poskytuje obraz o vhodnosti použitia a kvalite veľkoplošného konštrukčného prvku určeného pre tvorbu vzduchotesnej roviny.

19.6.2013
SLAVONA s.r.o.

Systém posuvných dveří HS portál je velmi oblíbený a komfortní, je vhodný pro velká a těžká posuvná křídla. Dokonalé utěsnění takových posuvných dveří je však složitější. Obálka pasivního domu musí být dokonale těsná, tedy včetně výplní otvorů. Můžeme tedy tyto posuvné dveře použít v pasivním domě?

23.5.2013
Eva Grochalová, Jan Valíček, Radek Ondruch, TAROS NOVA s.r.o.

Příspěvek popisuje použití lepeného lamelového dřeva ve fasádních systémech moderních staveb. První část se zabývá konstrukcí dřevěné fasády rodinného domu, kdy je použito netradičních technických řešení a lepeného lamelového dřeva ze sibiřského modřínu. Druhá část příspěvku popisuje dřevěnou nosnou konstrukci opláštění u univerzitní auly ve Švédsku.

19.5.2013
Vlastimil Růžička, redakce

Svoji premiéru si úspěšně odbyl v  rámci 18. ročníku Stavebních veletrhů Brno IBF 2013 také veletrh DSB – Dřevo a stavby Brno. Návštěvníky byl přijat vlídně, zájem byl velký. Odbornou záštitou nad ním převzala Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

11.5.2013
Bc. Oldřich Rejl, redakce

Článek přibližuje postup výroby stěnových panelů dřevostaveb z lehkého skeletu a zejména osazování oken Progression od společnosti Slavona do panelu dřevostavby přímo ve výrobně.

9.5.2013
Knauf Praha s.r.o.

Až doposud byla otázka volby vnějšího pláště budovy otázkou ceny, ale od loňského roku nabízí firma Knauf systémy pro konstrukci difuzně uzavřené, difuzně otevřené i provětrávané obvodové stěny. Z pohledu ceny je tak ideálním řešením „zlatá střední česká cesta“, kdy lze využít vlastností systémů s provětrávanou fasádou a cenově přístupnou variantou kontaktní fasády.

7.5.2013
Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize ISOVER

S neustálým růstem počtu dřevostaveb stoupá i spotřeba minerální izolace, která se do těchto konstrukcí aplikuje. Hlavním důvodem využití minerální izolace jsou její tepelněizolační parametry a také fakt, že díky svým vlastnostem ji lze lehce stlačit a přizpůsobit tak případným nerovnostem dřevěné konstrukce stavby.

9.4.2013

Od nepaměti patří dřevo k materiálům s vynikajícími a jedinečnými vlastnostmi, které si nezadají ani s moderními materiály. Dřevo vyniká svou pevností, trvanlivostí a snadným využitím, přírodní tepelnou odolností a stabilitou, tudíž srubové domy postavené v souladu s nejmodernějšími technologiemi jsou vysoce spolehlivé a odolné.

8.4.2013
Ing. Linda Veselá, Ing. Jaroslav Synek, Útvar technologií a materiálů, Metrostav a Katedra technologie staveb, Fakulta stavební ČVUT v Praze

Je tomu již rok a půl, co byla zveřejněna technická normalizační informace TNI 74 6077 – Okna a vnější dveře – Požadavky na zabudování. Co ustanovení nové TNI znamená při uplatňování požadavků na přesnost zabudování do hrubých konstrukcí, do kterých jsou okna a dveře osazovány? Jaký je dopad pro výrobce, dodavatele staveb a konečné zákazníky? Pohled očima kontroly kvality.

5.4.2013
Vlastimil Růžička, redakce

Tradičně se v jihočeském městečku Volyně sešli nadšenci, aby představili nestárnoucí stavební materiál. 17. ročník dvoudenního semináře (27. až 28. 3.) Dřevostavby 2013 přinesl celou řadu zajímavých událostí a přednášek.

4.4.2013
HENKEL ČR - stavební chemie CERESIT

Nový systém Ceresit Impactum od firmy Henkel maximálně zvyšuje životnost vnějšího kompozitního tepelněizolačního systému zateplování budov (ETICS). Novinka je při zachování špičkové úrovně tepelné izolace extrémně odolná proti mechanickému poškození a proti silnému tepelnému namáhání. Ceresit Impactum navíc umožňuje použití sytějších odstínů barev na fasádách.

23.2.2013

Rezidencí 2.0 nazývá architekt Pieter Weijnen svůj neobvyklý dřevěný obytný dům v Amsterdamu. Stojí na ostrově Steigereiland, jednom ze sedmi uměle vytvořených ostrovů na východě města. Čtyřpodlažní dům je vhodně přizpůsoben do typické nizozemské stavební proluky o šířce 6 m a hloubce 12 m.

22.2.2013
Bc. Oldřich Rejl, redakce

Hned první den veletrhu Dřevostavby 2013 měl nabitý doprovodný program. Řeč byla především o technologiích a materiálech pro dřevostavby, ale ke slovu přišli i přípraváři zajišťující inženýring, kontrola kvality staveb a nebo nové náhledy architektů na bydlení v rodinném domě. V rychlém přehledu Vám zde vybíráme komentář toho nejzajímavějšího, co v prvním dnu zaznělo.

20.2.2013

Pod pojmem dřevostavba si většina lidí představí hlavně rodinný dům. Společnost ELK ale nabízí z tradičních sendvičových panelů i objekty z oblasti občanské výstavby. V posledních letech se jí v této kategorii kromě střední a západní Evropy mimořádně daří i na britských ostrovech. Potvrzuje to i dodávka dvou čtyřpatrových budov, do kterých se budou v průběhu roku 2013 stěhovat studenti univerzity v Oxfordu.

15.2.2013
AGROP NOVA a.s., výrobce systému NOVATOP

Pokud jste loni zavítali na pražský veletrh Dřevostavby 2012, možná si vybavíte atypickou expozici v podobě osm metrů vysokého stromu. Třípodlažní dřevěná expozice NOVATOP inscenovala příběh stromu, který vyrostl v lese, putoval k energeticky šetrnému zpracování a nakonec do stěn obydlí, v němž se prolnul s příběhy jeho obyvatel.

12.2.2013
OKNA.EU, Ing. Jiří Chomát

Chystáte se začít nebo jste už konečně začali stavět a Vaše rozhodnutí padlo na dřevostavbu? Výhody dřevostavby jsou na první pohled zřejmé – rozumná pořizovací cena a hlavně nepřekonatelná rychlost výstavby. Dřevostavba však má samozřejmě též svoje specifika. Rozeberme si, na co je třeba dát u dřevostavby pozor při výběru Vašich nových oken.

6.2.2013

Tak jako u vrcholových sportovních soutěží musí sportovci procházet kvalifikacemi a jen ti opravdu nejlepší se dostanou do nejvyšších soutěží či na olympiádu, tak i Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) má jako jeden ze svých pilířů zvýšené nároky na sledování, prokazování a certifikaci kvality domů. Laťka kvality není nasazena nízko a systém certifikace zajišťuje to, co je přáním každého zákazníka – jistotu nejvyšší kvality domu.

16.1.2013
Ing. Roman Šubrt

Okno je velmi důležitou součástí obvodové konstrukce a jsou na něj kladeny vyšší nároky, než na stěnu, neboť od něj požadujeme stejné vlastnosti jako od stěny, navíc musí být průhledné a velmi často i pohyblivé tak, aby jím bylo možné větrat.


zpět na aktuální články
 
 

Reklama


© Copyright Topinfo s.r.o. 2001-2024, všechna práva vyhrazena.