Asociace dodavatelů montovaných domů zorganizovala pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již třetí ročník marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2016“.
Dvoudenní, praktickými informacemi nabitá konference. Přes 30 přednášejících a 300 účastníků, více než 7 hodin přednášek z praxe a 7 hodin workshopů. Společenský večer plný dobrého jídla, pití a zábavy, a to vše včetně ubytování za 1.900 Kč bez DPH (2.299 Kč vč.DPH). Kapacita konference omezena. Registrace online a podrobnější informace na www.DrevostavbyVpraxi.cz
Recenzovaný Ve dvou dílech uvádíme navrhování tesařských spojů dřevěných konstrukcí podle Eurokódu 5. Jsou probrány tesařské spoje aktuální i v dnešních podmínkách používané při rekonstrukcích a v některých případech u nových konstrukcí – šikmé zapuštění a čepový spoj. Výklad je doplněn praktickými příklady výpočtu.
Recenzovaný Ve dvou dílech uvádíme navrhování tesařských spojů dřevěných konstrukcí podle Eurokódu 5. Jsou probrány tesařské spoje aktuální i v dnešních podmínkách používané při rekonstrukcích a v některých případech u nových konstrukcí – šikmé zapuštění a čepový spoj. Výklad je doplněn praktickými příklady výpočtu.
Prudký technologický vývoj probíhá v posledních letech i v oblasti stavebních materiálů. I díky němu rostou prodeje deskových materiálů, izolací, stavební chemie a konstrukčních systémů pro dřevostavby a suchou výstavbu. A právě na profesionály působící v těchto segmentech se orientuje sortimenter.cz.
Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) bude v sobotu 8. října 2016 pořádat již třetí ročník „Dne dřevostaveb“. Cílem akce, jejíž letošním mottem je výzva „Volte dřevostavby“, je propagovat kvalitní nízkoenergetické dřevostavby realizované certifikovanými firmami, sdruženými v Asociaci dodavatelů montovaných domů.
Asociace dodavatelů montovaných domů pořádá letos v říjnu pro všechny příznivce dřevostaveb již třetí ročník zajímavé marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2016“, jejímž cílem je propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby, a to nejenom vzorové a referenční domy, ale i rozestavěné stavby členských firem ADMD.
Desky Powerpanel H2O jsou řešením pro mokré prostory, ale výborně se uplatní také při realizaci podhledů. Se stavebně technickým osvědčením pro desky Fermacell Powerpanel H2O pro exteriéry jsou však možné i úplně jiné aplikace: přístřešek pro automobil, stavba zahradního domku nebo dno nového bazénu – to vše je nyní možné provádět bez zábran metodou suché výstavby.
Recenzovaný Předmětem tohoto článku je porovnávání numerických prostorových modelů tesařského spoje, konkrétně kolmého lípnutí. Numerický model tohoto tesařského spoje zahrnuje i materiálové nelinearity. Materiálový model dřeva předpokládá pružno-plastické a ortotropní – transverzálně isotropní chování dřeva. Konečněprvkové sítě se od sebe liší použitými prvky a jejich počtem, mapováním a lokálním zahuštěním sítě. Autoři sledovali počty uzlových bodů a prvků, rychlost konvergence výpočtu, přesnost řešení, symetrii a mapování prvků.
Recenzovaný Tato práce se zabývá problematikou propustnosti vodní páry dřevní hmotou u nejpoužívanější dřeviny pro stavební činnost – smrku ztepilého (Picea Abies). Difúze vodní páry je řešena v závislosti na hustotě materiálu, která je různá dle klimatických podmínek růstu stromů. Tyto rozdílné podmínky jsou v České republice charakterizovány zejména rozdílnou nadmořskou výškou pěstebního pásma. Propustnost vodní páry je v práci řešena pomocí metody pro měření difúzního odporu materiálů. Konkrétně se jedná o metodu mokré misky (wet–cup) a suché misky (dry-cup), která je provedena s využitím poznatků z ČSN EN ISO 12572 s využitím rad předešlých řešitelů této metody. Výsledné závěry byly konfrontovány s hodnotami uvedenými v české normě a posléze využity do typické skladby roubené stavby s ohledem na dnešní legislativu.
S moderními cementovláknitými deskami fermacell je možné realizovat suchou cestou velmi náročné, trvale odolné a bezpečné fasádní konstrukce. Navíc lze s nimi zrealizovat tvůrčí řešení, která by při jiném způsobu stavby nebyla možná. Dřevostavby se tak stávají perfektní alternativou k masivním konstrukcím.
Recenzovaný Příspěvek se zabývá analýzou taženého ocelového spoje dřevěné kulatiny, pro který je navrženo několik typů zesílení. Navržené typy zesílení jsou laboratorně testovány na celkovou únosnost. Souběžně s laboratorními zkouškami je provedeno numerické modelování tuhosti spoje v průběhu zatěžování s vlivem fyzikální a geometrické nelinearity. Výpočty jsou provedeny metodou konečných prvků s využitím prostorových výpočetních modelů.
Recenzovaný Pri navrhovaní spriahnutia pomocou šikmo osadených skrutiek sa snažia výrobcovia týchto spájacích prostriedkov uľahčiť prácu inžinierom tým, že im ponúkajú vlastné výpočtové programy pre drevo-betónové kompozity. V príspevku sú porovnané výsledky z týchto komerčných programov s tradičným výpočtom a s MKP modelom.
Recenzovaný První tři části seriálu slouží k seznámení s vývojem norem a jako podklady pro samotné výpočty podle Eurokódu 5 (ČSN EN 1995-1-1) a ČSN 73 1702 (modifikovaná DIN 1052:2004). Předmětem dalších dvou částí 4 a 5 jsou praktické příklady výpočtu. Vzhledem k tomu, že tyto postupy nejsou u nás příliš zažité, považujeme za velmi prospěšné se tomuto tématu dále věnovat.
Recenzovaný I v druhém díle seriálu se budeme zabývat vzorovými příklady podle norem pro výpočet dřevěných konstrukcí Eurokód 5 (ČSN EN 1995-1-1) a ČSN 73 1702 (modifikovaná DIN 1052:2004). První tři části seriálu slouží k seznámení s vývojem norem a jako podklady pro samotné výpočty uvedené v částech 4 a 5.